Události

26. duben 2013

48 minut

26. duben 2013

Obsah dílu

Headlines — Vztah Miloše Zemana a Václava Klause — Chemické zbraně v Sýrii — Kreditní karty a dluhy Čechů — Atentátník z Bostonu přestal vypovídat — Měření drog v odpadních vodách — Češka kvůli drogám ve vězení v Mexiku — Výzkumný reaktor v Řeži má od dnešní noci čerstvé jaderné palivo — Závišův kříž na výstavě v česko-rakouském příhraničí — Německá nostalgie po marce — Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho v hradeckém Klicperově divadle

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  06:31
  Vztah Miloše Zemana a Václava Klause
   Deset dní po výhře v historicky první přímé volbě pozval tehdy dosluhující prezident Václav Klaus na Pražský hrad svého nástupce. I přesto, že setkání bylo v přátelském duchu, rivalita mezi nimi byla viditelná.
   10:57
   Chemické zbraně v Sýrii
    Britský premiér David Cameron oznámil, že přibývá důkazů o používání chemických zbraní v Sýrii. Vyzval proto mezinárodní společenství k většímu úsilí o řešení krize.
    14:39
    Kreditní karty a dluhy Čechů
     Ročně se řeší stovky případů, kdy se lidé z kreditní karty vzali víc, než byli schopni splácet.
     18:12
     Atentátník z Bostonu přestal vypovídat
      Džochar Carnajev, podezřelý ze spáchání pumového útoku při maratonu v Bostonu, přestal komunikovat s vyšetřovateli. Došlo k tomu poté, co ho soudkyně seznámila s obviněním a výší trestu, který mu hrozí.
      23:14
      Měření drog v odpadních vodách
       Tuzemští chemici mají novou metodu, jak zjistit, které drogy jsou v Česku nejpoužívanější. Jejich výskyt zjišťují z odpadních vod.
       38:25
       Češka kvůli drogám ve vězení v Mexiku
        V mexické vazbě skončila 27letá občanka České republiky. Policisté u ní našli drogy, které podle místních prodávala. Ženě poskytují konzulární a právní pomoc české úřady.
        40:27
        Výzkumný reaktor v Řeži má od dnešní noci čerstvé jaderné palivo
         Tajně ho do areálu přivezla policejní eskorta. Nízce obohacený uran z Ruska nahradil články, které pokusný reaktor využíval donedávna.
         42:03
         Závišův kříž na výstavě v česko-rakouském příhraničí
          Výstavu společně pořádají Horní Rakousko a Jihočeský kraj. Své brány otevřou čtyři města. Nejcennější exponát je ve Vyšším Brodě - Závišův kříž.
          43:54
          Německá nostalgie po marce
           Návrat Německa k marce. Hlavní bod programu nové politické strany jménem Alternativa pro Německo. Podle průzkumů zvažuje podporu uskupení, které chce zrušit euro, skoro čtvrtina Němců.
           45:49
           Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho v hradeckém Klicperově divadle
            Jedna z nejslavnějších divadelních komedií dostala novou podobu v hradeckém Klicperově divadle. Ladislav Smoček ji původně napsal pro pražský Činoherní klub v šedesátých letech a divadlo ji hraje dodnes.
            Přehrát celé video
            Stopáž44 minut
            Další díl
            27. duben 2013

            Události na sociálních sítích

            Napište nám