48 minut

23. květen 2013

Obsah dílu

Boj o pražskou radnici — Hlavní město bez financí? — Čtyřnásobná vražda v Brně — Profil podezřelého z vražd v Brně — Zůstane Pavel Rychetský ústavním soudcem? — Nepokoje ve Stockholmu pokračují — Vástava k výročí Müllerovy vily — Vyšetřování londýnské brutální vraždy — Nelegální závod luxusních vozů — Levnější volání z dovolené — Když si princ bere prince — Chemie a náhražky v jídle — Jak se bránit chemii v potravinách? — Čeští žáci a testování jejich znalostí — Následky tornáda v Oklahomě — Geniální student ohromil v celosvětové soutěži — Zašlá sláva německých silnic — Kostel jako hudební nástroj

Části dílu

00:37
Boj o pražskou radnici
  Bohuslav Svoboda už není primátorem Prahy - ODS po 22 letech vlády v hlavním městě míří do opozice. TOP 09 vzápětí začala vyjednávat se sociálními demokraty. Rozpad metropolitního partnerství proti sobě postavil i celostátní špičky.
  05:59
  Hlavní město bez financí?
   Rating Prahy je podle analytiků stejný jako celé České republiky - a vyšší než u metropolí ve střední a východní Evropě. 22 let to byla mekka ODS - až do dnešní 11 hodiny.
   11:17
   Čtyřnásobná vražda v Brně
    Po čtyřnásobném vrahovi pátrají od noci brněnští detektivové. Ze zločinu podezírají dvacetiletého Američana s českými kořeny. Podle všeho zavraždil příbuzné v domě, kde bydlel. Pak se ho pokusil zapálit a utekl.
    13:55
    Profil podezřelého z vražd v Brně
     Milý, tichý, vyrovnaný - podobně jako u jiných vrahů ani pravděpodobný útočník Kevin Dahlgren ničím nevybočoval.
     15:34
     Zůstane Pavel Rychetský ústavním soudcem?
      Prezident Zeman už poslal do Senátu oficiální žádost, aby Pavel Rychetský byl i v příštích deseti letech ústavním soudcem.
      18:17
      Nepokoje ve Stockholmu pokračují
       Násilnosti ve švédském Stockholmu pokračují. Policie je v pohotovosti, organizované skupiny mladých lidí přesto další noc zapalovaly auta, rozbíjely okna a výlohy.
       19:22
       Vástava k výročí Müllerovy vily
        Müllerova vila ve Střešovicích přitahuje pozornost i 80 let po autorově smrti. Muzeum hlavního města Prahy a Rakouské kulturní fórum připomínají výročí velkoryse pojatou výstavou.
        21:38
        Vyšetřování londýnské brutální vraždy
         Šokovaná Británie sleduje vyšetřování včerejší teroristické vraždy v londýnské čtvrti Woolwich. Dva mladí muslimové tam téměř uřezali hlavu vojákovi. Hlavní město střeží policejní posily.
         23:50
         Nelegální závod luxusních vozů
          Česko protíná nelegální závod superrychlých luxusních aut Gumball 3000. Jezdci míří z Krakova do Vídně. Policisti na ně čekali na několika místech. Do 19. hodiny rozdali 7 pokut.
          25:35
          Levnější volání z dovolené
           Volání z dovolené bude letos zase lacinější - operátoři před létem zlevnili roaming a nachystali speciální balíčky. A do budoucna ceny zřejmě ještě spadnou. Evropská komise navrhuje, aby rozdíl mezi hovory v dané zemi a z ciziny do dvou let zmizel úplně.
           27:28
           Když si princ bere prince
            Princ a princ se jmenuje titul pro děti, který právě přichází do českých knihkupectví. Jak název napovídá – hrdina si nebere ženu, ale muže. Vůbec první dětská publikace s homosexuální tématikou rozděluje veřejnost na dva tábory.
            29:35
            Chemie a náhražky v jídle
             Polské výrobní postupy nejsou podle potravinářských technologů vlastně nijak výjimečné. Moderní dochucovadla a náhražky totiž používají ve velkém jak polští, tak čeští výrobci.
             33:18
             Jak se bránit chemii v potravinách?
              Jak vyhlásit stopku chemikáliím v kuchyni? Buď pečlivým výběrem v obchodech, nebo si připravovat potraviny sami, přímo doma. Ke zvýšení kvality prodávaného jídla by teď měl přispět i nový potravinový zákon.
              35:25
              Čeští žáci a testování jejich znalostí
               Ve všech předmětech zatím lepší než loni. Takové jsou průběžné výsledky druhé generálky testování žáků v 5. a 9. třídách základních škol. Největší zlepšení zaznamenala Česká školní inspekce překvapivě v angličtině.
               37:53
               Následky tornáda v Oklahomě
                Ničivé tornádo v americkém státě Oklahoma napáchalo škody víc než za dvě miliardy dolarů. Zničilo 13 tisíc domů, nejvíc zdevastovalo město Moore. Začínají se ozývat hlasy, které volají po větším zabezpečení.
                40:46
                Geniální student ohromil v celosvětové soutěži
                 Marek Novák - středoškolák z Českých Budějovic - ohromil na olympiádě vědeckých talentů z celého světa. Ze Spojených států se vrátil se stříbrnou medailí.
                 42:49
                 Zašlá sláva německých silnic
                  Mýto pro Čechy a další cizince na německých dálnicích - jedno z témat německé předvolební kampaně. Tamní politici shánějí peníze na rekonstrukci silnic a další infrastruktury.
                  45:12
                  Kostel jako hudební nástroj
                   V jeden velký hudební nástroj se promění dnes večer kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Nezvyklý hudební projekt připravil orchestr BERG.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž49 minut
                   Další díl
                   24. květen 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   23. únor

                   Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                   23. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   23. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   23. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   22. únor

                   Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                   22. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   22. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   22. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   21. únor

                   Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                   21. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   21. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   21. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž55 minut

                   20. únor

                   Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                   20. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   20. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   20. 2. 2024 na ČT24
                   Stopáž55 minut

                   19. únor

                   Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                   19. 2. 2024 na ČT1
                   Stopáž55 minut

                   19. únor

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   19. 2. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám