Události

9. květen 2013

48 minut

9. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Začala modernizace D1 — Pozitiva a negativa modernizace — Podpora podnikatelům — Vzpomínka na osvobození — Oslavy Dne vítězství v Rusku — Blesková povodeň — Clevelandský únosce před soudem — Laco deczi v Česku — Nehoda autobusu na R7 — Nové informace k výbuchu plynu v Divadelní ulici — Nový web o kvalitě potravin — Otevření komory s korunovačními klenoty — Trest pro mladíka za riskantní jízdu — Beztrestný obchod s novorozenci? — Starali se o lyžaře, teď si musí hledat novou práci — Nalezena těla pohřešovaných vodáků — Vzpomínka na Antonína Čermáka - starostu Chicaga — Galerie pro několik set obyvatel

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Začala modernizace D1
   Oprava hlavního silničního tahu u nás začala. Jedná se o jednu z nejsložitějších stavebních akcí, protože dálnice D1 se bude modernizovat za provozu.
   05:34
   Pozitiva a negativa modernizace
    Rekonstrukce dálnice přinese komplikace městům a obcím, přes které povedou objízdné trasy. Ty se už nyní obávají škod, které jim tranzitní doprava přes město přinese. Obchodníci a provozovatelé restaurací či motorestů z okolí se ale na výluku těší.
    07:48
    Podpora podnikatelům
     Tržby obchodníků klesají už pět měsíců v řadě. Podle statistiků zákazníci v březnu utratili o tři procenta míň než vloni. A to je další rána pro český průmysl. Vláda chce podnikatelům pomoct.
     10:08
     Vzpomínka na osvobození
      9. května 1945 ráno dorazily do téměř svobodné Prahy první sovětské tanky. Na příchod Rudé armády se vzpomínalo v hlavním městě především na Olšanských hřbitovech. Praha byla v roce 1945 jedním z posledních velkých bojišť druhé světové války v Evropě.
      12:06
      Oslavy Dne vítězství v Rusku
       V Rusku se vítězství ve válce, nazývané tam Velkou vlasteneckou, slaví stále stejně - 9. května. Vrcholem byla monstrózní vojenská přehlídka na Rudém náměstí. Konflikt stál tehdejší Sovětský svaz 27 milionů lidských životů.
       14:48
       Blesková povodeň
        Studénku na Novojičínsku průtrže mračen zasáhly už včera večer. Silná bouřka s kroupami zvedla hladinu Butovického potoka a ten zaplavil hlavně sklepy a zahrady zhruba u 30 domů.
        16:37
        Clevelandský únosce před soudem
         Před soudem v americkém Clevelandu stanul Ariel Castro, který podle obžaloby unesl tři dívky a deset let je věznil a znásilňoval ve svém domě. Z vyšetřování mezitím unikají podrobnosti o jejich utrpení.
         19:10
         Laco deczi v Česku
          Uznávaný jazzový trumpetista, emigrant, ale také herec a malíř Laco Deczi oslavil před nedávnem 75. narozeniny. Ze svého bydliště poblíž New Yorku přijel teď na tradiční koncertní turné do Česka.
          21:22
          Nehoda autobusu na R7
           Více než dvacet zraněných při nehodě autobusu s kamionem a osobním autem - řidiči se srazili nedaleko pražského letiště Václava Havla. Jednu cestující z autobusu musel vrtulník dopravit s těžkými zraněními do vinohradské nemocnice.
           23:10
           Nové informace k výbuchu plynu v Divadelní ulici
            Výbuch v Divadelní ulici způsobil plyn, který unikal několik metrů před domem. Pomocí tlakové zkoušky potrubí to spolu s plynaři zjistili pražští kriminalisté.
            25:24
            Nový web o kvalitě potravin
             Další webové stránky mapující špatné zacházení s potravinami spouští už zítra Ministerstvo zemědělství společně se státní veterinární správou. Každý den se na mapě české republiky budou objevovat výsledky inspekcí v konkrétních firmách.
             27:53
             Otevření komory s korunovačními klenoty
              Před necelou hodinou a půl otevřelo sedm významných představitelů státu i církve komoru s českými korunovačními klenoty. Od zítřka budou vystaveny pro veřejnost – a to teprve podvanácté v historii státu.
              35:38
              Trest pro mladíka za riskantní jízdu
               Na tři roky do vězení poslal odvolací soud v Brně mladíka, který loni v září prudce zabrzdil před autobusem Městské hromadné dopravy. Původní rozsudek Krajského soudu tak ještě o rok zpřísnil.
               37:56
               Beztrestný obchod s novorozenci?
                Velké pozdvižení budí v Polsku nový článek tamní verze týdeníku Newsweek. Ten tvrdí, že v Polsku díky děravým zákonům skoro beztrestně obchoduje s novorozenci.
                40:24
                Starali se o lyžaře, teď si musí hledat novou práci
                 Řeč je o stovkách rolbařů, vlekařů, pokojských nebo servírek, kteří se během sezony starali o pohodlí lyžařů. Část skončí na úřadu práce, část jich ale pravidelně střídá letní a zimní zaměstnání už řadu let.
                 42:27
                 Nalezena těla pohřešovaných vodáků
                  Záchranáři dnes našli těla dvou ze tří vodáků, kteří minulý týden zmizeli na Hodonínsku při plavbě po řece Moravě. Pátrání po posledním pohřešovaném stále pokračuje.
                  44:05
                  Vzpomínka na Antonína Čermáka - starostu Chicaga
                   Je to přesně 140 let, co se v Kladně narodil Antonín Čermák – jeden z nejznámějších českých emigrantů a muž, který to dotáhl až na starostu Chicaga. Městská část Praha 6 dnes na jeho počest přejmenovala jednu ze svých základních škol.
                   45:56
                   Galerie pro několik set obyvatel
                    Ani malé obce nechtějí být místem, kde se jen bydlí, ale i místem, kde se kulturně žije. Příklad? Obec Středokluky, leží pár kilometrů za Prahou, a přesto i tam založili vlastní galerii.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    10. květen 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    15. květen

                    Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                    Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    15. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    14. květen

                    Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                    Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    14. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    13. květen

                    Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                    Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    13. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám