Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Pěstounská péče od ledna jinak

Přes jedenáct tisíc dětí tráví vánoční svátky stejně jako všední dny v dětských domovech. Od nového roku by se ale číslo mělo začít snižovat. Zásadně se totiž mění systém pěstounské péče.

Papežovo poselství Urbi et orbi

Papež Benedikt XVI. pronesl tradiční poselství Urbi et orbi - Městu a světu. Letos se zaměřil na násilí ve jménu náboženství a vůči bezbranným, ale také na odmítání boha. A připojil varování, že pokud zhasne boží světlo, pohasne i důstojnost lidstva.

Půlnoční napříč republikou

K vánočním svátkům a hlavně Štědrému večeru neodmyslitelně patří půlnoční mše. I letos se konaly po celé republice. Například v kostele ve Štípě lákala návštěvníky navíc ještě opravená soška Panny Marie.

Násilí v Sýrii - útoky míří čím dál častěji na pekárny

Povstalci a vláda se navzájem obviňují, že už používají chemické zbraně. Podle okolních zemí o plynových útocích zatím neexistují důkazy. Syřané už se ale bojí i kupovat jídlo. Stále častějším terčem jsou totiž pekárny.

Zakázky ve státních lesích

Antiomonopolní úřad prošetřuje tendry za 20 milionů týkající se nákupu oblečení a dalších pracovních pomůcek.

Rekordně teplé Vánoce

Podrobně o svátečním počasí v Česku s meteorologem Pavlem Karasem.

O svátcích na lyže

I když je na horách kvůli vysokým teplotám přírodního sněhu pomálu, sjezdovky jsou díky zasněžování připravené. Podle provozovatelů skiareálů silvestrovský týden špatné počasí zatím neohrožuje.

EU chce podpořit evropskou kinematografii

Méně amerických filmových trháků a více evropských snímků. Unie chce v následujích letech podpořit filmovou tvorbu sedmadvacítky bezmála jednou miliardou eur.

Poselství královny Alžběty ve 3D

Britská panovnice Alžběta II. jde s dobou. Po šedesáti letech na trůnu se rozhodla nahrát tradiční vánoční poselství 3D technologií.

Zamítnuté žádosti o status bojovníka proti komunismu

Tisíce lidí v Česku čekají na verdikt, zda podle zákona o třetím odboji patří mezi bojovníky proti komunismu.

Nové blokové pokuty od ledna

Zásadní změna je v tom, že řidič dostane jeden originál dokladu. Nová praxe má zamezit případům, kdy si někteří řidiči stěžovali na to, že jejich bloky někdo později upravil a oni poté zjistili, že přišli o body.

Příběh popáleného chlapce

Jeden z nejsilnějších příběhů prožila rodina osmiletého Daniela Kissela z Chocně. Na jaře se omylem polil ředidlem a popálil se na devadesáti procentech těla. Je jedním z mála dětí, kterým se podařilo tak závažná zranění přežít.

Transplantace jater teprve roční dívce

Po sedmi měsících čekání na dárce se rozhodli lékaři v IKEM pro radikální krok - teprve roční Aničce dal část svých jater tři dny před Vánoci její vlastní otec.

Trend posílání vánočních SMS uvadá

Češi poslali letos na Štědrý den nejméně textových zpráv za posledních šest let. Počet esemesek nedosáhl ani 70 milionů.

Ruská města zaplaví tisíce dědů Mrázů

Popularita vousatého staříka je ohromná. Přestože bývaly časy, kdy byl zatracován, dnes je neodmyslitelnou součástí těchto dnů.

Hradecké kino Centrál znovu promítá

Půl roku bylo třetí nejnavštěvovanější artové kino v Česku zavřené. Pod stromeček ale dostali Hradečané nečekaný dárek. Petr Vítek, spoluzakladatel pražského kina Aero, tu v doslova provizorních podmínkách začal znovu promítat.

Už potřiatřicáté vyrazili o Vánocích na Lužnici vodáci

Letos se po řece vydalo na šedesát lodí. Jejich posádky se musely vypořádat nejen se zimou, ale i s mimořádně velkým množstvím vody.

Dětský ilustrátor Petr Horáček vydává novou knížku

Výtvarník a autor dětských knih Petr Horáček žije od roku 1995 v Anglii. Z více než třicítky titulů mu teď v češtině vychází druhá kniha - po Novém domku pro myšku došlo na Husu Lízu.

Výhled na zítřek

Memoriál Alfreda Nikodéma; povánoční slevy

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST