48 minut

18. leden 2013

Obsah dílu

Headlines — Spory kolem nových věznic — Spory kolem majetku amnestovaných — Sníh komplikuje dopravu v Česku — Zelená pro dostavbu Temelína — Přiznání Lance Armstronga k dopingu — Konec výmlůuv na osobu blízkou — Protesty proti KSČM vrcholí — Důchody evropských prezidentů — Zlomky a desetinná čísla zpět na první stupeň ZŠ — Zanedbaná péče o seniory — Chřipková epidemie v Česku — Povinné ručení zdraží — Objektivy v patách kandidátů — Podvody na slevových portálech — NHL startuje už zítra — Stíhání Zuzany Piussi u konce — Skandál ruského baletu — Demolice armádní ubytovny — La Putyka přestavuje představení Risk

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Spory kolem nových věznic
   Vězeňská služba kvůli amnestii zakonzervuje některé věznice. Neotevřou se nové pobočky v Poštorné a ve Vyšních Lhotách.
   03:35
   Spory kolem majetku amnestovaných
    Nejmíň u čtyř velkých případů, které zastavila amnestie, stát ještě bude bojovat alespoň o část majetku. České televizi to potvrdila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová.
    06:57
    Sníh komplikuje dopravu v Česku
     Sníh způsobil velké komplikace třeba v Českých Budějovicích, kde ho během jediného dne napadlo 30 centimetrů.
     09:05
     Zelená pro dostavbu Temelína
      Dostavba Temelína dostala zelenou. Ministerstvo životního prostředí vydalo posudek o vlivu stavby na životní prostředí.
      11:08
      Přiznání Lance Armstronga k dopingu
       Světoznámý cyklista poprvé veřejně přiznal, že si ke slávě a penězům pomohl koktejlem zakázaných látek. Doping jej vynesl ke všem sedmi triumfům v Tour de France.
       13:54
       Konec výmlůuv na osobu blízkou
        Už zítra začne platit novela silničního zákona. A s ní končí výmluvy na osobu blízkou. Přináší ale i další změny.
        15:52
        Protesty proti KSČM vrcholí
         Ve Zlíně odpoledne znovu demonstrovali odpůrci KSČM ve vedení kraje. Od začátku takzvaného Palachova týdne se protesty konaly postupně v 5 krajských městech. Zítra zamíří antikomunisti na pražské Václavské náměstí.
         18:06
         Důchody evropských prezidentů
          První polský demokratický prezident Lech Walesa si stěžuje na nízký důchod. Jen z renty za významnou funkci prý bývalá hlava státu nedokáže žít. Podobné problémy mají taky exprezidenti na Slovensku.
          20:35
          Zlomky a desetinná čísla zpět na první stupeň ZŠ
           Ministerstvo školství si od změny slibuje zlepšení matematických schopností žáků a jejich výsledků v mezinárodních průzkumech. Právě zlomky a desetinná čísla jim do teď dělaly největší problémy.
           22:36
           Zanedbaná péče o seniory
            Bezmála rok funguje v Červeném Újezdu na Teplicku zařízení, ve kterém bez povinné registrace poskytuje sociální služby starým a nemocným lidem. Bývalí zaměstnanci tvrdí, že senioři nemají odpovídající péči.
            24:18
            Chřipková epidemie v Česku
             Chřipka má od začátku zimy už 24 obětí. 140 pacientů leží v nemocnicích. Epidemie tak dál pokračuje, v současné době se rozšířila na Moravu.
             27:00
             Povinné ručení zdraží
              Jako první to pocítí nejhorší řidiči. Kdo často bourá, zaplatí až o polovinu víc než teď. Přitom až do letoška bylo povinné ručení v Česku druhé nejlevnější ve střední a východní Evropě.
              33:25
              Objektivy v patách kandidátů
               Přímá volba prezidenta k sobě přitahuje nebývalou pozornost médií. Novináři, fotografové a filmoví tvůrci sledují každý krok volebních štábů.
               36:39
               Podvody na slevových portálech
                Každý den Češi na slevových portálech utratí osm milionů korun. Ne vždy ale služby odpovídají nabídce a dochází i k tomu, že se akce neuskuteční.
                39:00
                NHL startuje už zítra
                 Zítra startuje téměř s půlročním zpožděním nejslavnější hokejová liga světa severoamerická NHL. Obchodníci si stěžují, že kvůli výluce přišli o miliony dolarů.
                 40:54
                 Stíhání Zuzany Piussi u konce
                  Trestní oznámení na filmařku podala loni bratislavská soudkyně kvůli dokumentu Nemoc třetí moci. Slovenská policie stíhání zastavila.
                  41:16
                  Skandál ruského baletu
                   Světoznámým Velkým divadlem v Moskvě otřásá kriminální aféra. Ředitele baletu včera polili neznámí útočníci kyselinou a způsobili mu rozsáhlé popáleniny.
                   43:36
                   Demolice armádní ubytovny
                    V Havlíčkově Brodě dnes začala další demolice. Po roce od zbourání prvního panelového domu v Česku se teď ve městě odstraňují bývalé armádní ubytovny. Podle kritiků mohly domy ještě dlouho a dobře sloužit.
                    45:17
                    La Putyka přestavuje představení Risk
                     Nové představení souboru La Putyka s názvem Risk uvedl v premiéře pražský prostor La Fabrika. V Česku stále oblíbenější nový cirkus má poprvé mezinárodní obsazení. Inscenace totiž vznikla v rámci projektu Lacrimae.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     19. leden 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     18. srpen

                     18. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     18. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     18. 8. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     17. srpen

                     Headlines — Petr Mlejnek zůstává v čele civilní rozvědky — Kauza Dozimetr a role Petra Mlejnka — Základní priority státního rozpočtu — Energetický úsporný tarif — Útoky na Krymu — Napětí mezi Srbskem a Kosovem — Úklid v soutěskách řeky Kamenice — Technické problémy registru silničních vozidel — Protiinflační balík zákonů v USA — Obnovení diplomatických vztahů — Nová řada Případů 1. oddělení — Rezignace Moniky Šimůnkové — Zemědělské dotace — Požár Slunečních lázní — Kontroly farmářských trhů — Úsporný tarif pro domácnosti — Příspěvky kvůli drahým energiím — Opatření ke snížení spotřeby energií — Vytápění bytů a domů — Velmi vysoké teploty v Česku — Novela zákona o zaměstnávání učitelů — Odsouzení výroku Mahmúda Abbáse — Vývoj počtu nakažených — Sdílení intimních fotek a videí — Druhé kolo projektu Milostivé léto — Zřícená porcelánka v Jakubově — Problémy se spojením do Berlína a Hamburku — Výstup z ISS — Podezřelé zakázky fotbalové asociace — Extrémní počasí v Evropě — Zkouška mostu — Přístup škol k nadaným dětem

                     17. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     17. 8. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     16. srpen

                     Headlines — Jednání vlády — Schůze ministrů v Liblici — Výdaje státu na úsporný tarif — Vládní schůze o energetice — Výbuchy na anektovaném Krymu — Série výbuchů na Krymu — Trest pro ruského zpěváka — Boje u Záporožské elektrárny — Tropické teploty v Česku — Požár v Českém Švýcarsku — Masivní úhyn ryb v Odře — Vyšetřování Rudyho Giuliana — Proměna okolí pražské Vltavy — Kapacita pro skladování plynu — Jaderné elektrárny v Německu — Školení policistů — Žádosti o příspěvky — Vývoj počtu nakažených — Nebezpečné skoky do vody — Ceny výrobců dál rostou — Ceny v zemědělství — Ceny zemědělských výrobců — Prázdné potravinové banky — Rozhodování o střídavé péči — Vládní krize na Slovensku — Útočník z Trevíru — Technické problémy na burze — Lávka v Hradci Králové dál zdražuje — Konec plastů na jedno použití — 20 let od povodní — Nová jaderná testovací střediska — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Přestavba brownfieldů v Praze — Nehody v obydlených oblastech — Finanční gramotnost Čechů — Hrad na prodej — Přehlídka českého filmu v Izraeli — Znojmo žije divadlem

                     16. 8. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     16. srpen

                     Ve znakovém jazyce

                     16. 8. 2022 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám