6. listopad 2014

Obsah dílu

Headlines — Pleny nezlevní — Pleny nezlevní — Stávka na německé železnici — Možné útoky teroristů z Chorasánu — Kontroverzní koalice na duchcovské radnici — Ostrava má primátora — Zdravotnické poplatky — Státní Česká pošta — Vulgarismy ve vysílání Rozhlasu — Situace na Ukrajině — Amadeus 30 let od premiéry — Sněmovna bez poslanců — Soudy o léčbě psychicky nemocných — Rizikové utkání Sparta - Slovan — Nehody na železnici — Výměna prošlých autolékárniček — Koupěschopnost v Česku — Rok nízkého kurzu koruny — Vězení pro myslivce — Neplatná volba zastupitele Mengera — Zamítnuté dovolání Miroslava Provoda — Děti na Slovensko zadarmo — České zakázky na Blízkém východě — Hasiči pomáhají dětským pacientům — Odložení trestního řízení proti Mynářovi — Havlova lavička v Oxfordu

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Pleny nezlevní
   Nižší daň z přidané hodnoty na dětské pleny odkládá koalice na neurčito. Přeřazení plen z 21 %do 10 % DPH totiž musí Česku schválit EU.
   04:22
   Pleny nezlevní
    Hostem Událostí je Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředseda strany a Poslanecké sněmovny.
    06:13
    Stávka na německé železnici
     Německou železnici ochromila stávka strojvůdců největšího dopravce Deutsche Bahn. Kvůli protestní akci, která potrvá až do pondělního rána, jezdí jen asi třetina osobních vlaků.
     08:58
     Možné útoky teroristů z Chorasánu
      Spojenecké nálety v Sýrii zasáhly teroristy ze skupiny Chorásán, nejtvrdšího jádra skupiny al-Káida. Údery zničily několik budov a vozidel, zabily údajně taky jejich specialistu na výrobu výbušnin.
      09:19
      Kontroverzní koalice na duchcovské radnici
       Vedení ČSSD se distancovalo od spolupráce svých straníků s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti. Koalici, ještě spolu s KSČM, uzavřeli v Duchcově na Teplicku.
       10:56
       Ostrava má primátora
        Živý vstup redaktora Radka Wiglasze.
        12:51
        Zdravotnické poplatky
         Od příštího roku budou Češi definitivně hradit už jen jediný zdravotnický poplatek - 90 korun za ošetření na pohotovosti. Prezident podepsal zákon, který ruší poplatky u lékaře a v lékárně.
         13:09
         Státní Česká pošta
          Pošta bude definitivně státní podnik. Vláda i přes odpor pravicové opozice ve středu zastaví její přechod na akciovou společnost. Zatím byl proti Andrej Babiš.
          15:42
          Vulgarismy ve vysílání Rozhlasu
           Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan si chce osobně promluvit s Milošem Zemanem o vulgarismech, které použil v nedělních Hovorech z Lán.
           16:37
           Situace na Ukrajině
            Moskva nařkla Kyjev z porušování mírových dohod na východě Ukrajiny. Podle Kremlu tam stupňuje vojenské operace. Městu připisuje taky odpovědnost za včerejší smrt dvou studentů v Doněcku.
            18:25
            Amadeus 30 let od premiéry
             Formanův Amadeus má třicet let od filmové premiéry a třicet pět let od prvního uvedení slaví Shafferova hra, podle které film natočil.
             20:57
             Sněmovna bez poslanců
              Vůbec poprvé v historii se nekonají interpelace na ministry a premiéra. Poslanci ani nezvládli odhlasovat třeba návrh na zvýšení platů ústavních činitelů.
              23:35
              Soudy o léčbě psychicky nemocných
               Chyba okresního soudu v Opavě, který propustil útočnici ze Žďáru z ústavu do ambulantní péče, byla výjimkou. Šetření neodhalilo systémové chyby.
               24:35
               Rizikové utkání Sparta - Slovan
                Živý vstup redaktora Richarda Samka.
                27:18
                Nehody na železnici
                 Srážku s vlakem letos nepřežilo už dvě stě lidí - o 27 víc než loni. Přibylo i nehod na železnici.
                 27:35
                 Výměna prošlých autolékárniček
                  Někteří řidiči nesmí na přelomu roku zapomenout na výměnu autolékárničky. Nejvíc z nich se prodalo před čtyřmi lety, kdy se měnil její povinný obsah. A právě těm teď končí trvanlivost.
                  29:27
                  Koupěschopnost v Česku
                   Kupní síla Čechů za poslední čtyři roky klesla. Vyplývá to z žebříčku poradenské společnosti Incoma. Češi jsou až 26.
                   32:53
                   Rok nízkého kurzu koruny
                    Podle České národní banky by ale oslabení koruny přesto mohlo utrácení Čechů podpořit. A to z dlouhodobého hlediska.
                    35:01
                    Vězení pro myslivce
                     Na tři a půl roku do vězení poslal dnes soud myslivce, který loni na Vyškovsku omylem zastřelil spícího trempa. Pozůstalým má muž také zaplatit odškodné.
                     36:56
                     Neplatná volba zastupitele Mengera
                      Volba zastupitele Prahy 13 za KSČM Miroslava Mengera byla neplatná. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Výsledek napadli sami komunisté. Nezdálo se jim reálné, že by Menger získal 109 hlasů, jak spočítala okrsková komise.
                      37:59
                      Zamítnuté dovolání Miroslava Provoda
                       Nejvyšší soud odmítl dovolání podnikatele Miroslava Provoda, bývalého společníka Tomáše Pitra. Platí tak poslední rozsudek, který ho v případě daňových úniků uznal viným.
                       39:40
                       Děti na Slovensko zadarmo
                        Na Slovensku budou moci cestovat od 17. listopadu vlakem zdarma i české děti, studenti a důchodci. Ficův kabinet zavádí novinku pro všechny občany Evropské unie.
                        40:02
                        České zakázky na Blízkém východě
                         Uprostřed napjaté atmosféry v Jeruzalémě ukončil ministr zahraničí Zaorálek svou třídenní návštěvu Izraele a Palestiny.
                         42:46
                         Hasiči pomáhají dětským pacientům
                          Čtrnáct jihomoravských hasičů se dnes dobrovolně vzdalo vlasů. Rozhodli se tak veřejně podpořit onkologicky nemocné děti v Brněnské Fakultní nemocni.
                          44:35
                          Odložení trestního řízení proti Mynářovi
                           Policie nezahájí trestní řízení proti kancléři prezidenta Vratislavu Mynáři. Oznámení pro pomluvu je podle ní nedůvodné. Podal ho bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf kvůli amnestii Václava Klause.
                           44:55
                           Havlova lavička v Oxfordu
                            Oxfordská univerzita si připomíná Sametové dny. 25 let od revoluce v Československu. Václavu Havlovi odhalila slavná univerzita pamětní místo.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž48 minut
                            Další díl
                            7. listopad 2014

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            2. červen

                            Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                            2. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            2. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            2. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            1. červen

                            Headlines — Schodek státního rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce na schodek státního rozpočtu — Summit Evropského politického společenství v Kišiněvě — Trosky rakety v Kyjevě zabily tři lidi — Vývoj průměrných cen pohonných hmot v ČR — Debata o sporné emisní normě — Zákaz fyzického i psychického trestání dětí — Nové pobočky České pošty — Dodávky plynu z Ázerbájdžánu — Výstava Necenzurováno v Galerii Středočeského kraje GASK. — Petr Pavel na návštěvě Vídně — Krize v kroměřížské psychiatrické nemocnici — Soud v Mostě zamítl žalobu na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla — Celníci zadrželi dodávku s migranty na D1 — Začalo léto a slunečné počasí — Nový formát registračních zanček — Registrační značky v průběhu let — Elektromobily v Česku — ČNB zmírní pravidla pro poskytování hypoték — Soutěž výsadkářů Airborne triatlon v Chrudimi — Napětí mezi USA a Čínou — Sněmovna reprezentantů schválila pozastavení dluhového stropu — Obchvat Náchoda má stavební povolení — Kouření holduje čtvrtina Čechů — Důvěra v prezidenta po nástupu Pavla značně stoupla — 130 % průměrné mzdy pro učitele — Čištění čistírny odpadních vod v Jihlavě — Začíná sezona samosběru jahod — Ve Zlíně začal filmový festival pro děti — Šerpa zachránil horolezce pod Mount Everestem

                            1. 6. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            1. červen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 6. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            31. květen

                            Headlines — Senát schválil kandidáty na ústavní soudce — Budoucí ústavní soudci — Role Ústavního soudu — Schvalování ústavních soudců — Výměna ústavních soudců — Schvalování nových ústavních soudců — Skončila konference Globsec — Návrh zákona o dluhovém stropu — Zájem o dovoz jídla zůstává vysoký — Nový šéf Hospodářské komory — Psychiatrická nemocnice v Kroměříži v personální krizi. — Ostřelování Bělgorodské oblasti — Neúspěšný pokus KLDR o vyslání špionážní družice do vesmíru — Premiéra Amberville v Divadle v Dlouhé — Výdaje na obranu — Přírodu na Sněžce opět chrání sítě — V zoo Ostrava se poprvé rozmnožily krajty zelené — Péče o nevyléčitelně nemocné — Zásah policie a stráže při incidentu u soudu — Příznivci Peterkové přerušili soudní jednání — Pořádková pokuta — Soud potvrdil exposlanci Volnému dvouletou podmínku — Českého vojenského lékaře v Koreji obžalovali — Provoz největšího překladiště zásilek v Česku — Sněmovna podpořila novelu liniového zákona — V Británii klesá počet Evropanů — Berlín Rusku nařídil uzavřít čtyři konzuláty — Odškodnění za nepřítomnost otce u porodu — Oprava obchodního domu Breda v Opavě — V Trutnově začal Cirk-UFF — Nový lék na nemoc motýlích křídel — Pštros plachý na Olomoucku — Dvouletá podmínka pro vedoucího dětského tábora — Dopady války na ukrajinský hotel

                            31. 5. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            31. květen

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            31. 5. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám