47 minut

13. února 2014

Obsah dílu

Lobbista Rittig ve vazbě — Lobbista Rittig ve vazbě — Lobbista Rittig ve vazbě — Premiér Sobotka v Bratislavě — Volby do EP — Sněhová bouře v USA — Česko stále bez ombudsmana — Dluhy českých rodin a firem — Amazon v Dobrovízi — Prohra německých neonacistů — Miloslava Pošvářová bude na ministerstvu — Semafor vzpomíná na Šlitra — Britská královská rodina proti pytlákům — Profesory nebude jmenovat předseda Senátu — Poslední pomazánkové máslo — Eutanazie v Česku — Belgie a dětská eutanazie — Kauza bombového balíčku stále neobjasněna — Praktiky odškodňovacích firem — Vydání Kevina Dahlgrena — Další žirafa k utracení — Prázdniny na příměstském táboře — Tendr na prodej kasáren — Ocenění pro cestovatele Miroslava Zikmunda

Části dílu

00:35
Lobbista Rittig ve vazbě
  Policie zatkla vlivného pražského lobbistu Ivo Rittiga. Jeho a tři další lidi detektivové obvinili z praní špinavých peněz v souvislosti se zakázkou na tisk jízdenek pro pražský dopravní podnik.
  03:42
  Lobbista Rittig ve vazbě
   Hostem Událostí je Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, která jako jediná může případ komentovat.
   09:10
   Lobbista Rittig ve vazbě
    Hostem Událostí je Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně v Praze, která jako jediná může případ komentovat.
    10:33
    Premiér Sobotka v Bratislavě
     Premiér Bohustav Sobotka dnes byl na své první zahraniční návštěvě ve funkci premiéra. Jak velí tradice, zamířil na Slovensko.
     12:31
     Volby do EP
      Prezident Miloš Zeman vyhlásil volby do Evropského parlamentu na 23. a 24. května.
      12:47
      Sněhová bouře v USA
       Sněhová bouře po jihu Spojených států amerických zasáhla i hustě obydlený východ země. Podle meteorologů bude možná nejsilnější za letošní zimu.
       14:39
       Česko stále bez ombudsmana
        V prvním kole volby nového veřejného ochránce práv neuspěla ani Anna Šabatová, ani Stanislav Křeček.
        16:52
        Dluhy českých rodin a firem
         Přes 124 miliard korun si vloni Češi půjčili jen od takzvaně značkových nebankovních společností. Chuť zadlužovat se měly hlavně firmy, které investovaly především do vozového parku.
         18:44
         Amazon v Dobrovízi
          Živý vstup redaktora Pavla Pavlase.
          20:00
          Prohra německých neonacistů
           Extremisti vzdali jednu ze svých největších každoročních akcí: pochod při příležitosti spojeneckého bombardování Drážďan. Ten pravidelně končil střety s protinacistickými demonstranty a policií.
           21:20
           Miloslava Pošvářová bude na ministerstvu
            Bývalá ředitelka kontroly a kvality na Ředitelství silnic a dálnic Miloslava Pošvářová bude pracovat pro Ministerstvo dopravy. Dohodla se tak se šéfem resortu Antonínem Prachařem.
            21:45
            Semafor vzpomíná na Šlitra
             Původní profesí byl právník. Ale do dějin se zapsal jako jedna z největších postav české hudby druhé poloviny 20. století. A to se na profesionální umělecké scéně pohyboval jen něco málo přes deset let.
             24:14
             Britská královská rodina proti pytlákům
              Slonům a nosorožcům hrozí vyhynutí ještě během této generace. V Londýně se koná historická konference, která má najít recept, jak tomu zabránit. Pod záštitou britských princů Charlese a Williama se jí účastní lídři 50 států celého světa.
              26:35
              Profesory nebude jmenovat předseda Senátu
               Novelu vysokoškolského zákona poslanci zamítli.
               26:53
               Poslední pomazánkové máslo
                V Česku definitivně končí pomazánkové máslo pod svým tradičním názvem. V továrně v Plané nad Lužnicí byl dnes naplněn poslední kelímek. Kvůli nařízení Evropské komise se totiž musí přejmenovat.
                29:21
                Eutanazie v Česku
                 Belgičtí poslanci schválili eutanazii i pro smrtelně nemocné děti. Dosud tam mohli o dobrovolný odchod ze života požádat jen plnoletí. Zákon musí ještě podepsat král Philipp. V Česku zatím eutanazie politickou podporu nemá.
                 32:46
                 Belgie a dětská eutanazie
                  Belgie se stala první zemí na světě, která umožní provedení eutanazie i pro děti bez omezení věku. Zákon prošel velkou většinou, v zemi ale vyvolal velké vášně. Neuspěly ani protesty odpůrců a církve.
                  34:55
                  Kauza bombového balíčku stále neobjasněna
                   Tragédie v Osově, kdy na recepci firmy vyrábějící bazény vybuchl balíček s trhavinou, stále není objasněna. Kriminalisté zatím ještě nedopadli muže, který smrtící zásilku na poštu zanesl.
                   36:51
                   Praktiky odškodňovacích firem
                    I na český trh se v poslední době začínají dostávat takzvané odškodňovací firmy. Ty oslovují lidi, kteří utrpěli nějaký úraz třeba při autonehodě nebo při ní přišli o někoho blízkého.
                    39:12
                    Vydání Kevina Dahlgrena
                     Obhájci Kevina Dahlgrena, obviněného ze čtyřnásobně vraždy v Brně, nesouhlasí s postojem státního zástupce ke své vlastní stížnosti, kterou podali v reakci na rozhodnutí soudu.
                     40:43
                     Další žirafa k utracení
                      V Dánsku se chystají utratit další zdravou žirafu. O usmrcení dvouletého samce tentokrát uvažuje zoologická zahrada v Jutsku na západě země. Samec je podle zoo nevhodný pro chovný program.
                      40:59
                      Prázdniny na příměstském táboře
                       Jarní prázdniny mimo domov tráví zhruba sedmdesát procent školáků.
                       42:56
                       Tendr na prodej kasáren
                        Kvůli pochybnému tendru na prodej kasáren v pražském Karlíně skončili dva vysocí úředníci.
                        43:18
                        Ocenění pro cestovatele Miroslava Zikmunda
                         Zlín vzdal hold svému nejslavnějšímu obyvateli. Cestovatel Miroslav Zikmund, kterému bude zítra 95, obdržel od Univerzity Tomáše Bati čestný doktorát.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž47 minut
                         Další díl
                         14. února 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                         18. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         18. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                         16. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                         15. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám