45 minut

14. dubna 2013

Obsah dílu

Headlines — Spory kolem nového katastrálního zákona — Čeští vojáci zůstanou v Afghánistánu i po roce 2014 — Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se chce pokusit vyřešit svůj spor s prezidentem Milošem Zemanem — S jarním počasím se na silnice vrátili motorkáři — Americký ministr zahraničí ujistil Japonsko, že USA dodrží spojeneckou povinnost — Londýnská Vysoká škola ekonomická ostře kritizuje BBC — Pražský magistrát dal na úklid a čištění města o sto milionů méně než loni — Ladislav Smoljak očima přátel a rodiny — Před 10 lety padla k zemi socha Saddáma Husajna — Francie stíhá nebezpečného zločince — Každý desátý řidič si letos musí nechat vyměnit řidičský průkaz — Cena dodatečných nákladů na rekonstrukci D1 — Pětina mladých dívek je podvyživená — Králičí maso se vrací do českých jídelníčků — Kancelář ombudsmana žádá prošetření postupu České kanceláře pojistitelů — Úřednický žargon — Ředitelé škol chystají ústavní stížnost — Zítra začínají opravy na hlavním silničním tahu z Česka na Slovensko — Nucená prostituce v koncentračních táborech — Venezuela vybírá nástupce zemřelého levicového prezidenta Huga Cháveze — Krize a luxusní zboží — Opilý řidič ráno naboural do městského autobusu v Praze — Plzeňská filharmonie živě doprovází filmová představení — Výhled na zítřek

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Spory kolem nového katastrálního zákona
   Lepší ochrana vlastníků nemovitostí, nebo naopak usnadnění podvodů? Nový katastrální zákon, jehož detaily teď řeší poslanci, budí rozporuplné reakce.
   05:42
   Čeští vojáci zůstanou v Afghánistánu i po roce 2014
    V Kábulu to afghánskému prezidentu slíbil osobně český premiér Petr Nečas.
    08:42
    Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se chce pokusit vyřešit svůj spor s prezidentem Milošem Zemanem
     Nesouhlasí s tím, že mu Zeman mluví do výběru ambasadorů. Třeba když navrhl, aby se slovenskou velvyslankyní stala Livia Klausová. Oba politici by se kvůli tomu měli sejít v úterý
     09:11
     S jarním počasím se na silnice vrátili motorkáři
      Zaměří se na ně policisté. Zajímat je bude technický stav strojů i dodržování pravidel. Právě začátek sezony bývá podle nich kritický.
      13:18
      Americký ministr zahraničí ujistil Japonsko, že USA dodrží spojeneckou povinnost
       O tom samém také v pátek informoval Jižní Koreu. Zítra se očekává další provokace ze strany Pchjongjangu - nejspíš test balistické rakety.
       15:21
       Londýnská Vysoká škola ekonomická ostře kritizuje BBC
        Škola kritizuje BBC za to, že zneužila studentské cesty do Severní Koreje, aby natočila dokument, který se má vysílat zítra. Tvrdí, že přítomnost novinářů studenty ohrozila a poškodila dobré jméno školy.
        15:36
        Pražský magistrát dal na úklid a čištění města o sto milionů méně než loni
         Pražané a také turisté tak přijdou nejen o letní kropení silnic, ale především 1 700 košů.
         18:12
         Ladislav Smoljak očima přátel a rodiny
          Kniha Tady všude byl představuje slavného spolutvůrce fenoménu Cimrman v jeho různých životních rolích.
          20:42
          Před 10 lety padla k zemi socha Saddáma Husajna
           Americká Operace trvalá svoboda v té době běžela už tři týdny. Déle, než se předpokládalo. Stržení sochy diktátora tak bylo důležitým symbolem pro Iráčany i vojáky, kteří bojovali pod vlajkou hvězd a pruhů.
           22:47
           Francie stíhá nebezpečného zločince
            Po recidivistovi pátrá i Interpol. Muž náložemi odpálil patery dveře, zajal pět lidí včetně čtyř dozorů a ujel.
            23:09
            Každý desátý řidič si letos musí nechat vyměnit řidičský průkaz
             Úřady čeká nejmasovější výměna v historii a podle úředníků se lidé mají připravit na fronty. Od příštího roku bude moci sednout za volant pouze ten, kdo má na řidičském oprávnění logo Evropské unie.
             24:39
             Cena dodatečných nákladů na rekonstrukci D1
              Dodatečné náklady na rekonstrukci dálnice D1, která naplno začne už za 14 dní, by neměly přesáhnout víc než 5 procent z celkové ceny 14 miliard korun. V Otázkách Václava Moravce to řekl šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák .
              25:08
              Pětina mladých dívek je podvyživená
               Každá pátá dívka ve věku 18 a 19 let má podváhu. Ukázal to průzkum VZP. Podle něj má až do třiceti let takové problémy 11 % žen. Naopak po třicítce jdou Čechům kila nahoru.
               27:15
               Králičí maso se vrací do českých jídelníčků
                Opomíjené králičí maso se vrací do českých jídelníčků. Může za to přesycenost vepřovým a kuřecím, ale hlavně vysoká cena masa.
                29:25
                Kancelář ombudsmana žádá prošetření postupu České kanceláře pojistitelů
                 Ta ročně po desítkách tisíc lidí požaduje platbu povinného ručení za auta, která nevlastní. Strohý úřednický styl některé vystrašil natolik, že před strachem z vymahačských agentur už neexistující dluh uhradili.
                 32:02
                 Úřednický žargon
                  Nemilým překvapením nemusí být jen dopis od firem, které vyhrožují exekucí. Ani komunikace s úřady často není jednoduchá.
                  34:48
                  Ředitelé škol chystají ústavní stížnost
                   Vadí jim, že novela školského zákona omezila jejich pracovní smlouvy, které měli na dobu neurčitou jen na šest let. Pokud navíc v konkursu ředitelé naobhájí svůj post, nemají nárok na odstupné a nemohou na škole zůstat ani jako učitelé.
                   36:46
                   Zítra začínají opravy na hlavním silničním tahu z Česka na Slovensko
                    V úseku Nebory - Bystřice u Třince budou silničáři kompletně měnit asfaltový povrch. S problémy a výrazným zpožděním budou muset počítat zejména řidiči kamionů. Opravy potrvají 5 měsíců.
                    37:03
                    Nucená prostituce v koncentračních táborech
                     Dosud téměř neznámou kapitolu dějin odkrývají němečtí historici. Putovní výstava přinesla po desetiletích mlčení svědectví žen, které musely sloužit jako odměna pro nacistické vězně.
                     39:05
                     Venezuela vybírá nástupce zemřelého levicového prezidenta Huga Cháveze
                      O post bojují Nicolas Maduro, kterého si zesnulý představovat jako svého zástupce, a Enrike Kapriles. Ten skončil těsně druhý za Chávezem v říjnových prezidentských volbách.
                      39:21
                      Krize a luxusní zboží
                       Tržby obchodníků v loňském roce poklesly, jsou ale prodejci, kterých se žádná úsporná opatření netýkají - naopak. Obchody s luxusním zbožím teď zažívají úspěšné období.
                       41:13
                       Opilý řidič ráno naboural do městského autobusu v Praze
                        I když byl zraněn, pokusil se mladík z místa nehody utéct. Policisti ho ale po chvíli chytili a naměřili mu skoro dvě promile alkoholu.
                        41:29
                        Plzeňská filharmonie živě doprovází filmová představení
                         Zapojila se tím tak do unikátního německého projektu. Filharmonie teď ostartovala koncerty k druhému dílu Pirátů z Karibiku. A zájem v Německu je obrovský.
                         43:34
                         Výhled na zítřek
                          KLDR oslaví výročí narození Kim Ir-sena a hrozí, že země odpálí raketu středního doletu. Ústav pro studium totalitních režimů se zítra vyjádří k aktuální situaci této instituce.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž49 minut
                          Další díl
                          15. dubna 2013

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          11. dubna

                          Headlines — Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Sumit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                          11. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          11. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          11. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          10. dubna

                          Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                          10. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          10. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          10. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          9. dubna

                          Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                          9. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          9. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          9. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž53 minut

                          8. dubna

                          Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                          8. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž53 minut

                          8. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          8. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž51 minut

                          7. dubna

                          Pellegrini vyhrál prezidentské volby — Výsledky prezidentských voleb na Slovensku — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Výsledky 2. kola slovenských voleb — Volební účast na Slovensku — Vládní reakce na vítězství Petra Pellegriniho — Reakce opozice na vítězství Petra Pellegriniho — Plány vítěze voleb Petera Pellegriniho — Růst průměrných penzí — Izrael stáhl pozemní jednotky z Pásma Gazy — Agrární komora hrozí dalším protestem — Dejvické divadlo znovu v kinech — Ruské ostřelování Ukrajiny — Problémy s digitalizací stavebního řízení — Mobilní systém pro včasné varování — První tropický den — Teplé počasí na horách — Teplotní rekordy v Česku — Dřívější ovocná úroda — Návrhy na státní vyznamenání — Místní volby v Polsku — Rwanda si připomněla výročí genocidy — Program Poslanecké sněmovny — Kratší parkování na letišti — Vojenský újezd Boletice omezuje vstup pro turisty — Koncert k Mezinárodnímu dni Romů — Bourání mostu na dálnici D35 — Hladík navrhne vyloučení Svobody — Roste zájem o bitcoiny — Další cesta cestovatele Dana Přibáně

                          7. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž51 minut

                          7. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          7. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám