Nahrávám video

24. květen 2013

Obsah dílu

Změní dění na pražské radnici vládu? — TOP 09 přebírá magistrát — Patý den rebelie ve Stockholmu — Dostavba Temelína v ohrožení? — Zadržení podezřelého — Konec výpravčích v Česku — Britští poslanci mají vyšetřit případné pochybení MI5 — Evakuace letadla u Heathrow — Sporné poplatky v autobazarech — První česká paterčata — Příprava na porod v podolské porodnici — Studený květen — Kolik protopíme? — Ministerstvo otálí, národním parkům zatím utíkají miliony — Děti v zajetí internetu — Zdaní Slovensko soláry? — Skupina Jazz Q se vrací na scénu

Části dílu

00:37
Změní dění na pražské radnici vládu?
  Rozpad koalice v hlavním městě vyvolal ostrý střet mezi ODS a TO P09. Podle premiéra Nečase může mít krize dopad i na vládní úrovni. Záležet bude na dalším postoji TOP09.
  04:05
  TOP 09 přebírá magistrát
   TOP 09 už dnes začala na magistrátu úřadovat. Dopoledne zasedala rada, která odvolala hned tři členy ODS z dozorčích rad městských firem. Postu primátora se ale TOP 09 vzdát nechce.
   09:54
   Patý den rebelie ve Stockholmu
    Nejméně 70krát vyjeli v noci k požárům hasiči ve Stockholmu. Pouliční nepokoje trvají ve švédské metropoli už pátý den a jejich konec je zatím v nedohlednu. Policie proto povolala posily.
    12:45
    Dostavba Temelína v ohrožení?
     Největší státní zakázka v české historii na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín se ocitla před zásadním problémem - podle Ministerstva financí totiž v současnosti vypadá jako nevýhodná.
     16:16
     Zadržení podezřelého
      Ani ne 24 hodin po spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně zadržela policie hlavního podezřelého Američana Kevin Dahlgrena.
      18:57
      Konec výpravčích v Česku
       Z důležitých železničních nádraží v Čechách zmizí do šesti let výpravčí. Správce kolejí je chce nahradit technikou a provoz bude řídit přímo z Prahy. Do vybudování speciálního centra hodlá investovat 14 miliard korun.
       23:23
       Britští poslanci mají vyšetřit případné pochybení MI5
        Pachatele středeční teroristické vraždy vojáka tajné služby v minulosti evidovaly.
        25:44
        Evakuace letadla u Heathrow
         Londýnské letiště Heathrow ráno přerušilo provoz kvůli nouzovému přistání letadla British Airways. Stroji začal hořet jeden motor. Posádka i všech 75 cestujících se úspěšně evakuovalo.
         26:06
         Sporné poplatky v autobazarech
          Sporný poplatek za uzavření smlouvy v autobazarech skončil. Podle sdružení spotřebitelů TEST totiž skrytě navyšoval cenu vozů o několik tisíc. Bazary ho teď nabízejí jen za nadstandardní služby a zákazník si může vybrat.
          28:20
          První česká paterčata
           Lékaři se připravují na narození historicky prvních českých paterčat. Pět dětí naráz čeká třiadvacetiletá Alexandra Kiňová, která je počala zcela spontánně - bez umělého oplodnění.
           31:37
           Příprava na porod v podolské porodnici
            Těhotenství s vícerčaty i jejich porod znamená vždycky řadu rizik. Proto se na něj už teď v pražské podolské porodnici připravují. Počítat musejí s posílením personálu na porodním sále, na děti už se zase intenzivně připravuje pediatrické oddělení.
            32:26
            Studený květen
             Už se ukazují první důsledky chladného počasí – vyšší účty za topení, problémy s úrodou – hlavně meruňkami - a těžší práci mají taky vinaři.
             35:36
             Kolik protopíme?
              Podle předpovědi meteorologů budou lidé po teplých nápojích sahat ještě nejméně do začátku příštího týdne. A znovu začaly topit i tuzemské teplárny. Průměrná denní teplota totiž spadla dva dny po sobě pod 13 stupňů.
              40:12
              Ministerstvo otálí, národním parkům zatím utíkají miliony
               Už tři roky například chybí vyhláška, která by ochranářům umožnila vybírat některé poplatky. Zároveň ale taky ubývá peněz, které národní parky od státu dostávají.
               41:59
               Děti v zajetí internetu
                Policisté varují: stoupá počet pokusů zneužívání děti prostřednictvím sociálních sítí. Podle průzkumu se třetina dětí osobně sešla s neznámým člověkem, kterého poznala přes internet.
                43:50
                Zdaní Slovensko soláry?
                 Slovensko štědře dotovalo elektřinu z fotovoltaických elektráren. Podle vlády i u východních sousedů vysoké výkupní ceny zdražily energii pro koncové spotřebitele. Premiér Fico proto uvažuje o dodatečném zdanění výrobců této elektřiny.
                 46:03
                 Skupina Jazz Q se vrací na scénu
                  iří Stivín nebo zpěvačka Jana Koubková začínali více než před třiceti lety v kapele Jazz Q. Skupina Martina Kratochvíla vydává po 28 letech nové album. V sedmdesátých letech oceňovaná formace se teď vrací v nové sestavě.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž44 minut
                  Další díl
                  25. květen 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  5. říjen

                  Headlines — Zastropování cen energií — Řešení energetické krize — Maximální ceny energií — Zdanění mimořádných zisků — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Povolební jednání v obcích — Nový šéf rozvědky — OPEC sníží těžbu ropy — Kauza brněnských bytů — Katarský emír v Praze — Nález vzácného šperku — Další sankce EU proti Rusku — Český sankční seznam — Vandal pomaloval ukrajinskou ambasádu — Ruská armáda ustupuje — Řidič jel po dálnici rychlostí 231 km/h — Domácí hospicová péče — Bezpečnostní opatření v ulicích Prahy — Přípravy na summity v Praze — Nasazení policie — Požadavky odborů — Následky hurikánu Ian — Jednání o severoirských protokolech — Jednání rozpočtového výboru — Nobelova cena za chemii — Kontroly na česko-slovenské hranici — Nedostatek školních psychologů — Obžaloba mužů z ochranky prezidenta — Půl století Národní frony ve Francii — Soud kvůli vlakové nehodě ve Španělsku — Letošní úroda jablek — V Praze začal Designblok

                  5. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  5. říjen

                  Ve znakovém jazyce

                  5. 10. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  4. říjen

                  Headlines — Zájemci o post prezidenta — Reakce na rozhodnutí koalice Spolu — Kdo oznámil kandidaturu — Válka na Ukrajině — Osvobozování ukrajinských území — Setkání obránců Azovstalu s rodinami — Evropské peníze k energetické krizi — Strojírenský veletrh — Vládní krize na Slovensku — Následky hurikánu Ian — Výročí první hry Divadla Járy Cimrmana — Výměna ministryně životního prostředí — Jednotné nabíjecí konektory — Škodě Auto chybí důležité součástky — Zájem o služby kominíků — Ceny benzinu rostou — Rozdělování městských bytů v Brně — Žádosti o obecní byty — Městské byty v dalších městech — Polsko-německé vztahy — Trump žaluje CNN — Využití vodních elektráren — Nové složení senátorských klubů — KLDR odpálila další balistickou střelu — Těžba uhlí v dolech OKD — Prevence rakoviny prsu — Nobelova cena za fyziku — Výběr zástupce veřejného ochránce práv — Dražba autovraků — Trest za výtržnosti na hokejovém derby ve Zlíně — Zkouška sirén

                  4. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  4. říjen

                  Ve znakovém jazyce

                  4. 10. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  3. říjen

                  Headlines — Válka na Ukrajině — Ukrajinská protiofenziva — Postup ukrajinských vojáků — Výzva MZV k opuštění Ruska — Zásoby zemního plynu — Změna na postu ministryně životního prostředí — Kontroly kvůli migraci — Řidič v Bratislavě najel do lidí na zastávce MHD — Povolební jednání v obcích — Povolební jednání ve Zlíně — Nobelova cena za lékařství — Restaurace filmu Ukradená vzducholoď — Jednání o nových protiruských sankcích — Hospodaření státu — Následky hurikánu Ian — Česká pošta zdraží — Stavba dálnice D11 — Očkování proti chřipce — Chřipková sezona — Obvinění v kauze Dozimetr — Nový zájemce o post prezidenta — Jednání Macrona se Scholzem — Nedostatek míst ve školách ve Středočeském kraji — Nové zařízení v Unipetrolu — První kolo prezidentských voleb v Brazílii — Daňová politika nové britské premiérky — Oprava Barrandovského mostu — ČSA prodá poslední letadlo — Následky kůrovcové kalamity — Úřad pro uprchlíky z Ukrajiny — Nový šéfdirigent Symfonického orchestru — Jindřichohradecká úzkokolejka — Záchrana seniora — Záchrana vitráží Průmyslového paláce

                  3. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  3. říjen

                  Ve znakovém jazyce

                  3. 10. 2022 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám