Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Sjezd ČSSD

Programové priority strany ovládla hlavně ekonomická témata - boj s nezaměstnaností, progresivní zdanění podle výše příjmu nebo vyšší odvody pro firmy.

Pátrání po unesených Češkách

Osud dvou unesených dívek v Pákistánu - Hany a Antonie - budí velký zájem veřejnosti. Na facebookové stránky, které vyzývají k pomoci, za dnešek přibylo 5 tisíc lidí. O případ se začal zajímat i prezident Miloš Zeman.

Eurozóna a pomoc Kypru

Zachránit Kypr před bankrotem má právě dohodnutá pomoc eurozóny za 10 miliard eur. Poprvé je ale se záchranou spojeno nucené zdanění bankovních vkladů.

Dálnice D2 zablokovaná kamiony

Živý vstup Barbory Lukšové

10 let od války v Iráku

Ve Spojených státech připravila matka jednoho z vojáků zabitých v Iráku balet, který vypráví jeho příběh. Colin Wolfe přišel o život jako člen námořní pěchoty v roce 2006.

Skupina mužů v Indii znásilnila švýcarskou cyklistku a zbila jejího manžela

Dvojice turistů projížděla centrální Indií na kolech a na noc se utábořila u vesnice ve státě Madhjapradéš.

Udílení hudebních cen Anděl

Živý vstup Petra Meškána

Berlín se brání přistěhovalcům

Přistěhovalci z Rumunska a Bulharska zaplavují německá města. Starostové tvrdí, že přestávají situaci zvládat hlavně kvůli balkánským Romům, závislým na sociálních dávkách. Berlín hrozí směrem na jihovýchod Evropy odvetou.

Papež František: Katolická církev by měla být chudá a pro chudé

Katolická církev by měla být chudá a pro chudé. Na první audienci s novináři to řekl papež František.

Olašští Romové jsou bez krále

Tento týden zemřel vůdce brněnského klanu Jan Horvátko alias Bobko. O vládu nad romskou komunitou se dělil s Janem Lipem z ostravské větve – ten zemřel loni v říjnu.

Lovci nehod

Takzvaní lovci nehod – některé asistenční služby nabízejí předraženou pomoc. Téma, kterému se Česká televize dlouhodobě věnuje, už začali řešit třeba senátoři.

Další skandál s masem v Norsku

Tentokrát došlo k záměně u kebabů, které podle zjištění obsahovaly až třetinu vepřového. Muslimové se proti tomu bouří a požadují důkladné vyšetření aféry.

Co dál s koňským masem?

Ministerstvo zemědělství stále nerozhodlo o tom, jestli se tisíce podvodně označených potravin mají zničit, nebo dát charitě. Zboží minimálně za čtvrt milionu korun totiž nikdo nechce.

Jak ztišit ulice měst?

Nadměrný hluk - obtíž, se kterou se v Česku musely sžít statisíce lidí. Že je decibelů kolem nás zbytečně moc, varuje i kancelář ombudsmana a chce, aby se to promítlo v dokončovaném zákoně o ochraně veřejného zdraví.

Snazší přístup k českému občanství

Mladí cizinci by mohli mít od nového roku snadnější přístup k českému občanství. Počítá s tím zákon z dílny Ministerstva vnitra.

Záchrana historických varhan

Grantový program na opravu historických venkovských varhan běží v Královéhradeckém kraji. Podporuje opravu nástrojů starých aspoň 80 let. Už přispěl deseti miliony na opravu padesáti varhan.

Nepokoje v Bangladéši

Stopadesátimilionovou Bangladéší, jednou z nejchudších zemí Asie, zmítají krvavé politické nepokoje.

USA a ochranný štít

Spojené státy definitivně upustily od protiraketového deštníku v Evropě.

Expedice na Antarktidě

Expedice českých vědců v Antarktidě skončila kvůli zmrzlému moři o dva týdny dřív. Postupně už se vrátilo do Česka všech 20 polárníků.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST