Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Hrad oznámil autory lednové amnestie

Novoroční amnestii Václava Klause prý napsali tři jeho spolupracovníci - tehdejší šéf politického odboru Pražského hradu Ladislav Jakl, vicekancléř Petr Hájek a právník Pavel Hasenkopf.

ODS a spor o velvyslance

Občanští demokraté se ve sporu o nové velvyslance postavili za ministra zahraničí Karla Schwarzenberga a varovali před poloprezidentským systémem.

Google vs. Čína

Peking se ostře ohradil proti nové knize zakladatele internetového vyhledávače Google Erica Schmidta. Ten v ní Čínu označuje za největší světovou počítačovou hrozbu, která nerespektuje pravidla a tím získává náskok před ostatními.

Nový typ leteckého radaru v Česku

Po Věře a Tamaře má Česko další, nový typ leteckého radaru. Všechny pocházejí z Pardubic - ten poslední odhalí letadla jen díky odraženým vlnám obyčejného rozhlasového vysílání.

Krize slovenské pravice

Pravice na Slovensku zůstává rozhádaná. Sociální demokracie sestavila jednobarevnou vládu a pravice plánovala spolupráci a tvrdou opoziční politiku. Spory ale nezmizely a premiér Fico jako by o opozici ani nevěděl.

ČSTV jako Česká unie sportu

Největší sportovní organizace - Český svaz tělesné výchovy - změnila logo i název.

Lipan se vrací do Vltavy

Sto tisíc mladých lipanů postupně vysadí jihočeští rybáři do pstruhových revírů. Rybu v minulosti zdecimovala populace kormorána, teď už ale proti němu mohou rybáři zasahovat.

Češi a biopotraviny

Jeden kilogram kuřete - v obchodě může stát 50 korun, ale taky 200 - když se jedná o bio. Právě vysoká cena biovýrobků často od nákupu odrazuje.

Brigády: moc zájemců, málo míst

Začít hledat brigádu v dubnu je nejvyšší čas. To platilo podle agentur dřív. Teď mají ale objednávky z firem jen na pár dní dopředu. Podle personalistů se už nestačí spoléhat jen na agentury

Parníky kulturní památkou?

Jediné dva funkční parníky v Česku - Vltava a Vyšehrad - by se mohly stát kulturními památkami. Jejich stav začala zkoumat komise Ministerstva kultury.

Ženy a typicky mužská povolání

Ženy jako automechaničky nebo traktoristky - to není slogan z dob socialismu. V Německu se ho do života snaží uvést tzv. Den dívek.

Poslední nedokončený úsek dálnice D8 mezi Ústí nad Labem a Lovosicemi se na pár hodin otevřel – lidé si ho mohli projít pěšky.

D8 patří k nejsledovanějším stavbám v zemi. Kvůli sporům s ekology se její dostavba opakovaně zastavila.

Tři roky od ropné katastrofy

Před třemi lety postihla Mexický záliv jedna z největších ropných katastrof v historii. Vytékající ropu se dlouho nedařilo zastavit. Skvrna na hladině dosáhla rozměrů několikrát větších, než je rozloha Česka.

Replika legionářského vlaku

Na kolejích se objeví unikátní kopie vlaku, který za první světové války používali českoslovenští legionáři v Rusku.

Cimrmanův nový objev: výtah

Objevy fiktivního geniálního českého vynálezce Járy Cimrmana pokračují. Na nové výstavě v pražském paláci YMCA představili cimrmanologové jeho další vynález - funkční model výtahu.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST