Události

5. listopad 2014

48 minut

5. listopad 2014

Obsah dílu

Headlines — Platy politiků — Nedostatek peněz na platy zaměstnanců — Volby v USA — Volby v USA — Žádost o vydání senátora Pešáka — Peníze od těžařů — Silný vítr v ČR — Nový teroristický útok v Jeruzalémě — Vyšší trest za dvojnásobnou vraždu — Známka jako připomínka sametové revoluce — Hádky o cestu do Moskvy — Hon na záškoláky — Volební průzkum — Horníci a odchod do důchodu — Vulgární výroky Miloše Zemana — Čeští zákazníci zase utrácí víc — Česká společnost stárne — Projekt proti zbytečnému žití v ústavech — Nový zákon proti daňovým únikům z tabáku — Situace na Ukrajině — Přestřelky na Ukrajině pokračují — Speciální mikropiloty zpevňují svah — Pokuta za Okřídleného lva — Dlouhé fronty na svatební termíny — Nejdelší stávka v historii německých drah — Život podle Václava Havla — Výstava o odsunu českých a moravských Němců

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Platy politiků
   Ústavní činitelé si od příštího roku polepší. Otázkou zůstává o kolik. Na schválení zákona, který jim platy zvýší o procento - v reálu o stokoruny, mají zákonodárci jen dva měsíce. Dnes se jím začínají zabývat.
   03:43
   Nedostatek peněz na platy zaměstnanců
    Víc peněz nejen pro politiky, ale i pro státní zaměstnance. Přidáno dostali už od listopadu. Pro státní kasu jen do konce roku až miliardová zátěž.
    06:12
    Volby v USA
     Volby do amerického Kongresu skončily přesvědčivým vítězstvím republikánů. Získali nejpočetnější většinu ve Sněmovně od druhé světové války a ovládli také Senát.
     08:19
     Volby v USA
      Živý vstup Martina Řezníčka.
      10:08
      Žádost o vydání senátora Pešáka
       Policie žádá členy horní komory o vydání senátora ODS Milana Pešáka. Chce ho stíhat v kauze údajně nevýhodného prodeje pozemků v Praze 11.
       12:20
       Peníze od těžařů
        Místo dvou miliard jen tři sta milionů korun dostane navíc stát od těžařů.
        12:45
        Silný vítr v ČR
         Živý vstup Michala Poláška.
         13:47
         Nový teroristický útok v Jeruzalémě
          Jeruzalémem otřásl další útok na tramvajové zastávce. Přesně 14 dní od toho posledního najel další palestinský řidič do hloučku pasažérů.
          15:59
          Vyšší trest za dvojnásobnou vraždu
           Na dvacet sedm let vězení z původních čtyřiadvaceti dnes zvýšil olomoucký vrchní soud učiteli Ondřeji Dlouhému trest za dvojnásobnou vraždu.
           16:57
           Známka jako připomínka sametové revoluce
            Česká pošta vydala k 25. výročí sametové revoluce známku. Jde teprve o druhou takovouto připomínku v historii samostatné České republiky.
            19:19
            Hádky o cestu do Moskvy
             Sněmovně vadí cesta Vojtěcha Filipa do Moskvy - přijala odsuzující usnesení.
             20:54
             Hon na záškoláky
              Města a školy zesilují boj proti záškoláctví. Někteří žáci totiž dokáží nasbírat i stovky neomluvených hodin.
              22:57
              Volební průzkum
               Pokud by se konaly sněmovní volby v říjnu, vyhrálo by je podle průzkumu agentury Median hnutí ANO.
               23:19
               Horníci a odchod do důchodu
                Do důchodu o pět let dříve než ostatní. Návrh novely zákona, která chce místo úřadu práce posílat horníky do penze, by měl jít už za pár dní do vlády.
                25:19
                Vulgární výroky Miloše Zemana
                 Vulgární výroky Miloše Zemana byly podle exprezidenta Václava Klause kalkulací. Zeman tím podle něj něco sledoval, Česku to ale neprospívá.
                 26:10
                 Čeští zákazníci zase utrácí víc
                  Obchodu se daří - zákazníci letos v září utratili o zhruba 6 procent víc než vloni. Vývoj tržeb potvrdil odhady analytiků.
                  27:37
                  Česká společnost stárne
                   Společnost stárne. Trend potvrzují nejnovější data tuzemských statistiků, vydaná skoro přesně 25 let po pádu komunismu.
                   31:18
                   Projekt proti zbytečnému žití v ústavech
                    Ne všichni senioři nutně potřebují neustálou péči. I proto se stále rozšiřují služby na podporu bydlení v prostředí, na které jsou zvyklí. Zorientovat se v sociálním systému teď seniorům a jejich rodinám pomůže projekt Domov je doma.
                    33:26
                    Nový zákon proti daňovým únikům z tabáku
                     Česko připravuje novou daň na tabák. Cenu cigaret by ale zvýšit neměla. Zdaní se totiž pouze surovina, která dosud zdaněna nebyla.
                     35:23
                     Situace na Ukrajině
                      Ukrajinská vláda přestane vyplácet sociální dávky a dotace v oblastech ovládaných proruskými rebely. Řekl to premiér Jaceňuk s tím, že od dodávek elektřiny a plynu ale východ země neodstřihne.
                      35:44
                      Přestřelky na Ukrajině pokračují
                       Při ostřelování Doněcku dnes zemřeli dva studenti, kteří si hráli na školním hřišti. Kyjev i Moskva připouštějí, že příměří uzavřené před dvěma měsíci je čím dál křehčí.
                       37:55
                       Speciální mikropiloty zpevňují svah
                        Speciálními mikropiloty zpevňují dělníci svah v Dolních Věstonicích na Břeclavsku. Následkem silných zářijových dešťů se stráň, na které leží krajská silnice, sesunula.
                        39:32
                        Pokuta za Okřídleného lva
                         150 tisíc korun - taková je pokuta, kterou musí zaplatit městská část Praha 1 za památník československým pilotům RAF v parku na Klárově.
                         40:24
                         Dlouhé fronty na svatební termíny
                          Staroměstská radnice je symbol Prahy, a nejen pro turisty. Ročně tam oddají až dva tisíce párů. A právě teď na začátku listopadu si zájemci rezervují termíny. Na ty nejlepší se stály dlouhé fronty.
                          42:28
                          Nejdelší stávka v historii německých drah
                           Na nejdelší stávku své historie se chystají Německé dráhy. Strojvůdci největšího železničního dopravce v zemi složí práci od čtvrtečního rána až do pondělí.
                           44:09
                           Život podle Václava Havla
                            Režisérka Andrea Sedláčková dokončila nový životopisný dokument Život podle Václava Havla. Příběh prezidenta a dramatika sestavila výhradně z jeho vlastních výpovědí a archivních materiálů.
                            44:43
                            Výstava o odsunu českých a moravských Němců
                             Osudy českých a moravských Němců, kteří museli po druhé světové válce nedobrovolně opustit své domovy, připomíná výstava v Národním památníku na Vítkově.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž48 minut
                             Další díl
                             6. listopad 2014

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ohrožený růst české ekonomiky — Růst české ekonomiky — Dopady ruské invaze na ekonomiku — Ruské útoky na Ukrajině — Klíčová fronta války — Ostřelování Charkova — Zabavené peníze — Křivoklátsko jako národní park — Kandidátka NKÚ — Elvis Presley ve filmu — Další tři případy opičích neštovic v Česku — Vyšetřování útoku na texaské škole — Ceny pohonných hmot — Omezení pití alkoholu v Praze — Výročí operace Anthropoid — 80 let od operace Anthropoid — Drahé energie a hospodaření nemocnic — Druhé stanové městečko v Praze — Vojenské cvičení Slovenský ští — Lety z letiště Schiphol — Domy ve špatném stavu — Festival Praha srdce národů — Švýcarský prezident v ČR — Veletrh Práce pro Ukrajince — Alianční pivo ve Finsku — Čestné občanství Prahy — Bourání mostu v Brně — Speciální kurz pro ukrajinské studenty medicíny — Roubená stodola v Hanáckém muzeu — 62. ročník zlínského filmového festivalu

                             26. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             26. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             26. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Střelba na americké škole — Střelba ve škole a držení zbraní — Debaty o držení zbraní v USA — Příspěvek rodinám kvůli růstu cen — Průměrné zvyšování důchodů v r. 2022 — Hádky o platy ve státní sféře — Válka na Ukrajině — Ruská taktika v bojích na Ukrajině — Odchod před válkou do Ruska — Eurokomise o sankcích a ropě — Zemědělské dotace — Prodaná nevěsta v režii Alice Nellis — Budování dalšího stanového města — Příspěvky pro země pomáhající uprchlíkům — Opičí neštovice v Česku — ČEZ výrazně zdražuje — Kontrola pomůcek u jezů k záchraně života — Střelba v Texasu — Přípravy na útok a motiv pachatele — Případy střelby ve školách — Studenti z Česka na amerických školách — Bezpečnost na školách v USA — Schůzka předsedů Senátu a sněmovny — Covidové večírky v Downing Street — Pokuta za vyhrožování exministru Vojtěchovi — Energetické novinky schválené vládou — Plány na nové armádní centrum — Turecký ministr v Izraeli — Den pohřešovaných dětí — Odložená rekonstrukce mostu — Česká družice s Hurvínkem — Škody po páteční bouři v lesích — Péče o zdraví lidí bez domova — Osud vysílače v Topolné — České ne(úspěchy) ve filmových Cannes

                             25. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             25. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             25. 5. 2022 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             24. květen

                             Ruská invaze — Tři měsíce války na Ukrajině — Válka na Ukrajině — České zbraně pro Ukrajinu — Platy státních zaměstnanců — Odvolání ředitelky Cermatu — Navalnyj o Putinovi — Déšť a vítr v Česku — Důvěra v českou ekonomiku — Nový seriál o Čtyřlístku — Plné uprchlické kapacity v Praze — Tým poradců prezidenta — Zdražování nemovitostí v ČR — Návrat vody do šumavské krajiny — Riziko opičích neštovic — Hlášený výskyt opičích neštovic — Ocenění vojáků v aktivní záloze — Povinné přimíchávání biosložky — Útlak Ujgurů v čínském Sin-ťiangu — Peníze od pojišťoven — Cesta nadměrného nákladu — Osm let vězení pro Dušana Kováčika — Vstup do ozbrojených sil Ukrajiny — Málo řidičů — Platby za odpad na horách — Koncert obětem heydrichiády — Nový zákon o dostupném bydlení — Nový vodní kanál — Senioři čtou pohádky dětem — Konec jedné éry v New Yorku — Vzácný hrob na Chomutovsku — Shakespearovské slavnosti

                             24. 5. 2022 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             24. květen

                             Ve znakovém jazyce

                             24. 5. 2022 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám