Události

29. červen 2015

48 minut

29. červen 2015

Obsah dílu

Řecká krize vrcholí — Řecká krize vrcholí — Dopad řecké krize na Česko — Odvolání exšéfa vězeňské služby — Práce na Bruntálsku — Odvolání primátora Českých Budějovic — Obvinění v kauze pražského dopravního podniku — Opatření po útocích v Tunisu — Británii hrozí útoky — Zemřel Ladislav Chudík — STAN před krajskými volbami — Zemřel Josef Masopust — Migranti zadržení v ČR — Nová naděje pro diabetiky — Vliv krize na cestovní ruch — Řekové z Česka o dění ve vlasti — Omlouvání absencí ve školce — Neefektivní útraty veřejných peněz — Dopadení uprchlých vrahů — Solar Impulse na cestě — Bezpečnostní zóna kolem Explosie — Učni z chánovského učiliště — Pohřeb Jevgenije Primakova — Záchrana starověkého Babylonu — Soud s Petrem Kramným — Devět týdnů baroka

Části dílu

00:34
Řecká krize vrcholí
  Řecko by už zítra o půlnoci mělo splatit část dluhu mezinárodním věřitelům. Bez záchranného programu na to ale nebude mít peníze. Vláda se na poslední chvíli snaží dojednat dočasné prodloužení balíčku.
  03:20
  Řecká krize vrcholí
   Živý vstup zpravodaje Zdeňka Fučíka.
   06:28
   Dopad řecké krize na Česko
    Česko přímý dopad případného bankrotu Řecka nepocítí. To bude závěr, s kterým půjde na středeční jednání vlády ministr financí Andrej Babiš. Stejný názor má i Česká národní banka.
    11:21
    Odvolání exšéfa vězeňské služby
     Odvolání bývalého šéfa vězeňské služby Petra Dohnala z funkce definitivně platí. Ministr spravedlnosti dnes zamítl rozklad, který proti svému sesazení pan Dohnal podal.
     13:44
     Práce na Bruntálsku
      Ještě více snížit nezaměstnanost v ohrožených regionech by mohla změna podmínek u veřejně prospěšných prací. Při návštěvě Bruntálska to prohlásila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
      14:52
      Odvolání primátora Českých Budějovic
       Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové.
       16:31
       Obvinění v kauze pražského dopravního podniku
        V kauze pražského dopravního podniku padlo nové obvinění. Policie stíhá 14 lidí, opět jsou mezi nimi lobbista Ivo Rittig i bývalý ředitel Martin Dvořák.
        16:53
        Opatření po útocích v Tunisu
         Tuniské úřady zadržely skupinu lidí, kteří měli pomáhat s přípravou pátečního útoku v Sousse. Ministr vnitra také oznámil vznik speciální jednotky k ochraně turistů v letoviscích a u historických památek.
         18:54
         Británii hrozí útoky
          Britský premiér David Cameron varoval před krveprolitím, které chce Islámský stát podle něj přenést na území Británie a dalších západních zemí. Prohlásil, že v Iráku a Sýrii jsou lidé, kteří chystají v Británii "děsivé útoky".
          19:13
          Zemřel Ladislav Chudík
           Zemřel herec Ladislav Chudík, dlouholetý člen Slovenského národního divadla. Po revoluci byl slovenský ministr kultury, řadu velkých rolí si ale zahrál v Česku. Tou nejslavnější zůstává primář Sova z Nemocnice na kraji města.
           22:13
           STAN před krajskými volbami
            Živý vstup redaktorky Štěpánky Martanové.
            23:56
            Zemřel Josef Masopust
             Zemřel Josef Masopust, legendární český fotbalista. Bylo mu čtyřiaosmdesát. Největší úspěchy zaznamenal v roce 1962: byl členem stříbrného národního týmu z mistrovství světa.
             26:25
             Migranti zadržení v ČR
              Celkem 69 nelegálních migrantů zadržela od pátku do neděle v Česku cizinecká policie - nejčastěji šlo o občany Sýrie, Iráku a Afghánistánu.
              26:44
              Nová naděje pro diabetiky
               Nová léčba cukrovky se v praxi osvědčila. Konkrétně pomáhá u diabetu 2. typu, který postihuje často starší a lidi s nadváhou. V tuzemsku jí trpí až 850 tisíc pacientů.
               28:29
               Vliv krize na cestovní ruch
                Česká národní banka potvrzuje - vrcholící řecká krize tuzemské banky neovlivní. Jsou zdravé a mají na Řecko jen minimální vazby.
                31:41
                Řekové z Česka o dění ve vlasti
                 Osud vlasti není lhostejný ani Řekům, kteří se natrvalo usadili v České republice.
                 33:59
                 Omlouvání absencí ve školce
                  Přes 91 procent pětiletých dětí chodí do školky - vyplývá to ze studie, kterou zpracovalo Demografické informační centrum a Společnost tady a teď. Vládní koalice přitom počítá se zavedením povinného posledního ročníku mateřinky.
                  36:18
                  Neefektivní útraty veřejných peněz
                   Česko v minulých letech neefektivně vynaložilo téměř 230 milionů korun na projekty, které měly zlepšit veřejnou správu. Zjistil to Nejvyšší kontrolní úřad.
                   36:38
                   Dopadení uprchlých vrahů
                    Po 23 dnech skončilo ve státě New York pátrání po dvou vrazích, kteří uprchli z vězení. V pátek policie zastřelila Richarda Matta, v neděli dopadla asi hodinu jízdy od věznice i druhého muže Davida Sweata.
                    38:35
                    Solar Impulse na cestě
                     Po dlouhém zpoždění se letoun na sluneční pohon Solar Impulse vydal na let přes Tichý oceán. Zdržení způsobilo špatné počasí. Nejdelší etapa jeho cesty kolem světa vede z Japonska na Havajské ostrovy.
                     39:01
                     Bezpečnostní zóna kolem Explosie
                      Chyby ve stanovení bezpečnostních pásem kolem pardubické Explosie. Odhalili je Reportéři ČT. V továrně přitom před čtyřmi lety explodovala výbušnina. Kvůli špatně zakresleným pásmům je ochrana lidí před dalšími výbuchy nedostatečná.
                      41:18
                      Učni z chánovského učiliště
                       První třída učiliště otevřená v ghettu má úspěch. Přestože studentům z Chánova na Mostecku na počátku školního roku věřil málokdo, pro vysvědčení si zítra půjdou téměř všichni.
                       43:07
                       Pohřeb Jevgenije Primakova
                        Ruské politické špičky - včetně současného a bývalých prezidentů - se v Moskvě rozloučily s někdejším premiérem Jevgenijem Primakovem. Zemřel minulý týden ve věku 85 let.
                        43:33
                        Záchrana starověkého Babylonu
                         Zatímco jiné památky v Iráku ničí islámští extremisti, zbytky starověkého Babylonu silně poškodil už předchozí vládce Saddám Husajn. Přestože se jen o sto kilometrů dál válčí, restaurátoři se snaží dát místu původní vzhled.
                         45:37
                         Soud s Petrem Kramným
                          Po 23 měsících, kdy během dovolené v Egyptě zemřela manželka a osmiletá dcera Petra Kramného, se případ dostal před Krajský soud v Ostravě. Podle státního zástupce to byl právě Kramný, kdo zabíjel. Ten vinu popírá.
                          46:00
                          Devět týdnů baroka
                           Živý vstup redaktorky Evy Jarkovské.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           30. červen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           17. květen

                           Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. květen

                           Ve znakovém jazyce

                           Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám