Nahrávám video

14. únor 2014

Obsah dílu

Anna Šabatová: nová ombudsmanka — Anna Šabatová: nová ombudsmanka — Zadržení Ivo Rittiga — Přerušení evakuace ze syrského Homsu — Německý ministr rezignoval — Česká ekonomika roste rychleji — Odvolání ředitele Vězeňské služby — Velká Británie pod vodou — Amazon v Brně — Operace v zahraničí — Jeskyně Altamira — Kdo bude jmenovat profesory — Přibývá lidí s nadměrným vypadáváním vlasů — Vyšší trest za mačetový útok — Svatý Valentýn — Místo na lyže na kolo — Cyklostezky plné, svahy prázdné — Česko fandí hokeji — Procházka po Soči — World Press Photo — Jak funguje registr — Případ zadluženého dítěte — Čeští biskupové u papeže — Evakuovaná lanovka — Výroba sošky Českého lva

Části dílu

00:34
Anna Šabatová: nová ombudsmanka
  Novou ombudsmankou je Anna Šabatová. Bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv po včerejší neúspěšně volbě těsně získala potřebné hlasy.
  03:42
  Anna Šabatová: nová ombudsmanka
   Rozhovor s Annou Šabatovou.
   06:52
   Zadržení Ivo Rittiga
    Ivo Rittig je na svobodě. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová pro něj nenavrhla vazbu.
    09:45
    Přerušení evakuace ze syrského Homsu
     Evakuace civilistů ze syrského Homsu se zastavila. OSN odmítla pokračovat, dokud úřady nepropustí přes 200 mladých můžu, které zadržely po útěku z obleženého města.
     11:57
     Německý ministr rezignoval
      Německý ministr zemědělství Hans-Peter Friedrich rezignoval. Loni totiž ještě jako ministr vnitra prozradil sociální demokracii, že jejího poslance Sebastiana Edathyho vyšetřuje policie kvůli držení dětské pornografie.
      12:16
      Česká ekonomika roste rychleji
       Nejrychleji za posledních šest let rostlo české hospodářství. Vyplývá to z prvního odhadu ČSÚ. A podle analytiků by si mělo udržet slušné tempo i v letošním roce.
       14:45
       Odvolání ředitele Vězeňské služby
        Ministryně spravedlnosti Helena Válková rozhodla, že odvolá šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala.
        15:05
        Velká Británie pod vodou
         Do povodněmi sužované Anglie a Walesu se vrátila vichřice, lijáky a sníh.
         17:07
         Amazon v Brně
          Živý vstup Dušana Vrbeckého.
          19:06
          Operace v zahraničí
           Operace v cizině budou pro Čechy dostupnější. Poslanci schválili novelu, která usnadní přeshraniční péči.
           19:28
           Jeskyně Altamira
            Asi nejslavnější památka prehistorického umění jeskyně Altamira znovu otevírá své brány pro turisty.
            22:01
            Kdo bude jmenovat profesory
             Jmenování profesorů bude zatím probíhat podobně jako dosud. Návrhy pošle ministr školství prezidentovi k podpisu, dekrety ale předá sám. Rektoři se na tom shodli s ministrem školství Marcelem Chládkem.
             24:10
             Přibývá lidí s nadměrným vypadáváním vlasů
              V Česku je to až polovina populace. Příčin je celá řada: hormony, civilizační choroby i stres. Přes 100 tisíc lidí pak trpí imunitní chorobou přímo postihující vlasy.
              26:05
              Vyšší trest za mačetový útok
               Liberecký soud o rok zpřísnil trest nejmladšímu účastníku mačetového útoku v Novém Boru. Ve vězení pro mladistvé stráví čtyři a půl roku. Jeho čin navíc posoudil jako pokus o vraždu.
               26:23
               Svatý Valentýn
                Svátek sv. Valentýna zařadili čeští obchodníci mezi klíčové období mezi Vánocemi a Velikonocemi, kdy jim výrazně rostou tržby.
                28:39
                Místo na lyže na kolo
                 Teploty až 14 stupňů. Meteorologové předpovídají víkend, který bude připomínat spíš jaro než polovinu února. A ve středních nebo jižních Čechách tak můžou padnout další rekordy téhle zimy.
                 30:19
                 Cyklostezky plné, svahy prázdné
                  Lyžařům letošní zima nepřeje, teplé počasí ale využívají například cyklisté. Na českých cyklostezkách teď jezdí mnohem víc lidí než v předchozích zimách, víc práce teď mají taky servisy jízdních kol.
                  33:30
                  Česko fandí hokeji
                   Je to přesně týden od zahájení olympijských her v Soči a čeští reprezentanti mají na svém kontě stále tři medaile. Fanoušky potěšili hokejisté, kteří porazili Lotyšsko.
                   35:23
                   Procházka po Soči
                    550 tisíc lidí už navštívilo olympijský park v Soči. Kromě sportovních soutěží si v něm fanoušci mohou užívat i jinou zábavu.
                    37:24
                    World Press Photo
                     Hlavní cenu v prestižní soutěži World Press Photo získal Američan John Stanmeyer. V Džibuti vyfotil africké emigranty, jak se s mobilními telefony nad hlavou snaží zachytit signál. Uspěla i Češka.
                     37:43
                     Jak funguje registr
                      Přihlásit nebo odhlásit auto ještě stále není tak snadné. Řidiči kvůli tomu stráví na registru vozidel často i několik hodin. Vyzkoušeli jsme, jak systém funguje ve dvou největších městech.
                      39:39
                      Případ zadluženého dítěte
                       Může mít člověk ve dvanácti letech účet u banky a jako dítě bance i dlužit? Jak ukazuje příběh Pavlíny Hafové z Jičínska, zcela nemožné to není.
                       41:24
                       Čeští biskupové u papeže
                        Před 1145 lety zemřel v Římě mladší ze slovanských věrozvěstů, sv. Cyril. Přímo u hrobu uctí za pár okamžiků jednoho z předních učenců své doby čeští a moravští biskupové.
                        43:20
                        Evakuovaná lanovka
                         43 lidí evakuovali dopoledne horští záchranáři z porouchané sedačkové lanovky Ramzová - Čerňava v Jeseníkách.
                         43:33
                         Výroba sošky Českého lva
                          Výroba nové sošky filmové a televizní akademie finišuje v železnobrodských sklárnách. Nejlepší filmaři a herci převezmou lehčí cenu v nové podobě už příští týden v sobotu.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž42 minut
                          Další díl
                          15. únor 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                          26. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          26. září

                          Ve znakovém jazyce

                          26. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          25. září

                          Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                          25. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          25. září

                          Ve znakovém jazyce

                          25. 9. 2022 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                          24. 9. 2022 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          24. září

                          Ve znakovém jazyce

                          24. 9. 2022 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám