Nahrávám video

16. říjen 2015

Část: Tendr na letecké záchranáře

Obsah dílu

Turecko pomůže s uprchlíky — Turecko pomůže s uprchlíky — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Prezident na Zlínsku — Eskalace násilí na Blízkém východě — Pokles státního dluhu — Pieta za válečné židovské transporty — Ruská vojenská základna v Sýrii? — Tendr na letecké záchranáře — Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu — Operace válečného veterána — Žloutenka na severu Čech — Radši po povrchu než podzemním tunelem — Státní vyznamenání v r. 2015 — Neúčast části rektorů na státních oslavách — 28. říjen 1999 — Ekologická likvidace ropných vrtů — Česko-polské přeshraniční vlaky — Český kreativní průmysl — Předzvěsti Parkinsonovy choroby — Sporná IT konference — Soudcovská unie ČR bilancuje — Most přes Jizeru — Nejlepší evropská učebnice

Části dílu

00:34
Turecko pomůže s uprchlíky
  Uprchlická krize sbližuje Evropskou unii s Tureckem. Osmadvacítka na summitu rozhodla, že s Ankarou obnoví přístupová jednání a poskytne až tři miliardy eur na pomoc běžencům.
  03:37
  Turecko pomůže s uprchlíky
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   08:07
   Rezignace kvůli kauze Vidkun
    Kauza Vidkun už má konkrétní dopady i mimo Olomouc - mění důležité posty na policejním prezidiu. Končí první muž celorepublikové kriminální policie Milan Pospíšek - oznámil rezignaci.
    11:00
    Rezignace kvůli kauze Vidkun
     Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
     12:13
     Prezident na Zlínsku
      Podle prezidenta Miloše Zemana by podnikatelé měli zaměstnancům výrazně zvyšovat mzdy. Veřejně je k tomu vyzval v závěru své třídenní oficiální návštěvy Zlínského kraje.
      13:15
      Eskalace násilí na Blízkém východě
       Den hněvu, který na dnešek vyhlásili palestinští extremisti z Hamasu a Islámského džihádu, vyvrcholil násilnými střety s izraelskou armádou na Západním břehu.
       15:41
       Pokles státního dluhu
        Státní dluh ke konci září klesl zhruba o půl miliardy - podle ekonomů ale díky čerpání rezerv. Číslo dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
        15:57
        Pieta za válečné židovské transporty
         Živý vstup redaktorky Terezy Radvákové.
         18:09
         Ruská vojenská základna v Sýrii?
          Rusko uvažuje o nové základně v Sýrii – námořní, letecké i pozemní. Tvrdí to zástupce šéfa generálního štábu tamní armády. Moskva a Washington se také údajně přiblížili dohodě o pravidlech pohybu v syrském vzdušném prostoru.
          18:37
          Tendr na letecké záchranáře
           Leteckou záchrannou službu budou i dál zajišťovat hlavně soukromníci. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček vypíše nový miliardový tendr. ČSSD přitom ještě před dvěma lety říkala, že stát zajistí služby levněji - díky armádě a policii.
           21:33
           Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu
            Soud odmítl návrh žalobců na potrestání členů skupiny Ztohoven za vyvěšení trenýrek nad Hradem. Proti dvěma obviněným chybí důkazy a nad vyčíslením škody převážily pochybnosti.
            21:48
            Operace válečného veterána
             Místo ve Spojených státech čeká válečného veterána Josefa Brychtu operace ve vojenské nemocnici ve Střešovicích. Vloni ho zasáhla kulka do nohy během přestřelky s talibanskými válečníky nedaleko letecké základny Bagram.
             23:40
             Žloutenka na severu Čech
              Na severozápadě Čech se šíří žloutenka - desítky případů hlásí Ústecký, Liberecký i Karlovarský kraj. V Libyni u Lubence onemocněla skoro čtvrtina obyvatel. Na Karlovarsku objevili nakažlivý typ A na šesti školách.
              24:10
              Radši po povrchu než podzemním tunelem
               Pražský tunel Blanka zkrátil řidičům čas v kolonách asi o desetinu. V prvních týdnech to ukazují data ze satelitů a ze systému RODOS. Zároveň ale naznačují, že část aut se tunelu záměrně vyhýbá a městem stále raději jezdí po povrchu.
               26:27
               Státní vyznamenání v r. 2015
                Hrad se chystá 28. října - při příležitosti státního svátku - udělit další řadu státních vyznamenání. Dva týdny před slavnostním ceremoniálem už média spekulují o jménech oceněných.
                30:24
                Neúčast části rektorů na státních oslavách
                 Oslav státního svátku na Pražském hradě se nezúčastní norská velvyslankyně. Hrad její pozvání zrušil kvůli případu Michalákových. A nebudou tam ani zmínění rektoři veřejných vysokých škol.
                 32:54
                 28. říjen 1999
                  Zcela výjimečným datem je v historii novodobých vyznamenání 17. listopad 1999. 10 let po sametové revoluci se v Praze sešlo 7 světových politiků, kteří se o pád komunismu mimořádně zasloužili.
                  34:20
                  Ekologická likvidace ropných vrtů
                   Ropa už nebude ohrožovat pitnou vodu na Hodonínsku a Břeclavsku - končí tam vůbec největší projekt na odstranění starých, nepoužívaných vrtů.
                   36:15
                   Česko-polské přeshraniční vlaky
                    České a polské Slezsko propojí od poloviny prosince dvě nové vlakové linky. České dráhy podepsaly s Kolejemi šlonskými smlouvu - polské soupravy z Katovic budou zajíždět až do Bohumína.
                    37:02
                    Český kreativní průmysl
                     Česko má globální digitální hvězdy a mistry kreativního průmyslu - jejich potenciál ale neumí využít. Na mezinárodní konferenci SIGNAL Future Forum to řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
                     39:25
                     Předzvěsti Parkinsonovy choroby
                      41:31
                      Sporná IT konference
                       Na Slovensku končí konference TechMatch. Daleko víc než přínos pro tzv. startupy ji ale zviditelnila kritika ze strany mladých podnikatelů. Podle nich šlo o zbytečnou akci, která jen mrhala veřejnými penězi.
                       43:56
                       Soudcovská unie ČR bilancuje
                        Soudcovská unie ČR na shromáždění v Českých Budějovicích bilancuje 25 let své existence. Za největší problém považuje, že soudní moc nemá na rozdíl od legistivy a exekutivy orgán, který by ji reprezentoval jako celek.
                        44:19
                        Most přes Jizeru
                         Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                         45:27
                         Nejlepší evropská učebnice
                          Nejlepší evropskou učebnicí pro druhý stupeň je Hudební výchova pro 6. a 7. ročníky od českých autorů. Prestižní ocenění získala na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          17. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Headlines — Povinné úspory energií — Povinné úspory elektřiny — Vývoj cen komodit — Osvobození strategického města Lyman — Průběh bojů o Lyman — Společné prohlášení devítí států k ruské anexi — Jednání senátorských klubů — Zajímavosti senátních voleb — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Plyn z Nord Streamu neuniká — Řádění hurikánu Ian — Kmotr s hlasem Oldřicha Kaisera — Nákazy covidem-19 — Testy s prodlouženou platností — Parlamentní volby v Lotyšsku — Desítky mrtvých v tlačenici — Požár rodinného domu na Berounsku — Ovzduší v okolí dálnice — Přípravy na summit EU — Témata a účastníci pražského summitu — Den s ochrannou službou policie — Tolerance alkoholu u vodáků — Služby mobilních operátorů v ČR — D5: omezení na 89.–131. km — Soud s kardinálem Zenem — Vedení senátorského klubu STAN — Zásoby a ceny medu — Výpadek vlakové dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce — Nenávist na internetu — Usazení konstrukce mostu přes Ohři — Předvečer udílení Nobelových cen

                          2. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          2. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Headlines — Nová podobě Senátu — Vítězství vládních stran — Výhra předsedy Senátu v Jihlavě — Volební úspěch vládních stran — Výsledky jednotlivých duelů — Volební zisky hnutí ANO — Senátní souboje — Počet hlasů ve 2. kole senátních voleb — Válka na Ukrajině — Nezávislá internetová televize Dožď — Vstup obránců do Lymanu — Omezení drahých energií — Dodávky plynu — Potvrzených nákaz koronavirem přibývá — Vážná nehoda dodávky s migranty — Mezinárodní den seniorů — Senioři jako ohrožená skupina — Počet seniorů v ČR — Místa v domovech pro seniory — Hurikán Ian — Bombový útok v Kábulu — Otevření Českého Švýcarska turistům — Zájem dlužníků o zbavení exekucí — Hlavní sezona houbařů — Oslavy založení komunistické strany v Číně — Noc vědců — Tisíc tváří Adiny Mandlové

                          1. 10. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          1. říjen

                          Ve znakovém jazyce

                          1. 10. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Headlines — Ruská anexe čtyř ukrajinských oblastí — Ruská agrese na Ukrajině — Anektované oblasti — Postup ukrajinských obránců — Útoky na ukrajinských územích — Opatření kvůli drahým energiím — Reakce na rozhodnutí — Debaty o státním rozpočtu — Ničivý hurikán na Floridě — Škody po hurikánu Ian — Druhé kolo voleb do Senátu — Celková výše dluhů — První mince s portrétem nového panovníka — Kondice české ekonomiky — Zpřístupnění Českého Švýcarska — Lesní požáry — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Výpovědi v kauze Čapí hnízdo — Hromadné výpovědi slovenských lékařů — Kontroly na hranicích — Složení koalice v Praze — Reakce nemocnic na nárůst počtu nakažených — Noc vědců — Obchvat Olbramovic — 80 let od od rozpuštění pravoslavné církve nacisty — Víkendové zdražení benzinu — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle

                          30. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. září

                          Ve znakovém jazyce

                          30. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám