49 minut

15. dubna 2013

Část: Soudy a spory mobilních operátorů

Obsah dílu

ÚSTR - problém, který graduje — Výročí narození vůdce komunistické Koreje bez pompézních oslav — Žaloba na exšéfa Sazky Aleše Hušáka — Soudy a spory mobilních operátorů — Venezuela pokračuje v politickém směru — Uzavírky na mezinárodní silnici I/11 — Kultura, která na sebe vydělá — Protikorupční policie se zajímá o bývalého generálního ředitele Lesů ČR — Odškodnění za nehodu lodi Costa Concordia — Vakcína proti tetanu — Podvody a prohřešky supermarketů — Cenový boom mezi mobilními operátory — Kauza Michala Haly z ŘSD — Ze zimy skoro bez jara rovnou do léta — Rebelové ve věznici v Guantánamu — Protidrogová akce Závoj u hranic — Život po operaci skoliózy — Elektronické přijímačky na střední školy — Návrat barokní hudby?

Části dílu

00:37
ÚSTR - problém, který graduje
  Levicový puč, který je přípravou na spoluvládu ČSSD a KSČM po volbách 2014 - tak dnes označil premiér Nečas nedávné sesazení ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů a následné turbulence uvnitř instituce.
  06:38
  Výročí narození vůdce komunistické Koreje bez pompézních oslav
   Bez vojenské přehlídky a demonstrace síly oslavila Severní Korea 101. výročí narození vůdce a zakladatele komunistického státu Kim Ir-sena.
   09:38
   Žaloba na exšéfa Sazky Aleše Hušáka
    Skoro miliardu korun a omluvu chce Český svaz tělesné výchovy od bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka. Ten svou vinu za pád loterijní firmy odmítá
    11:18
    Soudy a spory mobilních operátorů
     Špičky české justice se ohradily proti plánu přesunout spory s mobilními operátory z Českého telekomunikačního úřadu na soudy. Ty jsou podle nich už teď přetížené a nová agenda by je dál zpomalila.
     15:50
     Venezuela pokračuje v politickém směru
      Novým prezidentem se tam v jednom z nejtěsnějších soubojů historie stal politický dědic zesnulého vůdce Nicolás Maduro. Opozice porážku odmítá.
      17:45
      Uzavírky na mezinárodní silnici I/11
       Živý vstup Tomáše Vzorka
       19:41
       Kultura, která na sebe vydělá
        České ministerstvo kultury začalo nově používat ekonomický výpočet, jehož autor získal Nobelovu cenu. 40 let stará metoda umí vyčíslit, že kulturní organizace a festivaly vydělávají státu a městům víc, než kolik stojí jejich podpora.
        21:54
        Protikorupční policie se zajímá o bývalého generálního ředitele Lesů ČR
         Už loni v listopadu začala policie prověřovat okolnosti nákupu firemního softwaru - s tím, že na něm společnost tratila přes 300 milionů korun.
         24:06
         Odškodnění za nehodu lodi Costa Concordia
          80 milionů eur odškodného žádá italský ostrov Giglio za to, že právě u jeho břehů ztroskotala největší výletní loď v dějinách. Zaznělo to při prvním předběžném řízení v případu Costa Concordia.
          25:36
          Vakcína proti tetanu
           O pět let se může prodloužit interval pravidelného přeočkování dospělých proti tetanu. Podle nových dat vydrží protilátky dvacet let - větší pauza pak ušetří peníze. Zdravotníci rozhodnou zítra.
           27:39
           Podvody a prohřešky supermarketů
            Kontroloři nejčastěji registrují vyšší cenu na účtence, než na pultě, a klamavé slevy nebo akce typu 2 plus jeden zdarma.
            29:54
            Cenový boom mezi mobilními operátory
             Ještě minulé pondělí nabízeli operátoři neomezené tarify průměrně za tři tisíce korun. Toto pondělí je cena čtyřikrát nižší. Ještě minulé pondělí nabízeli operátoři neomezené tarify průměrně za dva a půl tisíce. Dnes je cena více než třikrát nižší.
             34:45
             Kauza Michala Haly z ŘSD
              Posun v případu bývalého druhého muže Ředitelství silnic a dálnic Michala Haly. Právě k němu podle zjištění Hospodářských novin proudily stamilionové sumy z pronájmů čerpacích stanic podél dálnic.
              36:22
              Ze zimy skoro bez jara rovnou do léta
               Odpolední teplo přilákalo i k vodě - a naplno se probudila taky příroda.
               38:41
               Rebelové ve věznici v Guantánamu
                Zásahová jednotka zakročila ve vojenské káznici Guantánamo zhruba proti padesáti vězňům. Muži, které americká vláda viní z terorismu, už od února drželi hladovku, zakrývali okna i bezpečnostní kamery.
                40:20
                Protidrogová akce Závoj u hranic
                 Až do odvolání bude u česko-německých hranic pokračovat akce Závoj, která je zaměřena na prodejce drog. Při návštěvě policistů hlídkujících v Ústeckém kraji to potvrdil ministr vnitra Jan Kubice.
                 42:05
                 Život po operaci skoliózy
                  Jsou to přesně tři měsíce, kdy jsme ukázali unikátní operaci skoliózy u třináctileté Natálie. Lékaři karvinské nemocnice voperovali do její páteře vychýlené o 80 stupňů tyč s magnetem uprostřed – a byli první ve střední Evropě, kdo metodu použil.
                  43:37
                  Elektronické přijímačky na střední školy
                   Už za týden půjdou žáci devátých tříd k 1. kolu zkoušek na další stupeň. Většina středních škol testy nedělá, protože samotné přijímací řízení je tak úředně náročné a zdlouhavé. Gymnázia proto navrhují, aby proběhlo jen elektronicky.
                   45:27
                   Návrat barokní hudby?
                    Světovou premiéru Velikonoční mše Jana Dismase Zelenky připravil tuzemský soubor Ensemble Inégal.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž49 minut
                    Další díl
                    16. dubna 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    24. května

                    24. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    24. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    24. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    23. května

                    Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                    23. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    23. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    23. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    22. května

                    Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                    22. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    22. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    22. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    21. května

                    Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                    21. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    21. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    21. 5. 2024 na ČT24
                    Stopáž55 minut

                    20. května

                    Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                    20. 5. 2024 na ČT1
                    Stopáž55 minut

                    20. května

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    20. 5. 2024 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám