49 minut

25. září 2013

Obsah dílu

Osud expremiérky Tymošenkové — Předvolební průzkum — Předvolební diskuse z Karlovarského kraje — Vizualizace nehody ve Studénce — Prezident Zeman na cestě po krajích — České a slovenské knihy a čtenáři — Kauza H-System končí, kvůli amnestii — Hledání kůrovce z vrtulníku — Srážky s divokou zvěří — Odškodnění za nepovedenou dovolenou — Interview DD: Aktiv nezávislých občanů — Film Šmejdi v Bruselu — Na Vysočinu se vrací do ulic obecní rozhlasy — Co ohrožuje tuzemské děti — Rasismus ve Švédsku — Výročí fotbalisty Josefa Bicana

Části dílu

06:57
Osud expremiérky Tymošenkové
  Na Ukrajině se rozhoduje o dalším osudu bývalé premiérky Julije Tymošenkové, uvězněné za zneužití pravomocí.
  09:48
  Předvolební průzkum
   Jaké je přesně měsíc před termínem aktuální rozložení sil.
   11:08
   Předvolební diskuse z Karlovarského kraje
    Detaily od moderátora Jakuba Železného.
    12:26
    Vizualizace nehody ve Studénce
     Jako v 3D kině si dnes mohli připadat účastníci soudního líčení o tragické srážce vlaku se zříceným mostem ve Studénce.
     17:32
     Prezident Zeman na cestě po krajích
      Živý vstup Barbory Telferové z Brna.
      20:13
      České a slovenské knihy a čtenáři
       Slovenští autoři v Česku nepatří k nejvyhledávanějším. Literární ceny vyhlášené v Bratislavě proto chtějí vyzvednout autory, které stojí za to číst. Doma i za hranicemi.
       22:33
       Kauza H-System končí, kvůli amnestii
        Případ vytunelované stavební společnosti H-System definitivně končí. Nejvyšší soud odmítl dovolání nejvyššího žalobce Pavla Zemana proti prezidentské amnestii.
        25:21
        Hledání kůrovce z vrtulníku
         Desítky stromů napadených kůrovcem se podařilo najít lesníkům při monitorovacím letu nad šumavským národním parkem.
         27:12
         Srážky s divokou zvěří
          Poslední tři roky na silnicích přibývá srážek se zvěří. Nejčastější jsou právě od konce léta do listopadu - to je doba, kdy jsou divoká zvířata nejaktivnější.
          29:24
          Odškodnění za nepovedenou dovolenou
           Tisíce Čechů se letos vrátily z dovolené s pocitem, že je cestovní kancelář podvedla. Skutečnost v jejich případě neodpovídala lákavým fotografiím z katalogů. Zhruba každý 80. klient se s tím nesmířil a pobyt reklamoval.
           35:05
           Interview DD: Aktiv nezávislých občanů
            Hostem speciálního Interview Daniely Drtinové byl někdejší majitel Poldi Kladno Vladimír Stehlík. Středočeský lídr strany Aktiv nezávislých občanů.
            37:30
            Film Šmejdi v Bruselu
             Film Šmejdi o nekalých praktikách prodeje na předváděcích akcích ocenil eurokomisař pro práva spotřebitelů Neven Mimica. Podle něj Brusel částečně inspiroval ke krokům, které mají agresivní způsoby vymýtit.
             39:36
             Na Vysočinu se vrací do ulic obecní rozhlasy
              Z tlampačů lidé uslyší především varování před živelními katastrofami. V obcích si od nich ale slibují také obohacení společenského života.
              41:21
              Co ohrožuje tuzemské děti
               Děti čím dál víc ohrožuje nezaměstnanost rodičů a s ní spojená chudoba - a roste počet těch, které končí v náhradní péči.
               43:27
               Rasismus ve Švédsku
                Nálepky rasismu se snaží zbavit švédská policie - sama přiznala, že na jihu země vedla v rozporu se zákonem nejmíň dvě databáze se jmény Romů.
                45:36
                Výročí fotbalisty Josefa Bicana
                 Sta let by se dožil Josef Bican - nejlepší střelec celé fotbalové historie a taky vlastenec, který se odmítl přidat k nacistům. Komunistický režim ho později označil za třídního nepřítele a ze slavného kanonýra udělal pomocného dělníka.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž48 minut
                 Další díl
                 26. září 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž49 minut

                 25. května

                 Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                 25. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž49 minut

                 25. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 25. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 24. května

                 Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 24. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 24. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 23. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 23. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 22. května

                 Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 22. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 22. 5. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 21. května

                 Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 21. května

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 21. 5. 2024 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám