48 minut

16. říjen 2015

Obsah dílu

Turecko pomůže s uprchlíky — Turecko pomůže s uprchlíky — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Rezignace kvůli kauze Vidkun — Prezident na Zlínsku — Eskalace násilí na Blízkém východě — Pokles státního dluhu — Pieta za válečné židovské transporty — Ruská vojenská základna v Sýrii? — Tendr na letecké záchranáře — Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu — Operace válečného veterána — Žloutenka na severu Čech — Radši po povrchu než podzemním tunelem — Státní vyznamenání v r. 2015 — Neúčast části rektorů na státních oslavách — 28. říjen 1999 — Ekologická likvidace ropných vrtů — Česko-polské přeshraniční vlaky — Český kreativní průmysl — Předzvěsti Parkinsonovy choroby — Sporná IT konference — Soudcovská unie ČR bilancuje — Most přes Jizeru — Nejlepší evropská učebnice

Části dílu

00:34
Turecko pomůže s uprchlíky
  Uprchlická krize sbližuje Evropskou unii s Tureckem. Osmadvacítka na summitu rozhodla, že s Ankarou obnoví přístupová jednání a poskytne až tři miliardy eur na pomoc běžencům.
  03:37
  Turecko pomůže s uprchlíky
   Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
   08:07
   Rezignace kvůli kauze Vidkun
    Kauza Vidkun už má konkrétní dopady i mimo Olomouc - mění důležité posty na policejním prezidiu. Končí první muž celorepublikové kriminální policie Milan Pospíšek - oznámil rezignaci.
    11:00
    Rezignace kvůli kauze Vidkun
     Živý vstup redaktora Martina Laštůvky.
     12:13
     Prezident na Zlínsku
      Podle prezidenta Miloše Zemana by podnikatelé měli zaměstnancům výrazně zvyšovat mzdy. Veřejně je k tomu vyzval v závěru své třídenní oficiální návštěvy Zlínského kraje.
      13:15
      Eskalace násilí na Blízkém východě
       Den hněvu, který na dnešek vyhlásili palestinští extremisti z Hamasu a Islámského džihádu, vyvrcholil násilnými střety s izraelskou armádou na Západním břehu.
       15:41
       Pokles státního dluhu
        Státní dluh ke konci září klesl zhruba o půl miliardy - podle ekonomů ale díky čerpání rezerv. Číslo dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
        15:57
        Pieta za válečné židovské transporty
         Živý vstup redaktorky Terezy Radvákové.
         18:09
         Ruská vojenská základna v Sýrii?
          Rusko uvažuje o nové základně v Sýrii – námořní, letecké i pozemní. Tvrdí to zástupce šéfa generálního štábu tamní armády. Moskva a Washington se také údajně přiblížili dohodě o pravidlech pohybu v syrském vzdušném prostoru.
          18:37
          Tendr na letecké záchranáře
           Leteckou záchrannou službu budou i dál zajišťovat hlavně soukromníci. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček vypíše nový miliardový tendr. ČSSD přitom ještě před dvěma lety říkala, že stát zajistí služby levněji - díky armádě a policii.
           21:33
           Ztohoven bez trestu za trenýrkovou kauzu
            Soud odmítl návrh žalobců na potrestání členů skupiny Ztohoven za vyvěšení trenýrek nad Hradem. Proti dvěma obviněným chybí důkazy a nad vyčíslením škody převážily pochybnosti.
            21:48
            Operace válečného veterána
             Místo ve Spojených státech čeká válečného veterána Josefa Brychtu operace ve vojenské nemocnici ve Střešovicích. Vloni ho zasáhla kulka do nohy během přestřelky s talibanskými válečníky nedaleko letecké základny Bagram.
             23:40
             Žloutenka na severu Čech
              Na severozápadě Čech se šíří žloutenka - desítky případů hlásí Ústecký, Liberecký i Karlovarský kraj. V Libyni u Lubence onemocněla skoro čtvrtina obyvatel. Na Karlovarsku objevili nakažlivý typ A na šesti školách.
              24:10
              Radši po povrchu než podzemním tunelem
               Pražský tunel Blanka zkrátil řidičům čas v kolonách asi o desetinu. V prvních týdnech to ukazují data ze satelitů a ze systému RODOS. Zároveň ale naznačují, že část aut se tunelu záměrně vyhýbá a městem stále raději jezdí po povrchu.
               26:27
               Státní vyznamenání v r. 2015
                Hrad se chystá 28. října - při příležitosti státního svátku - udělit další řadu státních vyznamenání. Dva týdny před slavnostním ceremoniálem už média spekulují o jménech oceněných.
                30:24
                Neúčast části rektorů na státních oslavách
                 Oslav státního svátku na Pražském hradě se nezúčastní norská velvyslankyně. Hrad její pozvání zrušil kvůli případu Michalákových. A nebudou tam ani zmínění rektoři veřejných vysokých škol.
                 32:54
                 28. říjen 1999
                  Zcela výjimečným datem je v historii novodobých vyznamenání 17. listopad 1999. 10 let po sametové revoluci se v Praze sešlo 7 světových politiků, kteří se o pád komunismu mimořádně zasloužili.
                  34:20
                  Ekologická likvidace ropných vrtů
                   Ropa už nebude ohrožovat pitnou vodu na Hodonínsku a Břeclavsku - končí tam vůbec největší projekt na odstranění starých, nepoužívaných vrtů.
                   36:15
                   Česko-polské přeshraniční vlaky
                    České a polské Slezsko propojí od poloviny prosince dvě nové vlakové linky. České dráhy podepsaly s Kolejemi šlonskými smlouvu - polské soupravy z Katovic budou zajíždět až do Bohumína.
                    37:02
                    Český kreativní průmysl
                     Česko má globální digitální hvězdy a mistry kreativního průmyslu - jejich potenciál ale neumí využít. Na mezinárodní konferenci SIGNAL Future Forum to řekl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.
                     39:25
                     Předzvěsti Parkinsonovy choroby
                      41:31
                      Sporná IT konference
                       Na Slovensku končí konference TechMatch. Daleko víc než přínos pro tzv. startupy ji ale zviditelnila kritika ze strany mladých podnikatelů. Podle nich šlo o zbytečnou akci, která jen mrhala veřejnými penězi.
                       43:56
                       Soudcovská unie ČR bilancuje
                        Soudcovská unie ČR na shromáždění v Českých Budějovicích bilancuje 25 let své existence. Za největší problém považuje, že soudní moc nemá na rozdíl od legistivy a exekutivy orgán, který by ji reprezentoval jako celek.
                        44:19
                        Most přes Jizeru
                         Živý vstup redaktorky Jany Šrámkové.
                         45:27
                         Nejlepší evropská učebnice
                          Nejlepší evropskou učebnicí pro druhý stupeň je Hudební výchova pro 6. a 7. ročníky od českých autorů. Prestižní ocenění získala na mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          17. říjen 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                          16. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          16. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Headlines — Podzim s covidem — Očkování proti covidu-19 — Vývoj počtu nakažených — Covid-19: doporučení před podzimem — Ztotožnění mrtvých bojovníků — Obavy z útoků na elektrárnu — Kongresmani USA na Tchaj-wanu — Konec žní a růst cen pečiva — Aktéři kauzy Dozimetr zůstávají ve vazbě — Rok pod vládou Talibanu — Další vězení pro Su Ťij — Snímek o hokejových vzorech z Nagana — Víc peněz na obranu — Zájem o stavební spoření — Dopravní kontroly za pomoci vrtulníku — Záchytný plot poničený požárem — Pětitisícový příspěvek na dítě — Příspěvek pro rodiny zasažené inflací — Vládní pomoc proti zdražování v roce 2022 — Jak jednorázový příspěvek pomůže samoživitelům — Nové dotace na vodu — Írán o útoku na Salmana Rushdieho — Chyby ve veřejných zakázkách od MMR — Vyšetřování pádu historického letounu — Silné bouřky v části Česka — Roman Janoušek chce z vězení — Zemřel vědec Mojmír Petráň — Rozsáhlé požáry v západní Evropě — 20 let od vytopení chemičky v Neratovicich — 77 let od návratu letců z RAF — Izrael znovu před volbami — Zřícení mostu v Norsku — Zavírání prodejen na venkově — Historie Brna

                          15. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          15. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          15. 8. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                          14. 8. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          14. srpen

                          Ve znakovém jazyce

                          14. 8. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám