49 minut

16. dubna 2013

Obsah dílu

Headlines — Bombové útoky v Bostonu — Ministr zahraničí řešil na Hradě velvyslance — Kauza Key Investments — Druhý pilíř důchodové reformy — Daňové změny — Kontroverze kolem oprav vodovodů — Žaloba za útok na prezidenta Klause airsofotovou pistolí — Energetické průkazy budov — Další vlna programu Zelená úsporám — Bývalý poradce ministra Drobila Knetig osvobozen — Žaloba kvůli Škodovu paláci — Začala pstruhová sezona — Vzácné sochy v Náprstkově muzeu — Sport a české děti

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:11
  Bombové útoky v Bostonu
   15:29
   Ministr zahraničí řešil na Hradě velvyslance
    Prezident Miloš Zeman a šéf diplomacie Karel Schwarzenberg si dnes vyjasňovali kompetence kolem jmenování velvyslanců. Do sporu se dostali před třemi týdny kvůli postu na Slovensku.
    20:46
    Kauza Key Investments
     Dva a půl roku se policie zabývala okolnostmi vkladů měst a firem u společnosti Key Investments. Dnes obvinila její hlavní zástupce. A to kvůli podezření, že s penězi společnost nenakládala hospodárně a že s nimi zbytečně riskovala.
     22:53
     Druhý pilíř důchodové reformy
      Do druhého pilíře důchodové reformy se zatím přihlásily jen desítky tisíc Čechů. Penzijní společnosti přitom očekávaly mnohem větší zájem - až půl milionu klientů.
      24:43
      Daňové změny
       Vláda bude už zítra projednávat další daňový balíček.
       26:47
       Kontroverze kolem oprav vodovodů
        Lidé nebudou muset platit opravy kanalizací a vodovodů, které by je stály desítky tisíc korun, tedy opravy mimo vlastní pozemek. Ministr zemědělství dnes tento návrh, který několik týdnů prosazoval, vzal zpátky.
        28:20
        Žaloba za útok na prezidenta Klause airsofotovou pistolí
         Pavel Vondrouš, střelec z Chrastavy, půjde kvůli útoku na bývalého prezidenta Václava Klause před soud.
         30:15
         Energetické průkazy budov
          Energetické průkazy budov, takzvané štítky, nebudou povinné pro všechny. Ministerstvo průmyslu a obchodu prosazuje změnu zákona, který od letoška nařídil zpracování průkazů ke každému domu, který se prodává nebo pronajímá.
          32:08
          Další vlna programu Zelená úsporám
           Nejen štítky - stát se snaží motivovat lidi k energeticky šetrnějšímu bydlení třeba i programem Zelená úsporám.
           36:41
           Bývalý poradce ministra Drobila Knetig osvobozen
            Kauza, která stála za rezignací ministra životního prostředí Pavla Drobila, končí. Pražský městský soud dnes pravomocně osvobodil Drobilova bývalého poradce Martina Knetiga.
            38:47
            Žaloba kvůli Škodovu paláci
             Pražský magistrát dnes podal žalobu na majitele Škodova paláce kvůli výši nájmu. Za sídlo většiny svých úředníků platí metropole ceny téměř třikrát vyšší, než je na trhu obvyklé.
             40:19
             Začala pstruhová sezona
              Dneškem začíná hlavní rybářská sezona - po dlouhých měsících totiž končí zákaz lovu pstruhů.
              42:06
              Vzácné sochy v Náprstkově muzeu
               Archeologové Národního muzea přivezli do Prahy unikátní nález: 2 000 let staré sousoší božstev Amona a Mut z naleziště v Súdánu.
               44:54
               Sport a české děti
                V Česku aktivně sportuje zhruba jen třetina dětí. Celkově se zhoršuje jejich fyzická zdatnost a dlouhodobě přibývá těch obézních.
                Přehrát celé video
                Stopáž49 minut
                Další díl
                17. dubna 2013

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                23. května

                Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                23. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž54 minut

                23. května

                Znakový jazyk a skryté titulky

                23. 5. 2024 na ČT24
                Stopáž55 minut

                22. května

                Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                22. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž55 minut

                22. května

                Znakový jazyk a skryté titulky

                22. 5. 2024 na ČT24
                Stopáž55 minut

                21. května

                Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                21. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž55 minut

                21. května

                Znakový jazyk a skryté titulky

                21. 5. 2024 na ČT24
                Stopáž55 minut

                20. května

                Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                20. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž55 minut

                20. května

                Znakový jazyk a skryté titulky

                20. 5. 2024 na ČT24
                Stopáž50 minut

                19. května

                Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                19. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž50 minut

                19. května

                Znakový jazyk a skryté titulky

                19. 5. 2024 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám