49 minut

30. června 2015

Obsah dílu

Napětí v EU kvůli Řecku — Atény očima místních i turistů — Řecko po 30. červnu — Růst české ekonomiky — Exekuce u Ústavního soudu — Soud o Andreji Babišovi — Odvoz munice z Vrbětic — Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického — Konec polopřevodů aut — Pád letadla na Sumatře — 20 let pražské Svobodné Evropy — Konec školy, začátek prázdnin — Prolomení těžebních limitů — Nákazy ve velkochovech drůbeže — Veřejnost pomáhá Klokánkům — Konec roamingu v EU — Krize na trhu s mlékem — Změny v doplatcích na bydlení — Nová koncepce sociálního bydlení — Změny pro státní vedoucí pracovníky — Protesty v Aténách — Češi proti uprchlickým kvótám — Demonstrace proti islámu — Verdikt nad exšéfem hygieniků — Dohoda o jaderném programu Íránu — Den delší o jednu sekundu — IS poprvé zavraždil ženy — Pocta Václavu Havlovi v Haifě — Josef Sudek v galerii i na plátně

Části dílu

00:33
Napětí v EU kvůli Řecku
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
  03:08
  Atény očima místních i turistů
   Zavřené banky, fronty před bankomaty a hrozící krach země znervózňují turisty i místní obyvatele. Atény plánují ve středu otevřít asi tisícovku poboček, aby si mohli senioři, kteří nepoužívají karty, vybrat své důchody.
   05:37
   Řecko po 30. červnu
    Situace kolem předluženého Řecka se zdramatizovala poté, co Tsipras o víkendu přerušil jednání s věřiteli a podmínil dohodu referendem, které se bude konat tuto neděli.
    07:58
    Růst české ekonomiky
     Ne tak rychle, jak se dosud odhadovalo, ale přesto nejvíc za posledních osm let. Tak v prvním čtvrtletí rostla česká ekonomika. A podle analytiků jde o růst zdravý a na silných základech.
     10:06
     Exekuce u Ústavního soudu
      Ústavní soud se dnes zastal Josefa Krále z Netolic na Prachaticku, kterému exekutor neoprávněně prodal dům v dražbě. Vše kvůli podvodné směnce. Král ale od státu zpátky dostal jen vydraženou částku, tedy asi třetinu tržní ceny domu.
      10:51
      Soud o Andreji Babišovi
       Český vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš je ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Bratislavě. Potvrdil tak loňský rozsudek prvoinstančního soudu.
       13:01
       Odvoz munice z Vrbětic
        Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
        16:01
        Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického
         Policie zadržela muže ruské národnosti podezřelého z útoku na dům ministra obrany Martina Stropnického. Informuje o tom server týdeníku Respekt.
         16:22
         Konec polopřevodů aut
          Poslední možnost dokončit registraci svého vozu dnes využily tisíce řidičů v celé republice. Na úřadech se tvořily fronty – kdo dnes nestihl odevzdat formulář, nemůže s autem už od zítřka na silnici, v registru už nebude existovat.
          18:03
          Pád letadla na Sumatře
           Nejméně 116 lidí zemřelo při pádu letadla na indonéské Sumatře. Vojenský letoun se zřítil na hotel v hustě obydlené čtvrti města Medan. Nikdo na palubě nepřežil a další oběti jsou v troskách budovy.
           18:21
           20 let pražské Svobodné Evropy
            Před dvaceti lety se rozhlasová stanice Svobodná Evropa naposledy ozvala z Mnichova. Od té doby vysílá z Prahy. Důvodem přesunu byly finanční škrty ze strany amerického kongresu, který provoz rádia platí.
            21:08
            Konec školy, začátek prázdnin
             Už všem školákům dnes začaly prázdniny. Výjimkou nebyla ani Základní škola Sirotkova v Brně. Vysvědčení asi padesátce žáků tu předala ministryně školství Kateřina Valachová.
             22:53
             Prolomení těžebních limitů
              Rozhodnutí o prolomení limitů v dole ČSA chce ministr průmyslu Jan Mládek odložit až do roku 2020. Naopak v dole Bílina by podle něj měly být prolomeny co nejdříve.
              23:32
              Nákazy ve velkochovech drůbeže
               Obří velkochovy slepic vzniknou zřejmě už příští rok v Karlovarském kraji. Firmy tam ve dvou nových areálech budou chovat milion kusů drůbeže. Veterináři se připravují na riziko šíření nákaz.
               25:12
               Veřejnost pomáhá Klokánkům
                Budoucnost Fondu ohrožených dětí a Klokánků je v tuto chvíli i v rukách veřejnosti. Právě od lidí totiž zařízení dostávají finanční dary, ale i jídlo a potřeby pro děti.
                27:10
                Konec roamingu v EU
                 Konec poplatků za volání ze zahraničí už v červnu 2016. Na termínu se předběžně dohodla Evropská unie. Už za rok by tak cena hovoru v rámci osmadvacítky neměla překročit korunu čtyřicet za minutu.
                 27:25
                 Krize na trhu s mlékem
                  Ceny mléka meziročně klesly o 16 %. Důvod – zavedení ruských sankcí a uvolnění mléčných kvót. Podle zemědělců už mléko prodávají pod výrobní náklady a hrozí, že někteří menší farmáři se skotu budou zbavovat.
                  29:42
                  Změny v doplatcích na bydlení
                   Úřady práce už poslaly většině lidí z ubytoven doplatek na bydlení. Podle pokynů ministerstva práce musely dodneška rozhodnout o zhruba tisícovce žádostí, kterým původně obce nevyhověly.
                   33:11
                   Nová koncepce sociálního bydlení
                    O nové koncepci sociálního bydlení by ve středu měla jednat koaliční rada. Do systému by podle ministerstva práce mohlo v budoucnu vstoupit okolo dvou set tisíc lidí.
                    35:40
                    Změny pro státní vedoucí pracovníky
                     Služební zákon sice platí už od 1. ledna, až teď se ale v praxi dotkne asi 68 tisíc zaměstnanců. Ti se musejí rozhodnout, jestli budou chtít přejít do služebního poměru, vedoucí pracovníky pak čekají výběrová řízení na jejich pozice.
                     37:31
                     Protesty v Aténách
                      37:58
                      Češi proti uprchlickým kvótám
                       Povinné kvóty pro přijímání uprchlíků odmítá velká většina české veřejnosti. Exkluzivní průzkum společnosti STEM/MARK pro Českou televizi ukázal, že 88 procent respondentů si myslí, že by každá země měla mít vlastní azylovou politiku.
                       38:33
                       Demonstrace proti islámu
                        Živý vstup redaktorky Jitky Szászové.
                        39:43
                        Verdikt nad exšéfem hygieniků
                         Tříletá podmínka a povinnost zaplatit škodu přes milion a půl korun. To je pravomocný rozsudek nad bývalým dlouholetým hlavním hygienikem Michaelem Vítem.
                         40:37
                         Dohoda o jaderném programu Íránu
                          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                          42:00
                          Den delší o jednu sekundu
                           Minuta, která má 61 sekund. Přesně to dnes nastane těsně před druhou hodinou ranní. Tzv. přechodná sekunda má vyrovnat zpomalování rotace zemské osy.
                           43:26
                           IS poprvé zavraždil ženy
                            Radikálové z Islámského státu poprvé zavraždili odseknutím hlavy ženy.
                            43:44
                            Pocta Václavu Havlovi v Haifě
                             Izrael má první náměstí pojmenované po Václavu Havlovi. Na 25. výročí obnovení diplomatických vztahů ho získalo třetí největší město země, přístav Haifa.
                             45:40
                             Josef Sudek v galerii i na plátně
                              Legenda Josefa Sudka znovu ožívá. Snímky jednoho z nejznámějších českých fotografů inspirovaly další generace umělců. Jeho ateliér na Újezdu připravil výstavu se Sudkovým následovníkem Janem Svobodou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              1. července 2015

                              Přehled dílů

                              8323 dostupných
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                              20. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              20. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                              19. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                              18. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              18. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. července

                              Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                              17. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 7. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. července

                              Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                              16. 7. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. července

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 7. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám