44 minut

16. únor 2013

Obsah dílu

Věci veřejné zvolili nové vedení — Vzestupy a pády Věcí veřejných — Škody po dopadu roje meteoritů — Vatikán zvažuje urychlit volbu nového papeže — Dostavba tahu z Liberce do Polska a Německa se odkládá — Kontrolní akce českých barů a hospod — Zdeněk Burian v Obecním domě — Amnestovaní znovu ve věznicích — Meteorologové mění podobu dlouhodobých předpovědí — Pokuty za prohřešky řidičů v zahraničí — Zimní výprodeje v Česku — Jaká bude letošní sezona? — Alkohol a Dánové v Praze — Problémy polských aerolinek — Oslavy výročí Kim Čong-ila — Extrémní závod má svého vítěze — Vzácnost v Číně: rodina pohromadě — Trabanti na sněhu — Akademie věd kritizuje financování české vědy

Části dílu

00:47
Věci veřejné zvolili nové vedení
  Vít Bárta se dnes stal předsedou Věcí veřejných. Vystřídal tak Radka Johna, který se chce věnovat investigativní žurnalistice.
  04:45
  Vzestupy a pády Věcí veřejných
   Věci veřejné se na české politické scéně objevily před deseti lety. Ale až parlamentní volby v roce 2010 je dostaly do sněmovny a přidělily ministerské posty. Právě poslední dva roky ale přinesly taky silné vnitrostranické spory.
   10:47
   Škody po dopadu roje meteoritů
    Na 9 tisíc lidí likviduje na Uralu následky dopadu meteoritů. Roj včera ráno nečekaně zasáhl oblast Čeljabinsku. Zraněných je asi 1200.
    15:30
    Vatikán zvažuje urychlit volbu nového papeže
     K urychlení volby hlavy katolické církve vyzvali kardinálové. Podle současných pravidel se může ale začít nejdřív 15 dní po uvolnění papežského stolce.
     17:34
     Dostavba tahu z Liberce do Polska a Německa se odkládá
      Stát sice potřebné pozemky vyvlastnil. Bývalá majitelka se ale obrátila na soud. A dokud ten vyvlastnění nepotvrdí, práce nezačnou.
      19:15
      Kontrolní akce českých barů a hospod
       Česká obchodní inspekce spolu s městskou policií provedla kontroly v pražských klubech. A jaký je výsledek kontrolních akcí? Panáky pod míru až o čtvrtinu a sedmnáctileté dívky pod vlivem alkoholu.
       20:54
       Zdeněk Burian v Obecním domě
        Expozice s názvem Na vlně dobrodružství nabízí nejatraktivnější originály ilustrací uznávaného malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana.
        23:12
        Amnestovaní znovu ve věznicích
         Od vyhlášení prezidentovy amnestie je to už 45 dnů. Věznice opustilo 6 414 vězňů. Podle policie za tu dobu stihli víc než 400krát porušit zákon. Část z nich už je tak opět za mřížemi.
         25:01
         Meteorologové mění podobu dlouhodobých předpovědí
          Dlouhodobá předpověď by měla být spolehlivější než ta dosavadní. Výhled bude sice opatrnější, o to méně pak konkrétní.
          26:49
          Pokuty za prohřešky řidičů v zahraničí
           Beztrestné porušování dopravních předpisů v cizině se blíží ke konci. Pokud třeba českého řidiče v zahraničí nechytí přímo policie, ale třeba jen vyfotí radar, vymáhání pokuty vázne.
           28:47
           Zimní výprodeje v Česku
            Jarní prázdniny jsou v plném proudu a díky tomu právě vrcholí i lyžařská sezona. Kdo ještě nenakoupil výbavu na hory, má nejvyšší čas.
            31:21
            Jaká bude letošní sezona?
             Vlekaři a hoteliéři můžou být zatím se zimní sezonou spokojení a lyžaři taky. Za letošní tržby chtějí provozovatelé lyžařských areálů začít hned na jaře stavět nové lanovky a sjezdovky.
             33:45
             Alkohol a Dánové v Praze
              Tisíce dánských studentů, z nichž se desítky v předchozí dnech opakovaně utkaly s policií i navzájem mezi sebou, opustily v noci Prahu. Poslední večer se už obešel bez větších výtržností.
              35:30
              Problémy polských aerolinek
               Nejméně do října nebudou polské aerolinie nasazovat své nejnovější stroje Boeing Dreamliner kvůli prověření závad, které je pronásledují. LOT tím tratí miliony zlotých a ekonomové otevřeně mluví o řízeném bankrotu.
               37:28
               Oslavy výročí Kim Čong-ila
                Severní Korea si připomenula narozeniny někdejšího vůdce Kim Čong-ila a potvrdila komunistický kurz. Do konce roku chce uskutečnit až dva jaderné výbuchy.
                37:50
                Extrémní závod má svého vítěze
                 250 kilometrů dlouhou cestu z Krkonoš přes Orlické hory až do Jeseníků museli závodníci ujít, uběhnout nebo ujet na lyžích. Ti nejrychlejší to zvládli za 51 hodin.
                 39:51
                 Vzácnost v Číně: rodina pohromadě
                  Stamiliony sezonních dělníků cestují během oslav čínského nového roku k rodinám. Pro většinu z nich je to jediná příležitost v roce, kdy mohou strávit několik dní se svými blízkými.
                  42:08
                  Trabanti na sněhu
                   Letošní sraz majitelů legendárních aut nese název Trabanti na sněhu. Do beskydské obce Morávka jich dojelo čtyřicet.
                   42:36
                   Akademie věd kritizuje financování české vědy
                    Hlavní problém vidí Akademie věd ve špatném rozdělování peněz a hodnocení vědců. Ti si tak musí přilepšovat například pomocí grantů, jejichž získání není jednoduché.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    17. únor 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    18. srpen

                    Headlines — Spory o další opatření kvůli vysoké inflaci — Pomoc s platbami za bydlení — Růst spotřebitelských cen v červenci — Ničivé útoky v Charkově — Návrat k vyučování uprostřed války — Spolupráce v obraně — Ochrana národních parků před požáry — Miloš Zeman v ÚVN — Okolnosti domovní prohlídky — Snížení DPH z plynu v Německu — Stopy Járy Cimrmana — Spory o ministra vnitra — Vývoj počtu nakažených — Přistání paraglidistů na stromech — Pošťáci na kolech — Vyschlé studny i potoky — Sucho a horko v Česku — Jednánízástupců tzv. Slavkovského formátu — Přibývá obětí středečního útoku na mešitu v Kábulu — Odhalení nelegální výrobny cigaret — Pieta v Hodoníně — Perný rok pro vinaře — Oběti bouře na Korsice — Změny ve fungování Správy železnic — Nová léčba pro pacienty s leukémii — Závěrečný koncert Hudební akademie Terezín — Skandál finské premiérky — Čínské zájmy na Blízkém východě — Věstonická Venuše k vidění v Brně — Speciální prázdninový kemp — Polární záře nad Českem

                    18. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    18. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    18. 8. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    17. srpen

                    Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                    17. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    17. 8. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. srpen

                    Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                    16. 8. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. srpen

                    Ve znakovém jazyce

                    16. 8. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám