49 minut

15. dubna 2013

Obsah dílu

ÚSTR - problém, který graduje — Výročí narození vůdce komunistické Koreje bez pompézních oslav — Žaloba na exšéfa Sazky Aleše Hušáka — Soudy a spory mobilních operátorů — Venezuela pokračuje v politickém směru — Uzavírky na mezinárodní silnici I/11 — Kultura, která na sebe vydělá — Protikorupční policie se zajímá o bývalého generálního ředitele Lesů ČR — Odškodnění za nehodu lodi Costa Concordia — Vakcína proti tetanu — Podvody a prohřešky supermarketů — Cenový boom mezi mobilními operátory — Kauza Michala Haly z ŘSD — Ze zimy skoro bez jara rovnou do léta — Rebelové ve věznici v Guantánamu — Protidrogová akce Závoj u hranic — Život po operaci skoliózy — Elektronické přijímačky na střední školy — Návrat barokní hudby?

Části dílu

00:37
ÚSTR - problém, který graduje
  Levicový puč, který je přípravou na spoluvládu ČSSD a KSČM po volbách 2014 - tak dnes označil premiér Nečas nedávné sesazení ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů a následné turbulence uvnitř instituce.
  06:38
  Výročí narození vůdce komunistické Koreje bez pompézních oslav
   Bez vojenské přehlídky a demonstrace síly oslavila Severní Korea 101. výročí narození vůdce a zakladatele komunistického státu Kim Ir-sena.
   09:38
   Žaloba na exšéfa Sazky Aleše Hušáka
    Skoro miliardu korun a omluvu chce Český svaz tělesné výchovy od bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka. Ten svou vinu za pád loterijní firmy odmítá
    11:18
    Soudy a spory mobilních operátorů
     Špičky české justice se ohradily proti plánu přesunout spory s mobilními operátory z Českého telekomunikačního úřadu na soudy. Ty jsou podle nich už teď přetížené a nová agenda by je dál zpomalila.
     15:50
     Venezuela pokračuje v politickém směru
      Novým prezidentem se tam v jednom z nejtěsnějších soubojů historie stal politický dědic zesnulého vůdce Nicolás Maduro. Opozice porážku odmítá.
      17:45
      Uzavírky na mezinárodní silnici I/11
       Živý vstup Tomáše Vzorka
       19:41
       Kultura, která na sebe vydělá
        České ministerstvo kultury začalo nově používat ekonomický výpočet, jehož autor získal Nobelovu cenu. 40 let stará metoda umí vyčíslit, že kulturní organizace a festivaly vydělávají státu a městům víc, než kolik stojí jejich podpora.
        21:54
        Protikorupční policie se zajímá o bývalého generálního ředitele Lesů ČR
         Už loni v listopadu začala policie prověřovat okolnosti nákupu firemního softwaru - s tím, že na něm společnost tratila přes 300 milionů korun.
         24:06
         Odškodnění za nehodu lodi Costa Concordia
          80 milionů eur odškodného žádá italský ostrov Giglio za to, že právě u jeho břehů ztroskotala největší výletní loď v dějinách. Zaznělo to při prvním předběžném řízení v případu Costa Concordia.
          25:36
          Vakcína proti tetanu
           O pět let se může prodloužit interval pravidelného přeočkování dospělých proti tetanu. Podle nových dat vydrží protilátky dvacet let - větší pauza pak ušetří peníze. Zdravotníci rozhodnou zítra.
           27:39
           Podvody a prohřešky supermarketů
            Kontroloři nejčastěji registrují vyšší cenu na účtence, než na pultě, a klamavé slevy nebo akce typu 2 plus jeden zdarma.
            29:54
            Cenový boom mezi mobilními operátory
             Ještě minulé pondělí nabízeli operátoři neomezené tarify průměrně za tři tisíce korun. Toto pondělí je cena čtyřikrát nižší. Ještě minulé pondělí nabízeli operátoři neomezené tarify průměrně za dva a půl tisíce. Dnes je cena více než třikrát nižší.
             34:45
             Kauza Michala Haly z ŘSD
              Posun v případu bývalého druhého muže Ředitelství silnic a dálnic Michala Haly. Právě k němu podle zjištění Hospodářských novin proudily stamilionové sumy z pronájmů čerpacích stanic podél dálnic.
              36:22
              Ze zimy skoro bez jara rovnou do léta
               Odpolední teplo přilákalo i k vodě - a naplno se probudila taky příroda.
               38:41
               Rebelové ve věznici v Guantánamu
                Zásahová jednotka zakročila ve vojenské káznici Guantánamo zhruba proti padesáti vězňům. Muži, které americká vláda viní z terorismu, už od února drželi hladovku, zakrývali okna i bezpečnostní kamery.
                40:20
                Protidrogová akce Závoj u hranic
                 Až do odvolání bude u česko-německých hranic pokračovat akce Závoj, která je zaměřena na prodejce drog. Při návštěvě policistů hlídkujících v Ústeckém kraji to potvrdil ministr vnitra Jan Kubice.
                 42:05
                 Život po operaci skoliózy
                  Jsou to přesně tři měsíce, kdy jsme ukázali unikátní operaci skoliózy u třináctileté Natálie. Lékaři karvinské nemocnice voperovali do její páteře vychýlené o 80 stupňů tyč s magnetem uprostřed – a byli první ve střední Evropě, kdo metodu použil.
                  43:37
                  Elektronické přijímačky na střední školy
                   Už za týden půjdou žáci devátých tříd k 1. kolu zkoušek na další stupeň. Většina středních škol testy nedělá, protože samotné přijímací řízení je tak úředně náročné a zdlouhavé. Gymnázia proto navrhují, aby proběhlo jen elektronicky.
                   45:27
                   Návrat barokní hudby?
                    Světovou premiéru Velikonoční mše Jana Dismase Zelenky připravil tuzemský soubor Ensemble Inégal.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž49 minut
                    Další díl
                    16. dubna 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    20. dubna

                    Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                    20. 4. 2024 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    20. dubna

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 4. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    19. dubna

                    Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                    19. 4. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    19. dubna

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    19. 4. 2024 na ČT24
                    Stopáž56 minut

                    18. dubna

                    Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                    18. 4. 2024 na ČT1
                    Stopáž56 minut

                    18. dubna

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    18. 4. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. dubna

                    Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                    17. 4. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. dubna

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    17. 4. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    16. dubna

                    Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                    16. 4. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    16. dubna

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    16. 4. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám