Nahrávám video

13. únor 2014

Obsah dílu

Lobbista Rittig ve vazbě — Lobbista Rittig ve vazbě — Lobbista Rittig ve vazbě — Premiér Sobotka v Bratislavě — Volby do EP — Sněhová bouře v USA — Česko stále bez ombudsmana — Dluhy českých rodin a firem — Amazon v Dobrovízi — Prohra německých neonacistů — Miloslava Pošvářová bude na ministerstvu — Semafor vzpomíná na Šlitra — Britská královská rodina proti pytlákům — Profesory nebude jmenovat předseda Senátu — Poslední pomazánkové máslo — Eutanazie v Česku — Belgie a dětská eutanazie — Kauza bombového balíčku stále neobjasněna — Praktiky odškodňovacích firem — Vydání Kevina Dahlgrena — Další žirafa k utracení — Prázdniny na příměstském táboře — Tendr na prodej kasáren — Ocenění pro cestovatele Miroslava Zikmunda

Části dílu

00:35
Lobbista Rittig ve vazbě
  Policie zatkla vlivného pražského lobbistu Ivo Rittiga. Jeho a tři další lidi detektivové obvinili z praní špinavých peněz v souvislosti se zakázkou na tisk jízdenek pro pražský dopravní podnik.
  03:42
  Lobbista Rittig ve vazbě
   Hostem Událostí je Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, která jako jediná může případ komentovat.
   09:10
   Lobbista Rittig ve vazbě
    Hostem Událostí je Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, která jako jediná může případ komentovat.
    10:33
    Premiér Sobotka v Bratislavě
     Premiér Bohustav Sobotka dnes byl na své první zahraniční návštěvě ve funkci premiéra. Jak velí tradice, zamířil na Slovensko.
     12:31
     Volby do EP
      Prezident Miloš Zeman vyhlásil volby do Evropského parlamentu na 23. a 24. května.
      12:47
      Sněhová bouře v USA
       Sněhová bouře po jihu Spojených států amerických zasáhla i hustě obydlený východ země. Podle meteorologů bude možná nejsilnější za letošní zimu.
       14:39
       Česko stále bez ombudsmana
        V prvním kole volby nového veřejného ochránce práv neuspěla ani Anna Šabatová, ani Stanislav Křeček.
        16:52
        Dluhy českých rodin a firem
         Přes 124 miliard korun si vloni Češi půjčili jen od takzvaně značkových nebankovních společností. Chuť zadlužovat se měly hlavně firmy, které investovaly především do vozového parku.
         18:44
         Amazon v Dobrovízi
          Živý vstup redaktora Pavla Pavlase.
          20:00
          Prohra německých neonacistů
           Extremisti vzdali jednu ze svých největších každoročních akcí: pochod při příležitosti spojeneckého bombardování Drážďan. Ten pravidelně končil střety s protinacistickými demonstranty a policií.
           21:20
           Miloslava Pošvářová bude na ministerstvu
            Bývalá ředitelka kontroly a kvality na Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová bude pracovat pro Ministerstvo dopravy. Dohodla se tak se šéfem resortu Antonínem Prachařem.
            21:45
            Semafor vzpomíná na Šlitra
             Původní profesí byl právník. Ale do dějin se zapsal jako jedna z největších postav české hudby druhé poloviny 20. století. A to se na profesionální umělecké scéně pohyboval jen něco málo přes deset let.
             24:14
             Britská královská rodina proti pytlákům
              Slonům a nosorožcům hrozí vyhynutí ještě během této generace. V Londýně se koná historická konference, která má najít recept, jak tomu zabránit. Pod záštitou britských princů Charlese a Williama se jí účastní lídři 50 států celého světa.
              26:35
              Profesory nebude jmenovat předseda Senátu
               Novelu vysokoškolského zákona poslanci zamítli.
               26:53
               Poslední pomazánkové máslo
                V Česku definitivně končí pomazánkové máslo pod svým tradičním názvem. V továrně v Plané nad Lužnicí byl dnes naplněn poslední kelímek. Kvůli nařízení Evropské komise se totiž musí přejmenovat.
                29:21
                Eutanazie v Česku
                 Belgičtí poslanci schválili eutanazii i pro smrtelně nemocné děti. Dosud tam mohli o dobrovolný odchod ze života požádat jen plnoletí. Zákon musí ještě podepsat král Philipp. V Česku zatím eutanazie politickou podporu nemá.
                 32:46
                 Belgie a dětská eutanazie
                  Belgie se stala první zemí na světě, která umožní provedení eutanazie i pro děti bez omezení věku. Zákon prošel velkou většinou, v zemi ale vyvolal velké vášně. Neuspěly ani protesty odpůrců a církve.
                  34:55
                  Kauza bombového balíčku stále neobjasněna
                   Tragédie v Osově, kdy na recepci firmy vyrábějící bazény vybuchl balíček s trhavinou, stále není objasněna. Kriminalisté zatím ještě nedopadli muže, který smrtící zásilku na poštu zanesl.
                   36:51
                   Praktiky odškodňovacích firem
                    I na český trh se v poslední době začínají dostávat takzvané odškodňovací firmy. Ty oslovují lidi, kteří utrpěli nějaký úraz třeba při autonehodě nebo při ní přišli o někoho blízkého.
                    39:12
                    Vydání Kevina Dahlgrena
                     Obhájci Kevina Dahlgrena, obviněného ze čtyřnásobně vraždy v Brně, nesouhlasí s postojem státního zástupce ke své vlastní stížnosti, kterou podali v reakci na rozhodnutí soudu.
                     40:43
                     Další žirafa k utracení
                      V Dánsku se chystají utratit další zdravou žirafu. O usmrcení dvouletého samce tentokrát uvažuje zoologická zahrada v Jutsku na západě země. Samec je podle zoo nevhodný pro chovný program.
                      40:59
                      Prázdniny na příměstském táboře
                       Jarní prázdniny mimo domov tráví zhruba sedmdesát procent školáků.
                       42:56
                       Tendr na prodej kasáren
                        Kvůli pochybnému tendru na prodej kasáren v pražském Karlíně skončili dva vysocí úředníci.
                        43:18
                        Ocenění pro cestovatele Miroslava Zikmunda
                         Zlín vzdal hold svému nejslavnějšímu obyvateli. Cestovatel Miroslav Zikmund, kterému bude zítra 95, obdržel od Univerzity Tomáše Bati čestný doktorát.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž46 minut
                         Další díl
                         14. únor 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         5. říjen

                         Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                         5. 10. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         5. říjen

                         Ve znakovém jazyce

                         5. 10. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         4. říjen

                         Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                         4. 10. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         4. říjen

                         Ve znakovém jazyce

                         4. 10. 2022 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         3. říjen

                         Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                         3. 10. 2022 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         3. říjen

                         Ve znakovém jazyce

                         3. 10. 2022 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám