48 minut

23. květen 2013

Obsah dílu

Boj o pražskou radnici — Hlavní město bez financí? — Čtyřnásobná vražda v Brně — Profil podezřelého z vražd v Brně — Zůstane Pavel Rychetský ústavním soudcem? — Nepokoje ve Stockholmu pokračují — Vástava k výročí Müllerovy vily — Vyšetřování londýnské brutální vraždy — Nelegální závod luxusních vozů — Levnější volání z dovolené — Když si princ bere prince — Chemie a náhražky v jídle — Jak se bránit chemii v potravinách? — Čeští žáci a testování jejich znalostí — Následky tornáda v Oklahomě — Geniální student ohromil v celosvětové soutěži — Zašlá sláva německých silnic — Kostel jako hudební nástroj

Části dílu

00:37
Boj o pražskou radnici
  Bohuslav Svoboda už není primátorem Prahy - ODS po 22 letech vlády v hlavním městě míří do opozice. TOP 09 vzápětí začala vyjednávat se sociálními demokraty. Rozpad metropolitního partnerství proti sobě postavil i celostátní špičky.
  05:59
  Hlavní město bez financí?
   Rating Prahy je podle analytiků stejný jako celé České republiky - a vyšší než u metropolí ve střední a východní Evropě. 22 let to byla mekka ODS - až do dnešní 11 hodiny.
   11:17
   Čtyřnásobná vražda v Brně
    Po čtyřnásobném vrahovi pátrají od noci brněnští detektivové. Ze zločinu podezírají dvacetiletého Američana s českými kořeny. Podle všeho zavraždil příbuzné v domě, kde bydlel. Pak se ho pokusil zapálit a utekl.
    13:55
    Profil podezřelého z vražd v Brně
     Milý, tichý, vyrovnaný - podobně jako u jiných vrahů ani pravděpodobný útočník Kevin Dahlgren ničím nevybočoval.
     15:34
     Zůstane Pavel Rychetský ústavním soudcem?
      Prezident Zeman už poslal do Senátu oficiální žádost, aby Pavel Rychetský byl i v příštích deseti letech ústavním soudcem.
      18:17
      Nepokoje ve Stockholmu pokračují
       Násilnosti ve švédském Stockholmu pokračují. Policie je v pohotovosti, organizované skupiny mladých lidí přesto další noc zapalovaly auta, rozbíjely okna a výlohy.
       19:22
       Vástava k výročí Müllerovy vily
        Müllerova vila ve Střešovicích přitahuje pozornost i 80 let po autorově smrti. Muzeum hlavního města Prahy a Rakouské kulturní fórum připomínají výročí velkoryse pojatou výstavou.
        21:38
        Vyšetřování londýnské brutální vraždy
         Šokovaná Británie sleduje vyšetřování včerejší teroristické vraždy v londýnské čtvrti Woolwich. Dva mladí muslimové tam téměř uřezali hlavu vojákovi. Hlavní město střeží policejní posily.
         23:50
         Nelegální závod luxusních vozů
          Česko protíná nelegální závod superrychlých luxusních aut Gumball 3000. Jezdci míří z Krakova do Vídně. Policisti na ně čekali na několika místech. Do 19. hodiny rozdali 7 pokut.
          25:35
          Levnější volání z dovolené
           Volání z dovolené bude letos zase lacinější - operátoři před létem zlevnili roaming a nachystali speciální balíčky. A do budoucna ceny zřejmě ještě spadnou. Evropská komise navrhuje, aby rozdíl mezi hovory v dané zemi a z ciziny do dvou let zmizel úplně.
           27:28
           Když si princ bere prince
            Princ a princ se jmenuje titul pro děti, který právě přichází do českých knihkupectví. Jak název napovídá – hrdina si nebere ženu, ale muže. Vůbec první dětská publikace s homosexuální tématikou rozděluje veřejnost na dva tábory.
            29:35
            Chemie a náhražky v jídle
             Polské výrobní postupy nejsou podle potravinářských technologů vlastně nijak výjimečné. Moderní dochucovadla a náhražky totiž používají ve velkém jak polští, tak čeští výrobci.
             33:18
             Jak se bránit chemii v potravinách?
              Jak vyhlásit stopku chemikáliím v kuchyni? Buď pečlivým výběrem v obchodech, nebo si připravovat potraviny sami, přímo doma. Ke zvýšení kvality prodávaného jídla by teď měl přispět i nový potravinový zákon.
              35:25
              Čeští žáci a testování jejich znalostí
               Ve všech předmětech zatím lepší než loni. Takové jsou průběžné výsledky druhé generálky testování žáků v 5. a 9. třídách základních škol. Největší zlepšení zaznamenala Česká školní inspekce překvapivě v angličtině.
               37:53
               Následky tornáda v Oklahomě
                Ničivé tornádo v americkém státě Oklahoma napáchalo škody víc než za dvě miliardy dolarů. Zničilo 13 tisíc domů, nejvíc zdevastovalo město Moore. Začínají se ozývat hlasy, které volají po větším zabezpečení.
                40:46
                Geniální student ohromil v celosvětové soutěži
                 Marek Novák - středoškolák z Českých Budějovic - ohromil na olympiádě vědeckých talentů z celého světa. Ze Spojených států se vrátil se stříbrnou medailí.
                 42:49
                 Zašlá sláva německých silnic
                  Mýto pro Čechy a další cizince na německých dálnicích - jedno z témat německé předvolební kampaně. Tamní politici shánějí peníze na rekonstrukci silnic a další infrastruktury.
                  45:12
                  Kostel jako hudební nástroj
                   V jeden velký hudební nástroj se promění dnes večer kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Nezvyklý hudební projekt připravil orchestr BERG.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž48 minut
                   Další díl
                   24. květen 2013

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   21. září

                   Headlines — Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                   21. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   21. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   21. 9. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   20. září

                   Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                   20. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   20. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   20. 9. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   19. září

                   Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                   19. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   19. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   19. 9. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   18. září

                   Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                   18. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   18. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   18. 9. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   17. září

                   Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                   17. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   17. září

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   17. 9. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám