Události

30. červen 2015

48 minut

30. červen 2015

Obsah dílu

Napětí v EU kvůli Řecku — Atény očima místních i turistů — Řecko po 30. červnu — Růst české ekonomiky — Exekuce u Ústavního soudu — Soud o Andreji Babišovi — Odvoz munice z Vrbětic — Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického — Konec polopřevodů aut — Pád letadla na Sumatře — 20 let pražské Svobodné Evropy — Konec školy, začátek prázdnin — Prolomení těžebních limitů — Nákazy ve velkochovech drůbeže — Veřejnost pomáhá Klokánkům — Konec roamingu v EU — Krize na trhu s mlékem — Změny v doplatcích na bydlení — Nová koncepce sociálního bydlení — Změny pro státní vedoucí pracovníky — Protesty v Aténách — Češi proti uprchlickým kvótám — Demonstrace proti islámu — Verdikt nad exšéfem hygieniků — Dohoda o jaderném programu Íránu — Den delší o jednu sekundu — IS poprvé zavraždil ženy — Pocta Václavu Havlovi v Haifě — Josef Sudek v galerii i na plátně

Části dílu

00:33
Napětí v EU kvůli Řecku
  Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
  03:08
  Atény očima místních i turistů
   Zavřené banky, fronty před bankomaty a hrozící krach země znervózňují turisty i místní obyvatele. Atény plánují ve středu otevřít asi tisícovku poboček, aby si mohli senioři, kteří nepoužívají karty, vybrat své důchody.
   05:37
   Řecko po 30. červnu
    Situace kolem předluženého Řecka se zdramatizovala poté, co Tsipras o víkendu přerušil jednání s věřiteli a podmínil dohodu referendem, které se bude konat tuto neděli.
    07:58
    Růst české ekonomiky
     Ne tak rychle, jak se dosud odhadovalo, ale přesto nejvíc za posledních osm let. Tak v prvním čtvrtletí rostla česká ekonomika. A podle analytiků jde o růst zdravý a na silných základech.
     10:06
     Exekuce u Ústavního soudu
      Ústavní soud se dnes zastal Josefa Krále z Netolic na Prachaticku, kterému exekutor neoprávněně prodal dům v dražbě. Vše kvůli podvodné směnce. Král ale od státu zpátky dostal jen vydraženou částku, tedy asi třetinu tržní ceny domu.
      10:51
      Soud o Andreji Babišovi
       Český vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš je ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Bratislavě. Potvrdil tak loňský rozsudek prvoinstančního soudu.
       13:01
       Odvoz munice z Vrbětic
        Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
        16:01
        Zadržení muže podezřelého z útoku na dům ministra Stropnického
         Policie zadržela muže ruské národnosti podezřelého z útoku na dům ministra obrany Martina Stropnického. Informuje o tom server týdeníku Respekt.
         16:22
         Konec polopřevodů aut
          Poslední možnost dokončit registraci svého vozu dnes využily tisíce řidičů v celé republice. Na úřadech se tvořily fronty – kdo dnes nestihl odevzdat formulář, nemůže s autem už od zítřka na silnici, v registru už nebude existovat.
          18:03
          Pád letadla na Sumatře
           Nejméně 116 lidí zemřelo při pádu letadla na indonéské Sumatře. Vojenský letoun se zřítil na hotel v hustě obydlené čtvrti města Medan. Nikdo na palubě nepřežil a další oběti jsou v troskách budovy.
           18:21
           20 let pražské Svobodné Evropy
            Před dvaceti lety se rozhlasová stanice Svobodná Evropa naposledy ozvala z Mnichova. Od té doby vysílá z Prahy. Důvodem přesunu byly finanční škrty ze strany amerického kongresu, který provoz rádia platí.
            21:08
            Konec školy, začátek prázdnin
             Už všem školákům dnes začaly prázdniny. Výjimkou nebyla ani Základní škola Sirotkova v Brně. Vysvědčení asi padesátce žáků tu předala ministryně školství Kateřina Valachová.
             22:53
             Prolomení těžebních limitů
              Rozhodnutí o prolomení limitů v dole ČSA chce ministr průmyslu Jan Mládek odložit až do roku 2020. Naopak v dole Bílina by podle něj měly být prolomeny co nejdříve.
              23:32
              Nákazy ve velkochovech drůbeže
               Obří velkochovy slepic vzniknou zřejmě už příští rok v Karlovarském kraji. Firmy tam ve dvou nových areálech budou chovat milion kusů drůbeže. Veterináři se připravují na riziko šíření nákaz.
               25:12
               Veřejnost pomáhá Klokánkům
                Budoucnost Fondu ohrožených dětí a Klokánků je v tuto chvíli i v rukách veřejnosti. Právě od lidí totiž zařízení dostávají finanční dary, ale i jídlo a potřeby pro děti.
                27:10
                Konec roamingu v EU
                 Konec poplatků za volání ze zahraničí už v červnu 2016. Na termínu se předběžně dohodla Evropská unie. Už za rok by tak cena hovoru v rámci osmadvacítky neměla překročit korunu čtyřicet za minutu.
                 27:25
                 Krize na trhu s mlékem
                  Ceny mléka meziročně klesly o 16 %. Důvod – zavedení ruských sankcí a uvolnění mléčných kvót. Podle zemědělců už mléko prodávají pod výrobní náklady a hrozí, že někteří menší farmáři se skotu budou zbavovat.
                  29:42
                  Změny v doplatcích na bydlení
                   Úřady práce už poslaly většině lidí z ubytoven doplatek na bydlení. Podle pokynů ministerstva práce musely dodneška rozhodnout o zhruba tisícovce žádostí, kterým původně obce nevyhověly.
                   33:11
                   Nová koncepce sociálního bydlení
                    O nové koncepci sociálního bydlení by ve středu měla jednat koaliční rada. Do systému by podle ministerstva práce mohlo v budoucnu vstoupit okolo dvou set tisíc lidí.
                    35:40
                    Změny pro státní vedoucí pracovníky
                     Služební zákon sice platí už od 1. ledna, až teď se ale v praxi dotkne asi 68 tisíc zaměstnanců. Ti se musejí rozhodnout, jestli budou chtít přejít do služebního poměru, vedoucí pracovníky pak čekají výběrová řízení na jejich pozice.
                     37:31
                     Protesty v Aténách
                      37:58
                      Češi proti uprchlickým kvótám
                       Povinné kvóty pro přijímání uprchlíků odmítá velká většina české veřejnosti. Exkluzivní průzkum společnosti STEM/MARK pro Českou televizi ukázal, že 88 procent respondentů si myslí, že by každá země měla mít vlastní azylovou politiku.
                       38:33
                       Demonstrace proti islámu
                        Živý vstup redaktorky Jitky Szászové.
                        39:43
                        Verdikt nad exšéfem hygieniků
                         Tříletá podmínka a povinnost zaplatit škodu přes milion a půl korun. To je pravomocný rozsudek nad bývalým dlouholetým hlavním hygienikem Michaelem Vítem.
                         40:37
                         Dohoda o jaderném programu Íránu
                          Živý vstup zpravodaje Davida Miřejovského.
                          42:00
                          Den delší o jednu sekundu
                           Minuta, která má 61 sekund. Přesně to dnes nastane těsně před druhou hodinou ranní. Tzv. přechodná sekunda má vyrovnat zpomalování rotace zemské osy.
                           43:26
                           IS poprvé zavraždil ženy
                            Radikálové z Islámského státu poprvé zavraždili odseknutím hlavy ženy.
                            43:44
                            Pocta Václavu Havlovi v Haifě
                             Izrael má první náměstí pojmenované po Václavu Havlovi. Na 25. výročí obnovení diplomatických vztahů ho získalo třetí největší město země, přístav Haifa.
                             45:40
                             Josef Sudek v galerii i na plátně
                              Legenda Josefa Sudka znovu ožívá. Snímky jednoho z nejznámějších českých fotografů inspirovaly další generace umělců. Jeho ateliér na Újezdu připravil výstavu se Sudkovým následovníkem Janem Svobodou.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              1. červenec 2015

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              21. květen

                              Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

                              Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              21. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              20. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám