48 minut

16. říjen 2015

Obsah dílu

Turecko pomůže s uprchlíky — Turecko pomůže s uprchlíky — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Prezident na Zlínsku — Eskalace násilí na Blízkém východě — Pokles státního dluhu — Pieta za válečné židovské transporty — Ruská vojenská základna v Sýrii? — Tendr na letecké záchranáře — Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu — Operace válečného veterána — Žloutenka na severu Čech — Radši po povrchu než podzemním tunelem — Státní vyznamenání v r. 2015 — Neúčast části rektorů na státních oslavách — 28. říjen 1999 — Ekologická likvidace ropných vrtů — Česko-polské přeshraniční vlaky — Český kreativní průmysl — Předzvěsti Parkinsonovy choroby — Sporná IT konference — Soudcovská unie ČR bilancuje — Most přes Jizeru — Nejlepší evropská učebnice

Části dílu

00:34
Turecko pomůže s uprchlíky
  Uprchlická krize sbližuje Evropskou unii s Tureckem. Osmadvacítka na summitu rozhodla, že s Ankarou obnoví přístupová jednání a poskytne až tři miliardy eur na pomoc běžencům.
  03:37
  Turecko pomůže s uprchlíky
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   08:07
   Rezignace kvůli kauze Vidkun
    Kauza Vidkun už má konkrétní dopady i mimo Olomouc - mění důležité posty na policejním prezidiu. Končí první muž celorepublikové kriminální policie Milan Pospíšek - oznámil rezignaci.
    11:00
    Rezignace kvůli kauze Vidkun
     Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
     12:13
     Prezident na Zlínsku
      Podle prezidenta Miloše Zemana by podnikatelé měli zaměstnancům výrazně zvyšovat mzdy. Veřejně je k tomu vyzval v závěru své třídenní oficiální návštěvy Zlínského kraje.
      13:15
      Eskalace násilí na Blízkém východě
       Den hněvu, který na dnešek vyhlásili palestinští extremisti z Hamasu a Islámského džihádu, vyvrcholil násilnými střety s izraelskou armádou na Západním břehu.
       15:41
       Pokles státního dluhu
        Státní dluh ke konci září klesl zhruba o půl miliardy - podle ekonomů ale díky čerpání rezerv. Číslo dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
        15:57
        Pieta za válečné židovské transporty
         Živý vstup redaktorky Terezy Radvákové.
         18:09
         Ruská vojenská základna v Sýrii?
          Rusko uvažuje o nové základně v Sýrii – námořní, letecké i pozemní. Tvrdí to zástupce šéfa generálního štábu tamní armády. Moskva a Washington se také údajně přiblížili dohodě o pravidlech pohybu v syrském vzdušném prostoru.
          18:37
          Tendr na letecké záchranáře
           Leteckou záchrannou službu budou i dál zajišťovat hlavně soukromníci. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček vypíše nový miliardový tendr. ČSSD přitom ještě před dvěma lety říkala, že stát zajistí služby levněji - díky armádě a policii.
           21:33
           Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu
            Soud odmítl návrh žalobců na potrestání členů skupiny Ztohoven za vyvěšení trenýrek nad Hradem. Proti dvěma obviněným chybí důkazy a nad vyčíslením škody převážily pochybnosti.
            21:48
            Operace válečného veterána
             Místo ve Spojených státech čeká válečného veterána Josefa Brychtu operace ve vojenské nemocnici ve Střešovicích. Vloni ho zasáhla kulka do nohy během přestřelky s talibanskými válečníky nedaleko letecké základny Bagram.
             23:40
             Žloutenka na severu Čech
              Na severozápadě Čech se šíří žloutenka - desítky případů hlásí Ústecký, Liberecký i Karlovarský kraj. V Libyni u Lubence onemocněla skoro čtvrtina obyvatel. Na Karlovarsku objevili nakažlivý typ A na šesti školách.
              24:10
              Radši po povrchu než podzemním tunelem
               Pražský tunel Blanka zkrátil řidičům čas v kolonách asi o desetinu. V prvních týdnech to ukazují data ze satelitů a ze systému RODOS. Zároveň ale naznačují, že část aut se tunelu záměrně vyhýbá a městem stále raději jezdí po povrchu.
               26:27
               Státní vyznamenání v r. 2015
                Hrad se chystá 28. října - při příležitosti státního svátku - udělit další řadu státních vyznamenání. Dva týdny před slavnostním ceremoniálem už média spekulují o jménech oceněných.
                30:24
                Neúčast části rektorů na státních oslavách
                 Oslav státního svátku na Pražském hradě se nezúčastní norská velvyslankyně. Hrad její pozvání zrušil kvůli případu Michalákových. A nebudou tam ani zmínění rektoři veřejných vysokých škol.
                 32:54
                 28. říjen 1999
                  Zcela výjimečným datem je v historii novodobých vyznamenání 17. listopad 1999. 10 let po sametové revoluci se v Praze sešlo 7 světových politiků, kteří se o pád komunismu mimořádně zasloužili.
                  34:20
                  Ekologická likvidace ropných vrtů
                   Ropa už nebude ohrožovat pitnou vodu na Hodonínsku a Břeclavsku - končí tam vůbec největší projekt na odstranění starých, nepoužívaných vrtů.
                   36:15
                   Česko-polské přeshraniční vlaky
                    České a polské Slezsko propojí od poloviny prosince dvě nové vlakové linky. České dráhy podepsaly s Kolejemi šlonskými smlouvu - polské soupravy z Katovic budou zajíždět až do Bohumína.
                    37:02
                    Český kreativní průmysl
                     Česko má globální digitální hvězdy a mistry kreativního průmyslu - jejich potenciál ale neumí využít. Na mezinárodní konferenci SIGNAL Future Forum to řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
                     39:25
                     Předzvěsti Parkinsonovy choroby
                      41:31
                      Sporná IT konference
                       Na Slovensku končí konference TechMatch. Daleko víc než přínos pro tzv. startupy ji ale zviditelnila kritika ze strany mladých podnikatelů. Podle nich šlo o zbytečnou akci, která jen mrhala veřejnými penězi.
                       43:56
                       Soudcovská unie ČR bilancuje
                        Soudcovská unie ČR na shromáždění v Českých Budějovicích bilancuje 25 let své existence. Za největší problém považuje, že soudní moc nemá na rozdíl od legistivy a exekutivy orgán, který by ji reprezentoval jako celek.
                        44:19
                        Most přes Jizeru
                         Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                         45:27
                         Nejlepší evropská učebnice
                          Nejlepší evropskou učebnicí pro druhý stupeň je Hudební výchova pro 6. a 7. ročníky od českých autorů. Prestižní ocenění získala na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          17. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          3. prosinec

                          Headlines — Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                          3. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          3. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          3. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          2. prosinec

                          Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlávního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                          2. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          2. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          2. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          1. prosinec

                          Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                          1. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          1. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                          30. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                          29. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 11. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám