44 minut

26. duben 2014

Obsah dílu

Čech zadržený na Ukrajině — Čech zadržený na Ukrajině — Východ Ukrajiny — Vláda proti daňovým únikům — Pražská cyklojízda — Evidence kol v Třeboni — Zatčení za ztroskotání trajektu — Česká mise v Mali — Policejní zátah v modlitebnách — Muzikál na motivy her V. Havla — Den před svatořečením papežů — Růst minimální mzdy — Pacienti pomáhají pacientům — Oprava tramvajové trati — Zátah na motorkáře — Turistické značení v Česku — Turistické značení v Česku — Turistické značení v Česku — Česko-čínská spolupráce — Zlín mistrem hokejové extraligy — Výbuch na hlavní vídeňské třídě — Závist v číslech — Horolezec Radek Jaroš

Části dílu

00:35
Čech zadržený na Ukrajině
  Zadržené zástupce mezinárodní mise OBSE, mezi kterými je i Čech, považují proruští separatisté za špiony NATO. V zajetí je ve východoukrajinském Slavjansku drží od včerejšího večera.
  03:32
  Čech zadržený na Ukrajině
   Hostem Událostí je ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek /ČSSD/
   07:03
   Východ Ukrajiny
    Taky v ostatních regionech Ukrajiny se lidé bojí ozbrojených střetů. V Oděse zřizují domobranu, která už hlídkuje u příjezdových silnic do města. To je rozdělené na příznivce a odpůrce separatistů.
    09:06
    Vláda proti daňovým únikům
     Příprava krácení daně a poplatku u spotřební daně a DPH má být podle ministerstva vnitra trestný čin.To by napomohlo odhalit a usvědčit ty, kteří se teď schovávají za bílé koně.
     12:56
     Pražská cyklojízda
      Pražské ulice dpoledne zaplnili cyklisté. Hromadnou jarní jízdou tak neoficiálně zahájili novou sezonu.
      13:56
      Evidence kol v Třeboni
       Své kolo si na třeboňských webových stránkách může zaregistrovat každý zdarma, místní i turisté.
       15:13
       Zatčení za ztroskotání trajektu
        Policie zatkla i poslední 4 členy posádky potopeného jihokorejského trajektu. Všichni včetně kapitána čelí obvinění z nedbalosti při řízení plavidla a z neposkytnutí pomoci cestujícím.
        15:32
        Česká mise v Mali
         Prodloužení mise českých vojáků v africkém Mali. Minimálně do konce letošního roku. Takový je plán velení armády, který v pondělí předloží vládě ministr Martin Stropnický.
         17:47
         Policejní zátah v modlitebnách
          Po včerejším zásahu ve dvou pražských muslimských modlitebnách a na dalších místech zadržela policie jednoho muže. Maskovaní muži zasahovali kvůli vydání a distribuci knihy, která má šířit rasismus a nenávist.
          18:53
          Muzikál na motivy her V. Havla
           Ve Washingtonu vrcholí přípravy na premiéru muzikálu Odpoutaný Vaněk, kterou na motivy her Václava Havla napsala americká režisérka Susan Golbraithová.
           21:32
           Den před svatořečením papežů
            Ve Vatikánu vrcholí přípravy na jednu z největších událostí v moderních dějinách katolické církve – společné svatořečení dvou papežů Jana Pavla II. a Jana XXIII.
            23:50
            Růst minimální mzdy
             Vláda připravuje zvýšení minimální mzdy. Nejpozději od ledna o 500 korun na devět tisíc. Premiér Bohuslav Sobotka to řekl na sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů.
             24:49
             Pacienti pomáhají pacientům
              Nový projekt Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Lidem, kterým byl voperován vývod, dělají společnost stejně postižení.
              26:22
              Oprava tramvajové trati
               Až do konce června se Pražané musejí připravit na dopravní komplikace v centru města. V okolí Václavského náměstí začala plánovaná oprava kolejí.
               26:36
               Zátah na motorkáře
                Motorkáři a jejich silné, ale i slabší stroje. To byl vyhledávaný cíl pro pražské policisty. Na deseti místech kontrolovali stav motorek i jejich řidičů.
                28:29
                Turistické značení v Česku
                 Turistické značení v Česku slaví 125 výročí vzniku. Dobrovolníci za tu dobu vyznačili asi 40 tisíc kilometrů turistických tras.
                 30:54
                 Turistické značení v Česku
                  A jak vypadá obnova značení přímo v terénu? Na šestikilometrový úsek ze Smrčné do Opatovic na Vysočině vyrazila s dobrovolníky i naše reportérka Blanka Poulová.
                  32:38
                  Turistické značení v Česku
                   Značené trasy vedou kolem zajímavých turistických cílů. A v Česku patří mezi takové velmi oblíbené cíle rozhledny. Je jich tady víc než 350.
                   34:28
                   Česko-čínská spolupráce
                    Už za několik hodin odletí šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek na oficiální návštěvu Číny. Vláda totiž usiluje o rozšíření obchodní spolupráce s touto asijskou velmocí.
                    36:44
                    Zlín mistrem hokejové extraligy
                     Zlín slaví hokejový triumf, po 10 letech vyhrál hokejovou extraligu. Drtivou většinu mužstva tvoří odchovanci zlínského klubu, což je i na evropské poměry unikát.
                     38:28
                     Výbuch na hlavní vídeňské třídě
                      Silný výbuch vážně poškodil jeden z domů na vídeňské nákupní třídě Mariahilfer o život přišel devatenáctiletý mladík. Záchranáři v troskách dál pátrají po možných obětech, v sutinách by mohla být ještě žena.
                      38:57
                      Závist v číslech
                       Víc než polovina Čechů se přiznává k tomu, že občas závidí druhým. Třetina dokonce občas zatouží po tom, aby ti, kteří jsou na tom lépe, o svůj majetek a postavení přišli.
                       40:48
                       Horolezec Radek Jaroš
                        Dva roky po návratu z poslední velké expedice, při které utrpěl vážné omrzliny, se horolezec Radek Jaroš opět chystá na nejvyšší vrcholy.
                        Přehrát celé video
                        Stopáž45 minut
                        Další díl
                        27. duben 2014

                        Přehled dílů

                        Stopáž56 minut

                        4. březen

                        Headlines — Středula přišel o pravomoci předsedy ČMKOS — Předseda ČMKOS — Odbory bez předsedy — Josef Středula ve funkci ČMKOS — ČMKOS už nevede Josef Středula — Jednání o příměří v Gaze — Jednání ministrů o energetice — Trump se může zúčastnit primárek v Coloradu — Protest zemědělců v Praze — Počet padělaných bankovek roste — Uzavření mostu v Napajedlích — Zásah mostu nad řekou Čapajevkou — Psychologická pomoc ukrajinským dětem — Druhá nejteplejší zima — Švankmajer slaví devadesátiny výstavou v GASK — Pokuta pro Apple od Evropské komise — Ruský soud nepustí Naděždina k volbám — Případy černého kašle — Srubec začal měřit řidičům rychlost — Zachytil polární záři — Žádosti o příspěvky na bydlení — Překážka na trati z Plzně do Domažlic — Železniční tratě v Česku — Poruchy na tratích — Zdanění tichého vína — Blažkův náměstek Stanislav rezignoval — Haiti vyhlásilo výjimečný stav — Požár domova pro seniory v Německu — Kandidáti do orgánu nezávislé kontroly tajných služeb — Nové bydlení v Lounech — Zrušení lávky přes nádraží v Českých Budějovicích — Záplava růžových květů sakur — Česku chybí dětský ombudsman — Mozart v Poslanecké sněmovně — Nová základna pro potápěče

                        4. 3. 2024 na ČT1
                        Stopáž56 minut

                        4. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        4. 3. 2024 na ČT24
                        Stopáž49 minut

                        3. březen

                        Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                        3. 3. 2024 na ČT1
                        Stopáž49 minut

                        3. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        3. 3. 2024 na ČT24
                        Stopáž50 minut

                        2. březen

                        Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                        2. 3. 2024 na ČT1
                        Stopáž50 minut

                        2. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        2. 3. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        1. březen

                        Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                        1. 3. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        1. březen

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        1. 3. 2024 na ČT24
                        Stopáž55 minut

                        29. únor

                        Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                        29. 2. 2024 na ČT1
                        Stopáž55 minut

                        29. únor

                        Znakový jazyk a skryté titulky

                        29. 2. 2024 na ČT24

                        Události na sociálních sítích

                        Napište nám