49 minut

24. září 2013

Obsah dílu

Dvě zásadní hodiny pro Důl Paskov — Situace v Dole Paskov — Drama v Keni pokračuje — Jana Nečasová (Nagyová) u soudu — Výstavba dálnic — Zavřené sjezdy komplikují příjezdy do Brna — Účtenková loterie na Slovensku — České století — Kdo stojí v pozadí volebních kampaní — Konec velkolepého projektu liturgického prostoru — Kauce na benzin — Jablečná sklizeň — První pomoc — Interview DD: Suverenita - Strana zdravého rozumu — Izrael: odpor proti propouštění Palestinců — Cizí jazyky v mateřských a základních školách — Poslední start vrtulníků z Přerova — Čína řeší problém stárnoucí populace — Rekonstrukce Jakobínky

Části dílu

00:35
Dvě zásadní hodiny pro Důl Paskov
  Zavření Dolu Paskov a masové propouštění horníků příští rok zůstává reálné - jednání na Pražském hradě dohodu zatím nepřineslo. Prezident navrhl firmě OKD, aby těžbu prodloužila až do konce roku 2016.
  04:03
  Situace v Dole Paskov
   Rozhovor s premiérem v demisi Rusnokem.
   06:47
   Drama v Keni pokračuje
    Z nákupního komplexu v keňském Nairobi se dál ozývá střelba a stoupá dým přes ujišťování úřadů, že mají situaci pod kontrolou. Centrum přepadla skupina ozbrojenců v sobotu. Potvrzeno je 65 mrtvých, a dál se pohřešuje přes 50 lidí.
    10:01
    Jana Nečasová (Nagyová) u soudu
     Jana Nečasová, dříve Nagyová, dnes odmítla vypovídat v kauze, která způsobila pád bývalé vlády.
     12:11
     Výstavba dálnic
      ŘSD uvolnilo peníze na projekty vysoutěžené ještě za působení ministra dopravy Řebíčka. Zakázky dohromady za 25 mld. Kč získaly stavební firmy před krizí, kdy se ještě nesoutěžilo na nejnižší cenu, jako je tomu dnes.
      14:11
      Zavřené sjezdy komplikují příjezdy do Brna
       Živý vstup Barbory Žítkové.
       15:43
       Účtenková loterie na Slovensku
        Účtenková loterie na Slovensku za sebou ještě nemá ani první losování, už se ale do ní zapojily desetitisíce lidí.
        17:59
        České století
         Režisér Robert Sedláček hlásí dokončeno. Prvních díl hraného dokumentu České století odvysílá Česká televize už za měsíc.
         20:18
         Kdo stojí v pozadí volebních kampaní
          Předvolební kampaně se rozjely naplno. Agitace ale nejsou jen politici, jsou to třeba i volební manažeři, kteří stojí v pozadí.
          23:14
          Konec velkolepého projektu liturgického prostoru
           Tři roky práce zadarmo. I tak může skončit původně velkolepý projekt nového liturgického prostoru katedrály ve slovenské Trnavě. Jeho garantem je český výtvarník Otmar Oliva.
           25:21
           Kauce na benzin
            Benzinu a nafty se v Česku prodává stále méně a míň tak dostává na daních i stát. Výběr spotřební daně za prvních pět měsíců meziročně propadl o miliardu a kvůli podvodům s palivy je nižší i výběr DPH.
            27:46
            Jablečná sklizeň
             Úroda sice o 12 procent menší, než se čekalo, ale kvalitou dostačující. To je střízlivý pohled ovocnářů na letošní sklizeň jablek.
             29:41
             První pomoc
              Pomoc při záchraně lidského života jasně a rychle. To umí nová aplikace pro mobilní telefony. Teoretickou pomoc vyvinul Britský červený kříž.
              35:00
              Interview DD: Suverenita - Strana zdravého rozumu
               Čtvrtým hostem speciálních předvolebních Interview Daniely Drtinové byl Petr Hannig ze Suverenity - Strany zdravého rozumu.
               37:18
               Izrael: odpor proti propouštění Palestinců
                Izraelem otřásly víkendové vraždy dvou vojáků na Západním břehu Jordánu. Jeden zemřel po zásahu odstřelovačem, tělo druhého chtěl vrah vyměnit za svobodu pro svého bratra vězněného v Izraeli.
                39:54
                Cizí jazyky v mateřských a základních školách
                 Zájem o výuku jazyků už v mateřských školách neustále roste – za posledních pět let se zvedl zhruba o polovinu.
                 42:00
                 Poslední start vrtulníků z Přerova
                  Dnes odstartovaly z letiště v Bochoři na Přerovsku poslední vojenské vrtulníky. Armáda příští týden definitivně vypne řídící věž.
                  43:52
                  Čína řeší problém stárnoucí populace
                   Nejlidnatější země světa má mít v roce 2050 půl miliardy důchodců starších 60 let. Na vině je hlavně politika jednoho dítěte, kterou už desítky let razí vláda.
                   46:18
                   Rekonstrukce Jakobínky
                    Rekonstrukce historické rožmberské věže Jakobínky začíná. Památkáři přicházejí s experimentem.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž49 minut
                    Další díl
                    25. září 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž49 minut

                    25. května

                    Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                    25. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž49 minut

                    25. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    25. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    24. května

                    Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                    24. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    24. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    24. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    23. května

                    Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                    23. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    23. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    23. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    22. května

                    Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                    22. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    22. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    22. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    21. května

                    Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                    21. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    21. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 5. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám