45 minut

23. února 2013

Obsah dílu

Obvinění z korupce v české justici — Česko se potýká s hustým sněžením — Sníh zasypal i Evropu — Frenštát: potvrzeno šest obětí — Bulharské protesty mají první obět — Církevní žádosti o vrácení majetku jsou zatím tajné — V předvečer udílení Oscarů — Střediskům rané péče chybí peníze — Západočeské lázně a boj s cizojazyčnými nápisy — Telefonní automaty na ústupu — Prevence stárnutí — Cizinců v Česku přibývá — Rok do olympiády v Soči — Vzpomínka na Ivana Martina Jirouse — Výhled na zítřek

Části dílu

00:38
Obvinění z korupce v české justici
  V korupční kauze, která zasáhla justici, dnes padla obvinění. Míří na šest lidí celkem ze sedmi zadržených.
  06:29
  Česko se potýká s hustým sněžením
   Českou republiku dál zasypává sníh. Komplikuje hlavně provoz na silnicích. Kalamitní stav prvního stupně vyhlášen na Šternbersku.
   11:46
   Sníh zasypal i Evropu
    Centimetry nového sněhu napadly přes noc taky na Slovensku, v Rakousku nebo Německu. I tam znamenalo špatné počasí dopravní kolaps.
    13:36
    Frenštát: potvrzeno šest obětí
     Požár a výbuch domu ve Frenštátu pod Radhoštěm mají definitivně šest obětí - dnes to potvrdily výsledky analýzy DNA.
     16:40
     Bulharské protesty mají první obět
      Mohutné bulharské protesty, které už smetly sofijskou vládu, mají svého Jana Palacha. V nemocnici leží těžce popálený Plamen Goranov.
      19:36
      Církevní žádosti o vrácení majetku jsou zatím tajné
       Třicet žádostí o vrácení majetku poslaly církve státu k dnešnímu dni. Všechny jsou ale zatím tajné. Konkrétní seznam polí, lesů a nemovitostí, které by měly získat církve zpátky, obě strany nechtějí zveřejnit.
       21:35
       V předvečer udílení Oscarů
        Zpravodaj Martin Řezníček objevil člověka, který sice do představy o noblesním večeru plného luxusních rób a filmových legend úplně nezapadá, ale bez kterého by hollywoodské hvězdy přišly o svůj lesk.
        24:02
        Střediskům rané péče chybí peníze
         Řadě středisek rané péče, která pomáhají rodinám s postiženými dětmi, chybí statisíce na provoz. V dotačních řízeních dostala míň peněz od Ministerstva práce a sociálních věcí.
         26:02
         Západočeské lázně a boj s cizojazyčnými nápisy
          Západočeské lázně bojují proti nápisům v cizím jazyce. Na domech a reklamních poutačích převládá hlavně azbuka. Mariánské Lázně proto přistoupily k její regulaci.
          28:04
          Telefonní automaty na ústupu
           Telefonní budka se pomalu stává minulostí. Za posledních deset let se jejich počet v Česku snížil na polovinu. Jen letos zmizí z českých ulic dalších 1 600 automatů.
           33:41
           Prevence stárnutí
            Stárnutí mohou lidé taky částečně zpomalit sami, a to prevencí.
            35:40
            Cizinců v Česku přibývá
             Do České republiky se stěhuje čím dál víc obyvatel z jižní Evropy zasažené ekonomickou krizí. Počet Řeků, Španělů, Portugalců a Italů se za posledních několik let zvýšil téměř o třetinu.
             37:40
             Rok do olympiády v Soči
              Přesně za rok vyvrcholí zimní olympijské hry v Soči. Teď ale černomořské letovisko stále připomíná velké mraveniště. Natáčel Miroslav Karas.
              41:35
              Vzpomínka na Ivana Martina Jirouse
               Ivan Martin Jirous – nedávno zesnulý svérázný básník a vězeň svědomí. Právě jemu věnovalo brněnské Divadlo U Stolu svou novou inscenaci - Magor. V ní se spojily jeho verše s deníkovými zápisy dcery Františky.
               43:30
               Výhled na zítřek
                Sněhová kalamita; udílení Oscarů
                Přehrát celé video
                Stopáž45 minut
                Další díl
                24. února 2013

                Přehled dílů

                8310 dostupných
                Video nelze z licenčních důvodů přehrát
                Stopáž50 minut

                14. července

                Headlines — Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                14. 7. 2024 na ČT1
                Video nelze z licenčních důvodů přehrát
                Stopáž50 minut

                14. července

                Znakový jazyk a skryté titulky

                14. 7. 2024 na ČT24
                Stopáž51 minut

                13. července

                Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                13. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž51 minut

                13. července

                Znakový jazyk a skryté titulky

                13. 7. 2024 na ČT24
                Stopáž55 minut

                12. července

                Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž55 minut

                12. července

                Znakový jazyk a skryté titulky

                12. 7. 2024 na ČT24
                Stopáž54 minut

                11. července

                Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž54 minut

                11. července

                Znakový jazyk a skryté titulky

                11. 7. 2024 na ČT24
                Stopáž54 minut

                10. července

                Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž54 minut

                10. července

                Znakový jazyk a skryté titulky

                10. 7. 2024 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám