48 minut

9. září 2014

Obsah dílu

Headlines — Rozpočet míří k vládě — Vyšetřování pádu letu MH17 — Vyšetřování pádu letu MH17 — Výměna zajatců na Ukrajině — Ombudsmanka proti záchytným stanicím — Soud o ROP Severozápad — Tusk předává premiérskou štafetu — Protonová léčba britského chlapce — Dokument o J. Čapkovi — Setkání prezidentů Francie a Česka — Razie na tržnici v Aši — Kampaň proti rakovině — Uzavření dálničních mostů? — Vývoj inflace — Razie u Rittiga a Janouška — Razie u Rittiga a Janouška — Razie u Rittiga a Janouška — Cvičení NATO v Bavorsku — Start předvolebních kampaní — Předvolební debata v ČT — Dětský virus v USA — Schumacher v domácí léčbě — Omezení průjezdu kamionů v obcích — Propouštění ve firmách — Výuka s mobilem

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  00:38
  Rozpočet míří k vládě
   Nejdůležitější zákon roku míří na jednání vlády. Zákon o státním rozpočtu je hotov. Ministr financí Andrej Babiš v rozhovoru pro ČT uvedl, že další zásadní změny neplánuje.
   04:52
   Vyšetřování pádu letu MH17
    Otázky kolem sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou zůstávají dál bez odpovědí. Nepřinesla je ani předběžná zpráva nizozemských vyšetřovatelů. Potvrdili, že ho někdo sestřelil.
    07:40
    Vyšetřování pádu letu MH17
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala z Amsterdamu
     11:47
     Výměna zajatců na Ukrajině
      Proruští separatisté už propustili bezmála 650 ukrajinských vojáků. Dalších 500 drží stále v zajetí. Moskva vyzvala k urychlenému jednání o uspořádání východní Ukrajiny.
      12:25
      Ombudsmanka proti záchytným stanicím
       Podmínky v protialkoholních záchytných stanicích jsou neuspokojivé. Tvrdí to ombudsmanka Anna Šabatová. Většina záchytek se podle ní potýká s nedostatkem personálu, lékařská péče navíc prý není na požadované úrovni.
       14:44
       Soud o ROP Severozápad
        Živý vstup redaktorky Petry Tachecí
        17:13
        Tusk předává premiérskou štafetu
         Po necelých sedmi letech v čele vlády rezignoval Donald Tusk. Na pozici polského premiéra a předsedy vládní Občanské platformy ho nahradí lékařka Ewa Kopaczowá.
         19:30
         Protonová léčba britského chlapce
          Pětiletý Ashya King z Británie podstoupil v Praze první vyšetření nádoru mozku. Další testy ho čekají zítra. Pokud i ty potvrdí, že se nádor nerozšířil, doktoři podle nich naplánují léčbu v Motole a protonovém centru.
          20:13
          Dokument o J. Čapkovi
           Josef Čapek možná nezahynul v koncentračním táboře, ale unikl a zmizel kdesi v poválečném Německu. S takovou myšlenkou si pohrává nový dokument Ztracen 45.
           22:43
           Setkání prezidentů Francie a Česka
            Prezident Miloš Zeman chce svou cestou do Francie znovu rozproudit vzájemné vztahy, které podle něj v posledních letech trochu uvízly na mrtvém bodě.
            24:58
            Razie na tržnici v Aši
             Více než dvě stě policistů zasahovalo na tržnici Lipový dvůr v Aši na Chebsku. 12 lidí už bylo zadrženo kvůli prodeji padělaného zboží. Razie zaměřená na drogy, zbraně a nelegální zboží bude pokračovat i zítra.
             25:23
             Kampaň proti rakovině
              Na vyšetření kvůli rakovině chodí díky zvacím dopisům víc lidí než vloni. Ženy mají zájem o mamograf, bez rozdílu pohlaví pak výrazně přibylo lidí na screening střev a konečníku.
              27:34
              Uzavření dálničních mostů?
               Problematickým dálničním mostům v Ostravě-Přívoze hrozí úplné uzavření. Uvažuje o něm ŘSD. Náklaďáky na ně už od včerejška vůbec nesmí a řidiči osobních aut musí zpomalit.
               27:56
               Vývoj inflace
                Ceny rostly v srpnu rychleji. Proti loňsku je teď v obchodech v průměru o 0,6 procenta dráž. To je víc, než čekali analytici. Čísla zveřejnil statistický úřad.
                30:01
                Razie u Rittiga a Janouška
                 Policisté v Chorvatsku prohledali na žádost českých vyšetřovatelů Janouškův dům u Jadranu. Podle olomouckého vrchního státního zastupitelství probíhala akce i v Monaku, kde bydlí lobbista Ivo Rittig.
                 32:59
                 Razie u Rittiga a Janouška
                  V zahraničních rezidencích Romana Janouška a Ivo Rittiga v minulosti natáčeli naši reportéři.
                  35:23
                  Razie u Rittiga a Janouška
                   Jména obou lobbistů znějí momentálně i v justičních síních. Vrchní soud v Praze přes den projednával Rittigovu žalobu na Nadační fond proti korupci. Příští týden projedná stejná instance případ Janouškovy předloňské havárie.
                   35:55
                   Cvičení NATO v Bavorsku
                    700 českých vojáků a skoro 200 kusů jejich těžké techniky. V americkém vojenském prostoru v bavorském Hohenfelsu teď vrcholí cvičení NATO Zkřížené šavle.
                    37:56
                    Start předvolebních kampaní
                     Startují kampaně před podzimními komunálními a senátními volbami.
                     38:57
                     Předvolební debata v ČT
                      Pozvánka moderátorky Zuzany Tvarůžkové na předvolební debatu z Ostravy.
                      40:20
                      Dětský virus v USA
                       Spojené státy zasáhla nezvykle silná vlna nachlazení způsobená vzácným virem. Stovky dětí kvůli tomu skončily v nemocnici, stěžují si na bolesti a dýchací obtíže.
                       42:16
                       Schumacher v domácí léčbě
                        Michael Schumacher opustil nemocnici ve Švýcarsku a dál se bude léčit doma. Podle jeho manažerky ho čeká ještě dlouhá a složitá cesta.
                        42:36
                        Omezení průjezdu kamionů v obcích
                         Kolem obcí podél dálnice D2 se začínají objevovat značky zakazující vjezd kamionů. Starostům se po dvou letech snahy konečně podařilo sehnat všechna potřebná povolení k tomu, aby v nich omezili tranzitní dopravu.
                         44:36
                         Propouštění ve firmách
                          Část zaměstnavatelů v Česku se překvapivě chystá v závěru roku propouštět. Podle studie společnosti Manpower to má v plánu zhruba jedna firma z dvaceti.
                          44:59
                          Výuka s mobilem
                           Vypnutý a v tašce – mobil mohou mít žáci při vyučování v naprosté většině škol jedině takhle. Někteří učitelé je ale dokážou využít. Třeba v Nýřanech se s mobily žáci učí matematiku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           10. září 2014

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           25. červen

                           Headlines — Změna služebního zákona — Novela služebního zákona — Sporné zákony v Poslanecké sněmovně — Masivní protesty kvůli zákazu potratů — Reakce na historický verdikt — Následky velmi silných bouřek — Závěr vyšetřování v kauze Čapí hnízdo — Střelba v centru Osla — Zemřela Lisa Miková — Díla architekta Martina Rajniše — Taktika bojů o pozice na Ukrajině — Dobrovolnící z Česka podezřelí z rabování — Priority firem během předsednictví EU — Mapa výskytu komárů — Čekání na studnu — Zájem o letní dovolené — Nápory cestujících na letištích — Rychlejší odbavení přes kiosky — Kam jezdí Češi — Dovolená v Česku — Utopení urpchlíci — Odchod firem z Ruska — Poděkování za pomoc po tornádu — Demence u mladších pacientů — Jak vzniká blesk — Nové politické uspořádání ve Francii — Den pozemních vojsk Bahna — Poslední kněžské svěcení Jana Graubnera

                           25. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           25. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           25. 6. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. červen

                           Headlines — Pomoc v době zdražování — Snazší žádost o příspěvek na bydlení — Příspěvek 5 tis. Kč za dítě — Zisky a ztráty Ukrajiny — Boje o Lysyčansk — Kandidáti na ministra školství — Summit EU o zdražování a energetice — Dodávky plynu do Česka — Termín prezidentských voleb — Extrémní bouřky v části Česka — Výstraha před silnými bouřkami — Zákaz interrupcí ve Spojených státech — Opatření proti korupci — Nový velitel NATO na Slovensku — Spor o zachování EET — Případů covidu přibývá — Nedostatek brigádníků na letní sezonu — Památník obětem tornáda — Vzdušný vír změnil desítky životů — Mapování cesty tornáda — Rok od rodinné tragédie — Opravy kostelů poničených tornádem — Poslední rozloučení se Zdeňkem Velíškem — Metrostav bez veřejných zakázek — Stěhování části archivu Milana Kundery do Brna — Připomínky obětí po vyhlazení Ležáků — Zemřel Ján Zákopčaník — Dopravní priority českého předsednictví EU — Noc Sokoloven — Bourání vybydleného paneláku v Janově — Rockový festival ve Spáleném Poříčí — Prestižní cena pro architektu Jiřičnou

                           24. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           24. 6. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. červen

                           Headlines — Projev premiéra Petra Fialy — Cesta k energetické soběstačnosti — Hlavní změny na poli energií — Pomoc s placením účtů za energie — Česká pomoc Ukrajině — Summit EU o Ukrajině — Výstraha před velmi silnými bouřkami — Škody zemědělců po bouřkách — Mimořádná schůze sněmovny — Audit středočeských silničářů — České nemovitosti ruské televizní celebrity — Nehoda autobusu s dětmi — Náklady na paliva prodraží dovolené — Tornádo rok poté — Rok od tornáda na Moravě — Okamžiky před a po tornádu — Škody po loňském tornádu — Střet vlaku s kamionem — Hvězdy na festivalu Metronome — Mobiliář a sbírky ze zámku v Opočně se vrátí restiuentům — První summit s Ruskem od invaze — AFghánistn po zemětřesení — Odbory ČT ve stávkové pohotovosti — Transplantační centrum podle návrhu architektky Jiřičné — Kladno bez internetu a pevných linek — Práva na značku Škoda — Poslední rozloučení s válečnými hrdiny — Mezinárodní folklorní festival — Pískové sochy na Pustevnách — Záchrana modráska vičencového

                           23. 6. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. červen

                           Ve znakovém jazyce

                           23. 6. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám