17. leden 2013

Obsah dílu

Headlines — Nejasný osud vlády kvůli amnestii — Reakce politiků k hlasování o nedůvěře vládě — Věznění Češi jsou zpět — Napětí v Alžírsku — Sníh v Česku komplikuje dopravu — 5 let vězení pro Petra Kušnierze — Restaurování lunet Mikoláše Alše — Zlato zpět do Německa — Rodinné problémy premiéra Nečase — Kulminace epidemie chřipky — Kde končí léky — Města řeší kriminalitu vyhoštěním — Pohled do minulosti prezidentských kandidátů — Příprava kampaní prezidentských kandidátů — Švarcsystém proti malým firmám — Dreamlinery: pozastavení provozu — Píseň pro padlé a raněné vojáky — Solidarita sousedů — Sakrální turistika v Česku

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Nejasný osud vlády kvůli amnestii
   Kabinet Petra Nečase už popáté čelí ve sněmovně hlasování o nedůvěře. Tentokrát je důvodem amnestie, hlavně její rozsah a skutečnost, že rozhodnutí prezidenta podepsal i premiér.
   02:35
   Reakce politiků k hlasování o nedůvěře vládě
    Už po páté se v poslanecké sněmovně hlasuje o nedůvěře vládě. A to hlavně kvůli amnestii. Tu totiž spolupodepsal premiér.
    05:58
    Věznění Češi jsou zpět
     Martin Pezlar a Ivan Buchta, kteří byli od září vězněni v Řecku kvůli obvinění ze špionáže, jsou zpátky doma. Jejich nejbližší je po čtyřech měsících odloučení emotivně přivítali na pražském letišti. Vyšetřování dál pokračuje.
     11:21
     Napětí v Alžírsku
      Alžírsko řeší jeden z největších případů mezinárodních únosů za poslední desetiletí. Armáda zaútočila na islamisty, kteří v závodě na zpracování plynu zadrželi na 200 rukojmích.
      14:32
      Sníh v Česku komplikuje dopravu
       Sněží, a tak se bourá. Scénář, který je stejný každý rok, mění se pouze jeho aktéři.
       16:25
       5 let vězení pro Petra Kušnierze
        V jednom z největších případů korupce při čerpání evropských dotací padl pravomocný verdikt. Bývalý šéf dotačního úřadu Severozápad půjde na pět let do vězení.
        18:44
        Restaurování lunet Mikoláše Alše
         Národní divadlo restauruje lunety Mikoláše Alše z cyklu Má vlast díky finančnímu daru, který mu poskytla mecenáška Dadja Kohlová. Stav maleb je kritický a Národní divadlo shání peníze na jejich opravu už šest let.
         21:06
         Zlato zpět do Německa
          Jeden z největších pokladů světa čeká stěhování. Německé spolková banka stahuje domů své zlaté rezervy.
          23:06
          Rodinné problémy premiéra Nečase
           Premiér Petr Nečas přiznal, že několik měsíců nežije se svou ženou Radkou. Manželé to oznámili ve společném prohlášení, které poslal Úřad vlády. O rozvodu se ale nepíše.
           24:58
           Kulminace epidemie chřipky
            Do šesti fakultních nemocnic uvolní Ministerstvo zdravotnictví 9 tisíc balení léku Tamiflu. Z nich se pak bude distribuovat do dalších zdravotnických zařízení.
            25:19
            Kde končí léky
             Pilulky víc než za miliardu korun vrátili lidé v roce 2011 do lékáren a doktorům, do odpadu vyhodili léky za 400 milionů.
             27:23
             Města řeší kriminalitu vyhoštěním
              Za opakované přestupky zákaz pobytu. Prostituci, krádeže nebo problémy s bezdomovci můžou města nově řešit vyhoštěním obyvatel až na tři měsíce. Umožňuje to novela zákona.
              31:30
              Pohled do minulosti prezidentských kandidátů
               Příslušník šlechtického rodu žijící v Rakousku a pražský ekonom na konci 60. let koketující s reformním komunismem. Před listopadem 1989 se mohli jen těžko potkat, přesto je zjevné, že jejich názory na husákovské Československo příliš nelišily.
               34:25
               Příprava kampaní prezidentských kandidátů
                Za dveřmi kandidátských kanceláří se rodí plány minutu po minutě. Pracují na nich desítky lidí. A další stovky neplacených pomocných sil.
                37:52
                Švarcsystém proti malým firmám
                 Snaha postihovat takzvaný švarcsystém komplikuje fungování malých společností. Hospodářská komora kritizuje tvrdý postup inspektorů při posuzování případů, kdy v rodinné firmě pomáhá někdo z příbuzných.
                 39:51
                 Dreamlinery: pozastavení provozu
                  Nový Boeing 787 Dreamliner nesmí vzlétnout, dokud neodstraní technologické vady. Rozhodly tak letecké úřady v Evropě, Asii a Spojených státech.
                  42:01
                  Píseň pro padlé a raněné vojáky
                   Píseň padlých je název nového videoklipu, který je věnovaný památce zabitých českých vojáků v zahraničních misích. Nechala ho vyrobit nevládní nadace REGI Base.
                   43:59
                   Solidarita sousedů
                    Rekordních 280 tisíc korun. Právě tolik mezi sebou vybrali obyvatelé obce Žilina na Novojičínsku. Peníze shromáždili pro své sousedy. Před třemi měsíci jim shořel dům.
                    45:43
                    Sakrální turistika v Česku
                     V Brně začaly veletrhy cestovního ruchu. Několik stánků ale místo cestovních agentur obsadily církevní instituce.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž48 minut
                     Další díl
                     18. leden 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     29. květen

                     Headlines — Končí lhůta pro připomínky k vládnímu balíčku — Reakce na úsporný balíček — Vládní úsporný balíček — Připomínky k úspornému balíčku — Ukrajina má za sebou další sérii útoků — Ztráty ukrajinské armády — Japonsko pohrozilo KLDR sestřelením jakékoliv její rakety — Kompenzace za covid splnily svůj účel — Zlínský soud začal projednávat vynášení informací z Celní správy lihové mafii — Brno chce být vytápěné z Dukovan — Erdogan obhájil mandát — Zvýšení dluhového stropu USA — Kvalita vody v rybníku Rosnička — Obchvat Nové Paky — Nejkrásnější české knihy roku — Bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě — BIS varuje před ruskými tajnými službami — Nehoda na D2 — Dražba autovraků v Českých Budějovicích — Posun důchodového věku nad 65 let — Výpočet věku odchodu do důchodu — Počet pracujících na jeden starobní důchod — Silný ročník 1974 — TOP5 ve finanční gramotnosti — Bezpečně k vodě — Předčasné parlamentní volby ve Španělsku — Napětí na severu Kosova — Modernizace železniční trati v Kladně — Likvidace obchodů u nádraží v Brně — Úřady vyšetřují podivně zářící barvu vody v Benátkách — Maturitní zkouška z českého jazyka — Závady po rekonstrukci Mlýnské kolonády — Další úspěch českého fotografa Horálka — Cenu Olgy Havlové obdržel architekt Filip Pšenčík

                     29. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     29. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     29. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     28. květen

                     Headlines — Růst penzí po valorizaci — Valorizace současných a budoucích důchodů — Hospodaření systému důchodového pojištění — Zpomalující růst cen — Volby v Turecku — Průběžné výsledky voleb v Turecku — Dluhový strop USA — Zájem o bydlení v dojezdu měst — Smrt dítěte v Mostu — Drony nad Kyjevem — Konec sjezdu sudetských Němců — Vzpomínky na rok 1989 v projektu DAMU 33 — Financování sociálních služeb — Nebezpečí požárů kvůli suchu — První stávka odborů po revoluci — Útoky na mobilní telefony — Nehody na Karlovarsku — Boj zahrádkářů proti slimákům — Skokové zdražení s koncem fixaxi cen energií — Ceny energií po ukončení vládního stropu — Roční platby za energie — Snížení cen energií — Program sněmovny v příštím týdnu — Změny prezidentských voleb — Hlavní plavební sezona na přehradách — Pokuta za nešetrnou těžbu — Vítězové festivalu v Cannes — Útoky na protiimigrační politiky ve Francii — Dražba obrazu Toyen — Poprvé k moři, na kole a pomáhat — Jízda králů ve Vlčnově — Romský festival Khamoro

                     28. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     28. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     28. 5. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                     27. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     27. květen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     27. 5. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám