49 minut

21. října 2013

Obsah dílu

Čtyři dny do voleb — Boj o nerozhodnuté voliče — Zákonná opatření — Prezident Zeman na Ukrajině — Kauza Nagyová — Objevena rekordní varna pervitinu — Spor o budovy kolem Pražského hradu — Požár v opavském vozovém parku — V Himálaji zmizeli dva čeští horolezci — Pankrácká věznice v novém — Kontroverzní biskup u papeže — Vyšetřování katyňského masakru — Seriál České století o Chartě 77 — Teryngel: z lavice obžalovaných vstal jako vítěz — Stromek z města zlodějům vonět nebude — Populární fastfoody — Hlavní témata voleb: daně — Možné povolební koalice — Interview D. D. — Motiv vraždy: zábava — Spor o obřízku - porušuje dětská práva? — Výbuch autobusu ve Volgogradu — Příběh oceněné policistky — Případ blonďaté dívky nalezené u řeckých Romů

Části dílu

00:36
Čtyři dny do voleb
  Česko odpočítává poslední dny do voleb. Hrát se teď bude hlavně o hlasy nerozhodnutých voličů.
  03:49
  Boj o nerozhodnuté voliče
   Předvolební finiš politických stran.
   05:38
   Zákonná opatření
    Na nové poslance už čeká první práce. Hned poté, co složí slib, budou muset rozhodnout o osudu čtyř vládních zákonných opatření.
    08:11
    Prezident Zeman na Ukrajině
     Setkáním s Viktorem Janukovyčem i dalšími ukrajinskými politiky pokračuje návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v Kyjevě.
     10:03
     Kauza Nagyová
      Další obvinění v kauze kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové, si dnes vyslechl Jan Pohůnek.
      10:49
      Objevena rekordní varna pervitinu
       14 kilogramů pervitinu - historicky největší množství drogy zadržené během jednoho vyšetřování. Takový úlovek se povedl českým a německým detektivům v rámci speciální operace s názvem TAT.
       13:15
       Spor o budovy kolem Pražského hradu
        Část budov v areálu Pražského hradu podle arcibiskupa Dominika Duky i dál zůstane v rukou státu.
        14:07
        Požár v opavském vozovém parku
         Velké přesuny a improvizaci zažila ráno městská hromadná doprava v Opavě. Celkem 16 trolejbusů, což je polovinu trolejbusového vozového parku města, zničil večerní požár depa.
         16:18
         V Himálaji zmizeli dva čeští horolezci
          V Himálaji se pohřešují dva čeští horolezci - Petr Machold a Jakub Vaněk. Pokoušeli se zdolat horu Baruntse novou cestou.
          18:11
          Pankrácká věznice v novém
           Jedna ze tří nejstarších věznic v zemi proměnila část svých vazebních cel. V Praze na Pankráci představila Vězeňská služba ČR první oddělení svého druhu pro mírnější výkon vazby.
           20:12
           Kontroverzní biskup u papeže
            Na 20 minut přijal papež kontroverzního německého biskupa van Elsta. Ten si nechal v Limburku postavit luxusní sídlo nejméně za 31, možná ale až 40 milionů eur. Navíc čelí policejnímu stíhaní.
            22:28
            Vyšetřování katyňského masakru
             Rusko nesplnilo povinnost při vyšetřování tzv. katyňského masakru a mělo by to napravit – rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku.
             22:57
             Seriál České století o Chartě 77
              Kdo všechno podepíše Chartu 77 - to řeší Václav Havel v cyklu České století.
              25:18
              Teryngel: z lavice obžalovaných vstal jako vítěz
               Žalobci u soudu definitivně prohráli právní bitvu proti advokátovi Jiřímu Teryngelovi a státu teď hrozí, že bude platit vysoké odškodné.
               27:23
               Stromek z města zlodějům vonět nebude
                Pro vánoční stromek do parku před domem - nešvar, který stále častěji trápí města v Česku. Právě teď je ale vhodná doba, aby zahradníci mladé smrčky a jedle ošetřili speciálním postřikem.
                29:04
                Populární fastfoody
                 Zájem Čechů o fast foody roste dvakrát rychleji než o běžné restaurace.
                 31:18
                 Hlavní témata voleb: daně
                  V pátek začnou voliči rozhodovat mimo jiné o tom, kolik peněz z každého nákupu nebo z každé výplaty budou v dalších letech odevzdávat státu.
                  33:36
                  Možné povolební koalice
                   S kým spolupracovat a s kým ne? Strany začínají několik dní před volbami formovat první možné koalice.
                   36:08
                   Interview D. D.
                    Předvolební Interview Daniely Drtinové pokračovalo i dnes. Do křesla usedl předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip.
                    38:55
                    Motiv vraždy: zábava
                     Kriminalisti dopadli tři mladíky, kteří minulý víkend v centru Brna ubili bezdomovce. Nejmladšímu z útočníků bylo šestnáct let. Motiv k brutálnímu útoku neměli žádný.
                     40:46
                     Spor o obřízku - porušuje dětská práva?
                      Rada Evropy zahrnula mužskou obřízku na seznam zákroků, které porušují dětská práva. To se nelíbí židovským ani muslimským autoritám.
                      43:25
                      Výbuch autobusu ve Volgogradu
                       Nejmíň 6 lidí zemřelo při výbuchu v autobuse v ruském Volgogradu.
                       43:42
                       Příběh oceněné policistky
                        Dnes už matka na mateřské dovolené byla vyhlášena policistkou roku.
                        45:39
                        Případ blonďaté dívky nalezené u řeckých Romů
                         Řecko dál pátrá po identitě blonďaté dívky, kterou policie našla v romském táboře.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž49 minut
                         Další díl
                         22. října 2013

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                         19. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         19. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                         18. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         18. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. května

                         Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                         17. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. května

                         Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                         16. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 5. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         15. května

                         Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                         15. 5. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         15. května

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 5. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám