Nahrávám video

16. únor 2013

Část: Oslavy výročí Kim Čong-ila

Obsah dílu

Věci veřejné zvolili nové vedení — Vzestupy a pády Věcí veřejných — Škody po dopadu roje meteoritů — Vatikán zvažuje urychlit volbu nového papeže — Dostavba tahu z Liberce do Polska a Německa se odkládá — Kontrolní akce českých barů a hospod — Zdeněk Burian v Obecním domě — Amnestovaní znovu ve věznicích — Meteorologové mění podobu dlouhodobých předpovědí — Pokuty za prohřešky řidičů v zahraničí — Zimní výprodeje v Česku — Jaká bude letošní sezona? — Alkohol a Dánové v Praze — Problémy polských aerolinek — Oslavy výročí Kim Čong-ila — Extrémní závod má svého vítěze — Vzácnost v Číně: rodina pohromadě — Trabanti na sněhu — Akademie věd kritizuje financování české vědy

Části dílu

00:47
Věci veřejné zvolili nové vedení
  Vít Bárta se dnes stal předsedou Věcí veřejných. Vystřídal tak Radka Johna, který se chce věnovat investigativní žurnalistice.
  04:45
  Vzestupy a pády Věcí veřejných
   Věci veřejné se na české politické scéně objevily před deseti lety. Ale až parlamentní volby v roce 2010 je dostaly do sněmovny a přidělily ministerské posty. Právě poslední dva roky ale přinesly taky silné vnitrostranické spory.
   10:47
   Škody po dopadu roje meteoritů
    Na 9 tisíc lidí likviduje na Uralu následky dopadu meteoritů. Roj včera ráno nečekaně zasáhl oblast Čeljabinsku. Zraněných je asi 1200.
    15:30
    Vatikán zvažuje urychlit volbu nového papeže
     K urychlení volby hlavy katolické církve vyzvali kardinálové. Podle současných pravidel se může ale začít nejdřív 15 dní po uvolnění papežského stolce.
     17:34
     Dostavba tahu z Liberce do Polska a Německa se odkládá
      Stát sice potřebné pozemky vyvlastnil. Bývalá majitelka se ale obrátila na soud. A dokud ten vyvlastnění nepotvrdí, práce nezačnou.
      19:15
      Kontrolní akce českých barů a hospod
       Česká obchodní inspekce spolu s městskou policií provedla kontroly v pražských klubech. A jaký je výsledek kontrolních akcí? Panáky pod míru až o čtvrtinu a sedmnáctileté dívky pod vlivem alkoholu.
       20:54
       Zdeněk Burian v Obecním domě
        Expozice s názvem Na vlně dobrodružství nabízí nejatraktivnější originály ilustrací uznávaného malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana.
        23:12
        Amnestovaní znovu ve věznicích
         Od vyhlášení prezidentovy amnestie je to už 45 dnů. Věznice opustilo 6 414 vězňů. Podle policie za tu dobu stihli víc než 400krát porušit zákon. Část z nich už je tak opět za mřížemi.
         25:01
         Meteorologové mění podobu dlouhodobých předpovědí
          Dlouhodobá předpověď by měla být spolehlivější než ta dosavadní. Výhled bude sice opatrnější, o to méně pak konkrétní.
          26:49
          Pokuty za prohřešky řidičů v zahraničí
           Beztrestné porušování dopravních předpisů v cizině se blíží ke konci. Pokud třeba českého řidiče v zahraničí nechytí přímo policie, ale třeba jen vyfotí radar, vymáhání pokuty vázne.
           28:47
           Zimní výprodeje v Česku
            Jarní prázdniny jsou v plném proudu a díky tomu právě vrcholí i lyžařská sezona. Kdo ještě nenakoupil výbavu na hory, má nejvyšší čas.
            31:21
            Jaká bude letošní sezona?
             Vlekaři a hoteliéři můžou být zatím se zimní sezonou spokojení a lyžaři taky. Za letošní tržby chtějí provozovatelé lyžařských areálů začít hned na jaře stavět nové lanovky a sjezdovky.
             33:45
             Alkohol a Dánové v Praze
              Tisíce dánských studentů, z nichž se desítky v předchozí dnech opakovaně utkaly s policií i navzájem mezi sebou, opustily v noci Prahu. Poslední večer se už obešel bez větších výtržností.
              35:30
              Problémy polských aerolinek
               Nejméně do října nebudou polské aerolinie nasazovat své nejnovější stroje Boeing Dreamliner kvůli prověření závad, které je pronásledují. LOT tím tratí miliony zlotých a ekonomové otevřeně mluví o řízeném bankrotu.
               37:28
               Oslavy výročí Kim Čong-ila
                Severní Korea si připomenula narozeniny někdejšího vůdce Kim Čong-ila a potvrdila komunistický kurz. Do konce roku chce uskutečnit až dva jaderné výbuchy.
                37:50
                Extrémní závod má svého vítěze
                 250 kilometrů dlouhou cestu z Krkonoš přes Orlické hory až do Jeseníků museli závodníci ujít, uběhnout nebo ujet na lyžích. Ti nejrychlejší to zvládli za 51 hodin.
                 39:51
                 Vzácnost v Číně: rodina pohromadě
                  Stamiliony sezonních dělníků cestují během oslav čínského nového roku k rodinám. Pro většinu z nich je to jediná příležitost v roce, kdy mohou strávit několik dní se svými blízkými.
                  42:08
                  Trabanti na sněhu
                   Letošní sraz majitelů legendárních aut nese název Trabanti na sněhu. Do beskydské obce Morávka jich dojelo čtyřicet.
                   42:36
                   Akademie věd kritizuje financování české vědy
                    Hlavní problém vidí Akademie věd ve špatném rozdělování peněz a hodnocení vědců. Ti si tak musí přilepšovat například pomocí grantů, jejichž získání není jednoduché.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    17. únor 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                    25. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Ve znakovém jazyce

                    25. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                    24. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    24. září

                    Ve znakovém jazyce

                    24. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    23. září

                    Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    23. září

                    Ve znakovém jazyce

                    23. 9. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám