Události

27. duben 2014

44 minut

27. duben 2014

Obsah dílu

Headlines — Svatořečení papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II. — Svatořečení papežů — Svatořečení papežů v kinech — Spotřební daň na cigarety — Příjem státu z cigaret — Nižší sazby DPH — Vyjednávání o propuštění členů OBSE — Živý vstup Miroslava Karase — Přeplněné léčebny pro závislé — Rezignace jihokorejského premiéra — Filmové Finále Plzeň — Proces s lobbistou Janouškem — Rozšíření Letiště Vodochody — Cvičení odstřelovačů Hradní stráže — Děti na rybách — Návrat ztraceného Čecha z Norska — Zloději a podvoníci na internetu — Přípravy hasičů na pálení čarodejnic — Nehody na D1 — S kamerou na D1 — Hlídky na D1 — Objízdné trasy opravované D1 — Lesní mateřské školy — Chemické zbraně stále v Sýrii — Španělská krize — E-knihy z knihovny — Speciální bonbony pro charitu — Veletrh vědy a techniky

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:36
  Svatořečení papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II.
   Dva nejvýraznější papežové katolické církve 20. století rozšířili řady křesťanských svatých.
   03:23
   Svatořečení papežů
    Živý vstup Josefa Pazderky a Ivy Piskalové.
    05:30
    Svatořečení papežů v kinech
     Přímý přenos ze svatořečení obou papežů mohli sledovat věřící nejen v televizích, ale i v pěti stech kinosálů po celé Evropě nebo Americe.
     05:50
     Spotřební daň na cigarety
      Stát sice zvýšil od ledna spotřební daň na cigarety, většina z nich ale stále nepodražila. Může za to největší předzásobení cigaretami za poslední roky.
      08:23
      Příjem státu z cigaret
       Spotřeba cigaret představuje pro stát významný příjem.
       09:01
       Nižší sazby DPH
        DPH na dětské pleny od příštího roku neklesne. České televizi to dnes řekla náměstkyně ministra financí pro daně Simona Hornochová.
        10:29
        Vyjednávání o propuštění členů OBSE
         Proruští separatisté v ukrajinském Slavjansku budou vyjednávat o propuštění členů OBSE. Slíbili to na tiskové konferenci, kde rukojmí ukázali a nechali mluvit šéfa skupiny, německého plukovníka.
         13:01
         Živý vstup Miroslava Karase
          Situaci zadržovaných rukojmích OBSE sleduje Miroslav Karas.
          14:13
          Přeplněné léčebny pro závislé
           Přeplněné léčebny pro závislé. Velký zájem a nízká lůžková kapacita vedou k čekacím lhůtám až několik měsíců. Podle psychiatrů je přitom ideální na léčbu nastoupit do několika týdnů.
           16:16
           Rezignace jihokorejského premiéra
            Jihokorejský premiér Čong Hong-wong rezignoval v souvislosti s tragickou nehodou trajektu. 187 cestujících, převážně studentů, při ní zemřelo, 115 se dosud pohřešuje.
            16:51
            Filmové Finále Plzeň
             Snímek na jediný záběr dnes zahájí filmové Finále Plzeň. Živý vstup Zdeňka Mlnaříka.
             18:13
             Proces s lobbistou Janouškem
              Městský soud v Praze může už příští týden uzavřít proces s lobbistou Romanem Janouškem. Ten je obžalovaný z pokusu o vraždu kvůli dopravní nehodě způsobené v opilosti.
              20:14
              Rozšíření Letiště Vodochody
               Ministerstvo životního prostředí nechá znovu posoudit zákonnost vydání studie vlivu na životní prostředí k rozšíření Letiště Vodochody.
               21:15
               Cvičení odstřelovačů Hradní stráže
                Kompletní přezbrojení Hradní stráže za 40 milionů korun je u konce. Kromě nových samopalů Škorpion a několika desítek útočných pušek Bren si její příslušníci pořídili také 18 odstřelovacích.
                22:39
                Děti na rybách
                 Mladí Češi se pozvolna vracejí k rybaření. Asi 26 tisíc lidí s tímto zájmem je totiž mladších osmnácti let.
                 24:30
                 Návrat ztraceného Čecha z Norska
                  Čech se ztrátou paměti nalezený v Norsku je zpátky ve vlasti. Podle norských médií tam přicestoval, aby si vyřídil nové doklady. V Česku ale nechce zůstat dlouho, bojí se údajně útočníků, kteří ho napadli.
                  24:44
                  Zloději a podvoníci na internetu
                   Nejen ty klasické, ale také internetové obchody bojují s vychytralými zákazníky. Češi si oblíbili třeba půjčování zboží na dovolenou, po které ho, použité, zase vrátí.
                   26:30
                   Přípravy hasičů na pálení čarodejnic
                    Tři dny do pálení čarodějnic. Hasiči vytvářejí seznamy míst, kde budou hořet hranice. Lidi by měli ohně předem ohlásit.
                    28:27
                    Nehody na D1
                     Modernizace dálnice D1 nejen brzdí provoz, ale taky zvyšuje riziko nehod. Řidiči mají problémy s úzkými pruhy i s respektováním přenosných značek.
                     29:16
                     S kamerou na D1
                      Neohleduplnost a nedostatečná pozornost při řízení bývají v těchto místech nejčastějšími příčinami nehod. A těch na opravovaných úsecích oproti běžným podmínkám výrazně přibývá.
                      31:36
                      Hlídky na D1
                       Jen policie z dálničního oddělení ve Velkém Beranově denně nasazuje na D1 pět hlídek včetně motorek i superbů a passatů s radary.
                       32:23
                       Objízdné trasy opravované D1
                        Kvůli obavám z rekonstruovaných úseků a případného zdržení hledají někteří řidiči náhradní trasy. Na cestě z Prahy do Jihlavy to vyzkoušely i naše štáby.
                        34:32
                        Lesní mateřské školy
                         Lesní mateřské školy se bojí o svoji budoucnost. Jejich počet sice rychle roste a v Česku už je jich zhruba stovka. Stále ale fungují bez jasných zákonných pravidel.
                         36:43
                         Chemické zbraně stále v Sýrii
                          Damašek nedodržel další termín dokončení odvozu chemických zbraní ze Sýrie – ten vypršel dnes.
                          37:02
                          Španělská krize
                           Španělská krize tvrdě dopadla i na jedno z nejtradičnějších odvětví tamního hospodářství, na výrobu olivového oleje.
                           39:27
                           E-knihy z knihovny
                            Stovka lidí si během prvních pěti dnů půjčila e-knihu v Jihočeské vědecké knihovně. Ta začala nabízet elektronické tituly včetně nejnovějších bestsellerů.
                            40:22
                            Speciální bonbony pro charitu
                             Reklamní předmět pro firmy, který pomáhá a zároveň umožní společnosti ušetřit na daních. V Česku speciální bonbony zvané charitky rozdává už 20 velkých firem.
                             41:51
                             Veletrh vědy a techniky
                              Americký Washington hostí největší veletrh vědy a techniky, který má k těmto oborům přilákat mladé.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž48 minut
                              Další díl
                              28. duben 2014

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Headlines — Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              19. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              18. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. květen

                              Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. květen

                              Ve znakovém jazyce

                              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám