Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Financování politických stran

Cesta k jednomu z nejdůležitějších protikorupčních nástrojů – zákonu o financování politických stran - se komplikuje.

Bulharský generální prokurátor navrhl odebrat licenci ČEZ

Vyšetřování postupu české energetické firmy přitom ještě neskončilo.

Zdanění bankovních vkladů

Kyperský parlament bude v pondělí jednat o zdanění bankovních vkladů. Týká se to všech účtů se zůstatkem přes 100 tisíc eur.

Přibývá závislých, kteří se chtějí léčit

Víc než na dvojnásobek se za posledních pět let zvýšil počet drogově závislých, kteří se chtějí léčit. Je jich přes dva tisíce. Vyplývá to z nové statistiky Registru substituční léčby.

ROP Severozápad

Osud 2,5miliardové sankce pro Regionální operační program Severozápad je krátce před klíčovým jednáním, které bude příští pondělí stále nejasný.

Ceny Anděl 2012

Ceny za nejlepší výkony v české populární hudbě mají své majitele. Letos nově vybraná akademie rozdala celkem sedm sošek Andělů v hlavních kategoriích. Do síně slávy vstoupil zpěvák Pavel Bobek.

Pátrání po dvou českých turistkách

V Pákistánu pokračuje pátrání po dvou českých turistkách, které ve středu unesla skupina ozbrojenců. Zločinci se podle pákistánského ministerstva vnitra zatím neozvali.

Pražská koalice

Pražský primátor Bohuslav Svoboda nepředpokládá - že by koalice v metropoli skončila.

Bohaté spolkové země Nemecka se bouří

Bavorsko a Hessensko podaly žalobu proti výši příspěvků na chudší regiony.

Mše Anděl Páně

Nově zvolený papež František poprvé sloužil mši Anděl Páně. Na svatopetrském náměstí ve Vatikánu ho nadšeně vítalo asi 150 tisíc věřících.

Jak do škol dostat kvalitní a mladé učitele

Odpověď hledá kampaň Česko mluví o vzdělávání. Na pedagogické fakulty podle průzkumů nastupují spíše slabší studenti středních škol.

Hrady a zámky před sezonou

Hrady a zámky se chystají na první návštěvníky. Už za dva týdny se po zimě opět otevřou veřejnosti.

Ceny vajec

Do Velikonoc zbývá 14 dní. Česká náměstí ožívají velikonočními trhy a na svátky jara se připravují i obchodníci.

Předváděcí akce

ČOI začala po celé republice školit seniory, jak se nenechat obelhat při takzvaných předváděcích akcích. Právě na starší lidi cílí agresivní prodejci nejčastěji.

Pohled psychologa

Video z besedy České obchodní inspekce se seniory jsme ukázali psychologovi. Odborník srovnává efekt profesionálně vedených, výdělečných předváděcích akcí s prevencí, o kterou se snaží inspektoři.

Zelený zákal

V Česku trpí zeleným zákalem dvě stě tisíc lidí - pacientů v ordinacích očních lékařů stále přibývá.

Povinné ručení

Pojišťovny chtějí letos zdražit povinné ručení až o desetinu. Tři procenta už přisadily v lednu a do konce roku chtějí zdražit ještě jednou.

Indie jako automobilová velmoc

Indie oznámila plán stát se do deseti let druhou největší automobilovou velmocí hned po Číně. Vloni se se skoro čtyřmi miliony vozů zařadila na šestou příčku.

Největší zachovalý nacistický kryt v republice se mění na muzeum.

Je v centru Ústí nad Labem. Nadšenci do historie chtějí jeho otevřením připomenout ničivý americký nálet, ze kterého se město stále úplně nevzpamatovalo. Za měsíc od něj uplyne 68 let.

Juraj Jánošík

Přesně před třemi stovkami let popravili v Liptovském Mikuláši Juraje Jánošíka. K odkazu zbojníka, který se stal legendou a národním hrdinou, se dodnes hlásí mnozí slovenští politici.

Ceny Czech Grand Design

Nejvýznamnější trofeje pro české návrháře - jsou rozdány. Tentokrát si vítězové za designové šperky, nábytek, nebo třeba hrnec na chilli odnesli netradiční ceny v podobě cukrové vaty na špejli z drahých kovů.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST