45 minut

8. května 2013

Obsah dílu

Headlines — Propouštění v armádě — V Itálii se stala další závažná lodní nehoda — Česko si připomnělo Den vítězství — Den vítězství ve světě — Vzpomínky na konec války — Problémy s občanskými průkazy — Spolupráce ČR a Švýcarska — Vzpomínky Jana Wericha — Během dneška se pozornost celé Ameriky soustředila na dům Amandy Berryové — Vyšetřování clevelandského únosu — Loupež na bruselském letišti — V šumavských lesích zase budou pracovat koně — Skupina Olympic bude pokračovat — Výjezdů záchranářů neustále přibývá — Den otevřených dveří — Konec lží v reklamě na kosmetiku — Rekonstrukce D1 — Studenti v koncentračním táboře — Oběti zřícené budovy — Likvidace skládek díky mobilům — Dvě dívky přežily pád do studny — Včely jako učební pomůcka — Sloní revezvace v ohrožení — Rolando Villazón zazpívá v Obecním domě

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Propouštění v armádě
   Českou profesionální armádu čeká druhé největší propouštění v historii. Od prvního července bude muset odejít skoro 1 500 lidí - z toho dvě třetiny občanských zaměstnanců a třetina vojáků.
   05:34
   V Itálii se stala další závažná lodní nehoda
    Velká kontejnerová loď najela do řídicí věže v rušném janovském přístavu a úplně ji zničila. Záchranáři zatím našli 7 mrtvých.
    07:15
    Česko si připomnělo Den vítězství
     8. 5. 1945 hitlerovské Německo kapitulovalo a skončila tak 2. světová válka v Evropě.
     10:21
     Den vítězství ve světě
      Na konec druhé světové války se vzpomínalo taky v dalších zemích Evropy. V Polsku se u hrobu neznámého vojína poklonili váleční veteráni a politická reprezentace.
      10:42
      Vzpomínky na konec války
       Na území Československa bojovaly za druhé světové války tisíce partyzánů. Řídit jejich činnost se snažila Moskva, organizovala výsadky a vyslala dokonce i přes stovku svých parašutistů.
       13:03
       Problémy s občanskými průkazy
        Občanské průkazy vydané po 1. lednu 2012 komplikují lidem cestu k výpisu z rejstříku trestů. Chybí na nich totiž rodné příjmení a bez něj nejsou schopni úředníci na Czech Pointu výpis vystavit.
        15:22
        Spolupráce ČR a Švýcarska
         Švýcarský generální prokurátor Michael Lauber si chválí spolupráci s českými úřady v kauze kolem Mostecké uhelné společnosti.
         15:39
         Vzpomínky Jana Wericha
          Táto, povídej - to byl legendární rozhlasový pořad Jana Wericha, ve kterém ho zpovídala jeho dcera Jana na konci šedesátých let.
          18:01
          Během dneška se pozornost celé Ameriky soustředila na dům Amandy Berryové
           Mladé ženy, které se podařilo po desetiletém únosu uprchnout a zachránit své dvě spoluvězeňkyně. Sedmadvacetiletá žena ale nakonec nevystoupila.
           18:31
           Vyšetřování clevelandského únosu
            A právě dnes by mělo padnout i formální obvinění trojice bratrů, kteří měli tři mladé dívky unést a 10 let věznit.
            20:45
            Loupež na bruselském letišti
             Během mezinárodního zátahu v Belgii, Francii a Švýcarsku zatkla policie 31 lidí podezřelých z podílu na obří diamantové loupeži na bruselském letišti.
             21:02
             V šumavských lesích zase budou pracovat koně
              Správa národního parku jimi chce alespoň částečně nahradit těžební techniku. Zároveň podpoří i chov chladnokrevných koní. Plemen vhodných pro práci v lesích razantně ubývá v rámci celé Evropy.
              22:40
              Skupina Olympic bude pokračovat
               Hudební skupina Olympic bude pokračovat v turné, které přerušila po úmrtí bubeníka Milana Peroutky.
               22:57
               Výjezdů záchranářů neustále přibývá
                Loni jich bylo o 54 tisíc víc než v roce 2011. Hlavním důvodem je stárnutí obyvatel.
                24:52
                Den otevřených dveří
                 Jednací sály, ve kterých se schvalují zákony, ale i zákulisí obou komor parlamentu byly dnes otevřené veřejnosti.
                 25:08
                 Konec lží v reklamě na kosmetiku
                  Evropská komise připravila pravidla, která mají zabránit nereálným reklamním slibům u šamponů či krémů a zakázat slogany i fotografie, které vyvolávají mylné představy.
                  27:05
                  Rekonstrukce D1
                   Zítra naplno začíná modernizace nejstarší dálnice v České republice - D1.
                   33:43
                   Studenti v koncentračním táboře
                    Byl to první masový protest proti nacistické okupaci a jeho účastníci za něj tvrdě zaplatili. Přes 1 200 studentů českých vysokých škol skončilo po demonstraci za zastřeleného kolegu Jana Opletala v koncentračním táboře Sachsenhausen.
                    35:51
                    Oběti zřícené budovy
                     Ani dva týdny po zřícení budovy u bangladéšské Dháky nepřestávají záchranáři vytahovat z trosek těla obětí.
                     36:07
                     Likvidace skládek díky mobilům
                      Zlikvidovat včas černou skládku a tím ušetřit pomáhají nově městům a obcím lidé s chytrými telefony. Přes server ZmapujTo.cz posílají úředníkům fotky míst, kde se hromadí odpadky.
                      37:46
                      Dvě dívky přežily pád do studny
                       Dvě sedmileté dívky v obci Chlum u Hradce Králově přežily pád do desetimetrové studny.
                       38:20
                       Včely jako učební pomůcka
                        Naučit děti základy podnikání, ale i to, co znamená pracovitost, ohleduplnost a spolupráce. Ve škole často problém. V Jesenici u Prahy na to ale mají učitelé nezvyklé pomocníky – včely.
                        40:17
                        Sloní revezvace v ohrožení
                         Ochránci přírody bijí na poplach – ve smrtelném ohrožení se ocitla unikátní sloní rezervace ve Středoafrické republice zapsaná na seznamu UNESCO.
                         42:18
                         Rolando Villazón zazpívá v Obecním domě
                          O slavném mexickém tenoristovi se mluví jako o novém Pavarottim, na rozdíl od něj se ale v poslední době zaměřuje na mladé diváky.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          9. května 2013

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          11. června

                          Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                          11. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          11. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          11. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          10. června

                          Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                          10. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          10. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          10. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          9. června

                          Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                          9. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          9. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          8. června

                          Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                          8. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          8. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 6. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          7. června

                          Volby do EP — Česko volí europoslance — Volby v ČR — Politici odevzdali své hlasy — Volby do Evropského parlamentu — Právo volit i nevolit — Evropský parlament — Pravomoci europoslanců — Kde a kdy se volí — Netypická volební místa — Letouny pro Ukrajinu — Úder na školu v Gaze — Novela o znásilnění — Odklízení po neštěstí — Odškodnění pro cestující z vlaku — V Česku přibývá kruhových křižovatek — Nehody na křižovatkách — Jak jezdit po kruhovém obejzdu — Přebytek hospodaření obcí a krajů — Deštivé počasí na polích — Rezigance Iva Kaderky — Zahraniční agenti nesmí v Rusku kandidovat — Policie hledá muže — Oprava praskliny na D1 — Kasárna Karlín — Školy bez ředitelů — Čechoslováci na operaci Overloard — Pouliční psi v Turecku — Trhejte vlčí bob — Filmy dětí z dětských domovů — Noc kostelů

                          7. 6. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          7. června

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 6. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám