49 minut

21. října 2013

Část: Čtyři dny do voleb

Obsah dílu

Čtyři dny do voleb — Boj o nerozhodnuté voliče — Zákonná opatření — Prezident Zeman na Ukrajině — Kauza Nagyová — Objevena rekordní varna pervitinu — Spor o budovy kolem Pražského hradu — Požár v opavském vozovém parku — V Himálaji zmizeli dva čeští horolezci — Pankrácká věznice v novém — Kontroverzní biskup u papeže — Vyšetřování katyňského masakru — Seriál České století o Chartě 77 — Teryngel: z lavice obžalovaných vstal jako vítěz — Stromek z města zlodějům vonět nebude — Populární fastfoody — Hlavní témata voleb: daně — Možné povolební koalice — Interview D. D. — Motiv vraždy: zábava — Spor o obřízku - porušuje dětská práva? — Výbuch autobusu ve Volgogradu — Příběh oceněné policistky — Případ blonďaté dívky nalezené u řeckých Romů

Části dílu

00:36
Čtyři dny do voleb
  Česko odpočítává poslední dny do voleb. Hrát se teď bude hlavně o hlasy nerozhodnutých voličů.
  03:49
  Boj o nerozhodnuté voliče
   Předvolební finiš politických stran.
   05:38
   Zákonná opatření
    Na nové poslance už čeká první práce. Hned poté, co složí slib, budou muset rozhodnout o osudu čtyř vládních zákonných opatření.
    08:11
    Prezident Zeman na Ukrajině
     Setkáním s Viktorem Janukovyčem i dalšími ukrajinskými politiky pokračuje návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v Kyjevě.
     10:03
     Kauza Nagyová
      Další obvinění v kauze kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové, si dnes vyslechl Jan Pohůnek.
      10:49
      Objevena rekordní varna pervitinu
       14 kilogramů pervitinu - historicky největší množství drogy zadržené během jednoho vyšetřování. Takový úlovek se povedl českým a německým detektivům v rámci speciální operace s názvem TAT.
       13:15
       Spor o budovy kolem Pražského hradu
        Část budov v areálu Pražského hradu podle arcibiskupa Dominika Duky i dál zůstane v rukou státu.
        14:07
        Požár v opavském vozovém parku
         Velké přesuny a improvizaci zažila ráno městská hromadná doprava v Opavě. Celkem 16 trolejbusů, což je polovinu trolejbusového vozového parku města, zničil večerní požár depa.
         16:18
         V Himálaji zmizeli dva čeští horolezci
          V Himálaji se pohřešují dva čeští horolezci - Petr Machold a Jakub Vaněk. Pokoušeli se zdolat horu Baruntse novou cestou.
          18:11
          Pankrácká věznice v novém
           Jedna ze tří nejstarších věznic v zemi proměnila část svých vazebních cel. V Praze na Pankráci představila Vězeňská služba ČR první oddělení svého druhu pro mírnější výkon vazby.
           20:12
           Kontroverzní biskup u papeže
            Na 20 minut přijal papež kontroverzního německého biskupa van Elsta. Ten si nechal v Limburku postavit luxusní sídlo nejméně za 31, možná ale až 40 milionů eur. Navíc čelí policejnímu stíhaní.
            22:28
            Vyšetřování katyňského masakru
             Rusko nesplnilo povinnost při vyšetřování tzv. katyňského masakru a mělo by to napravit – rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.
             22:57
             Seriál České století o Chartě 77
              Kdo všechno podepíše Chartu 77 - to řeší Václav Havel v cyklu České století.
              25:18
              Teryngel: z lavice obžalovaných vstal jako vítěz
               Žalobci u soudu definitivně prohráli právní bitvu proti advokátovi Jiřímu Teryngelovi a státu teď hrozí, že bude platit vysoké odškodné.
               27:23
               Stromek z města zlodějům vonět nebude
                Pro vánoční stromek do parku před domem - nešvar, který stále častěji trápí města v Česku. Právě teď je ale vhodná doba, aby zahradníci mladé smrčky a jedle ošetřili speciálním postřikem.
                29:04
                Populární fastfoody
                 Zájem Čechů o fast foody roste dvakrát rychleji než o běžné restaurace.
                 31:18
                 Hlavní témata voleb: daně
                  V pátek začnou voliči rozhodovat mimo jiné o tom, kolik peněz z každého nákupu nebo z každé výplaty budou v dalších letech odevzdávat státu.
                  33:36
                  Možné povolební koalice
                   S kým spolupracovat a s kým ne? Strany začínají několik dní před volbami formovat první možné koalice.
                   36:08
                   Interview D. D.
                    Předvolební Interview Daniely Drtinové pokračovalo i dnes. Do křesla usedl předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip.
                    38:55
                    Motiv vraždy: zábava
                     Kriminalisti dopadli tři mladíky, kteří minulý víkend v centru Brna ubili bezdomovce. Nejmladšímu z útočníků bylo šestnáct let. Motiv k brutálnímu útoku neměli žádný.
                     40:46
                     Spor o obřízku - porušuje dětská práva?
                      Rada Evropy zahrnula mužskou obřízku na seznam zákroků, které porušují dětská práva. To se nelíbí židovským ani muslimským autoritám.
                      43:25
                      Výbuch autobusu ve Volgogradu
                       Nejmíň 6 lidí zemřelo při výbuchu v autobuse v ruském Volgogradu.
                       43:42
                       Příběh oceněné policistky
                        Dnes už matka na mateřské dovolené byla vyhlášena policistkou roku.
                        45:39
                        Případ blonďaté dívky nalezené u řeckých Romů
                         Řecko dál pátrá po identitě blonďaté dívky, kterou policie našla v romském táboře.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         22. října 2013

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                         16. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                         15. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                         13. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám