30. červen 2015

Obsah dílu

Napětí v EU kvůli Řecku — Atény očima místních i turistů — Řecko po 30. červnu — Růst české ekonomiky — Exekuce u Ústavního soudu — Soud o Andreji Babišovi — Odvoz munice z Vrbětic — Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického — Konec polopřevodů aut — Pád letadla na Sumatře — 20 let pražské Svobodné Evropy — Konec školy, začátek prázdnin — Prolomení těžebních limitů — Nákazy ve velkochovech drůbeže — Veřejnost pomáhá Klokánkům — Konec roamingu v EU — Krize na trhu s mlékem — Změny v doplatcích na bydlení — Nová koncepce sociálního bydlení — Změny pro státní vedoucí pracovníky — Protesty v Aténách — Češi proti uprchlickým kvótám — Demonstrace proti islámu — Verdikt nad exšéfem hygieniků — Dohoda o jaderném programu Íránu — Den delší o jednu sekundu — IS poprvé zavraždil ženy — Pocta Václavu Havlovi v Haifě — Josef Sudek v galerii i na plátně

Části dílu

00:33
Napětí v EU kvůli Řecku
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
  03:08
  Atény očima místních i turistů
   Zavřené banky, fronty před bankomaty a hrozící krach země znervózňují turisty i místní obyvatele. Atény plánují ve středu otevřít asi tisícovku poboček, aby si mohli senioři, kteří nepoužívají karty, vybrat své důchody.
   05:37
   Řecko po 30. červnu
    Situace kolem předluženého Řecka se zdramatizovala poté, co Tsipras o víkendu přerušil jednání s věřiteli a podmínil dohodu referendem, které se bude konat tuto neděli.
    07:58
    Růst české ekonomiky
     Ne tak rychle, jak se dosud odhadovalo, ale přesto nejvíc za posledních osm let. Tak v prvním čtvrtletí rostla česká ekonomika. A podle analytiků jde o růst zdravý a na silných základech.
     10:06
     Exekuce u Ústavního soudu
      Ústavní soud se dnes zastal Josefa Krále z Netolic na Prachaticku, kterému exekutor neoprávněně prodal dům v dražbě. Vše kvůli podvodné směnce. Král ale od státu zpátky dostal jen vydraženou částku, tedy asi třetinu tržní ceny domu.
      10:51
      Soud o Andreji Babišovi
       Český vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš je ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Bratislavě. Potvrdil tak loňský rozsudek prvoinstančního soudu.
       13:01
       Odvoz munice z Vrbětic
        Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
        16:01
        Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického
         Policie zadržela muže ruské národnosti podezřelého z útoku na dům ministra obrany Martina Stropnického. Informuje o tom server týdeníku Respekt.
         16:22
         Konec polopřevodů aut
          Poslední možnost dokončit registraci svého vozu dnes využily tisíce řidičů v celé republice. Na úřadech se tvořily fronty – kdo dnes nestihl odevzdat formulář, nemůže s autem už od zítřka na silnici, v registru už nebude existovat.
          18:03
          Pád letadla na Sumatře
           Nejméně 116 lidí zemřelo při pádu letadla na indonéské Sumatře. Vojenský letoun se zřítil na hotel v hustě obydlené čtvrti města Medan. Nikdo na palubě nepřežil a další oběti jsou v troskách budovy.
           18:21
           20 let pražské Svobodné Evropy
            Před dvaceti lety se rozhlasová stanice Svobodná Evropa naposledy ozvala z Mnichova. Od té doby vysílá z Prahy. Důvodem přesunu byly finanční škrty ze strany amerického kongresu, který provoz rádia platí.
            21:08
            Konec školy, začátek prázdnin
             Už všem školákům dnes začaly prázdniny. Výjimkou nebyla ani Základní škola Sirotkova v Brně. Vysvědčení asi padesátce žáků tu předala ministryně školství Kateřina Valachová.
             22:53
             Prolomení těžebních limitů
              Rozhodnutí o prolomení limitů v dole ČSA chce ministr průmyslu Jan Mládek odložit až do roku 2020. Naopak v dole Bílina by podle něj měly být prolomeny co nejdříve.
              23:32
              Nákazy ve velkochovech drůbeže
               Obří velkochovy slepic vzniknou zřejmě už příští rok v Karlovarském kraji. Firmy tam ve dvou nových areálech budou chovat milion kusů drůbeže. Veterináři se připravují na riziko šíření nákaz.
               25:12
               Veřejnost pomáhá Klokánkům
                Budoucnost Fondu ohrožených dětí a Klokánků je v tuto chvíli i v rukách veřejnosti. Právě od lidí totiž zařízení dostávají finanční dary, ale i jídlo a potřeby pro děti.
                27:10
                Konec roamingu v EU
                 Konec poplatků za volání ze zahraničí už v červnu 2016. Na termínu se předběžně dohodla Evropská unie. Už za rok by tak cena hovoru v rámci osmadvacítky neměla překročit korunu čtyřicet za minutu.
                 27:25
                 Krize na trhu s mlékem
                  Ceny mléka meziročně klesly o 16 %. Důvod – zavedení ruských sankcí a uvolnění mléčných kvót. Podle zemědělců už mléko prodávají pod výrobní náklady a hrozí, že někteří menší farmáři se skotu budou zbavovat.
                  29:42
                  Změny v doplatcích na bydlení
                   Úřady práce už poslaly většině lidí z ubytoven doplatek na bydlení. Podle pokynů ministerstva práce musely dodneška rozhodnout o zhruba tisícovce žádostí, kterým původně obce nevyhověly.
                   33:11
                   Nová koncepce sociálního bydlení
                    O nové koncepci sociálního bydlení by ve středu měla jednat koaliční rada. Do systému by podle ministerstva práce mohlo v budoucnu vstoupit okolo dvou set tisíc lidí.
                    35:40
                    Změny pro státní vedoucí pracovníky
                     Služební zákon sice platí už od 1. ledna, až teď se ale v praxi dotkne asi 68 tisíc zaměstnanců. Ti se musejí rozhodnout, jestli budou chtít přejít do služebního poměru, vedoucí pracovníky pak čekají výběrová řízení na jejich pozice.
                     37:31
                     Protesty v Aténách
                      37:58
                      Češi proti uprchlickým kvótám
                       Povinné kvóty pro přijímání uprchlíků odmítá velká většina české veřejnosti. Exkluzivní průzkum společnosti STEM/MARK pro Českou televizi ukázal, že 88 procent respondentů si myslí, že by každá země měla mít vlastní azylovou politiku.
                       38:33
                       Demonstrace proti islámu
                        Živý vstup redaktorky Jitky Szászové.
                        39:43
                        Verdikt nad exšéfem hygieniků
                         Tříletá podmínka a povinnost zaplatit škodu přes milion a půl korun. To je pravomocný rozsudek nad bývalým dlouholetým hlavním hygienikem Michaelem Vítem.
                         40:37
                         Dohoda o jaderném programu Íránu
                          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                          42:00
                          Den delší o jednu sekundu
                           Minuta, která má 61 sekund. Přesně to dnes nastane těsně před druhou hodinou ranní. Tzv. přechodná sekunda má vyrovnat zpomalování rotace zemské osy.
                           43:26
                           IS poprvé zavraždil ženy
                            Radikálové z Islámského státu poprvé zavraždili odseknutím hlavy ženy.
                            43:44
                            Pocta Václavu Havlovi v Haifě
                             Izrael má první náměstí pojmenované po Václavu Havlovi. Na 25. výročí obnovení diplomatických vztahů ho získalo třetí největší město země, přístav Haifa.
                             45:40
                             Josef Sudek v galerii i na plátně
                              Legenda Josefa Sudka znovu ožívá. Snímky jednoho z nejznámějších českých fotografů inspirovaly další generace umělců. Jeho ateliér na Újezdu připravil výstavu se Sudkovým následovníkem Janem Svobodou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              1. červenec 2015

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              4. červen

                              Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                              4. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              4. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              4. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              3. červen

                              Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                              3. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              3. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              3. 6. 2023 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                              2. 6. 2023 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              2. červen

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              2. 6. 2023 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám