Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Předávání Nobelovy ceny za mír bez Česka

Ceremoniál ale bude 10. prosince bojkovat ještě dalších šest států unie. Podle prezidenta ČR Václava Klause je Nobelova cena míru pro EU tragický omyl.

Zdanění církevního majetku

Politici začali spěchat se zdaněním prodeje majetku, který vrátí stát církvím v restitucích. Zákon - před týdnem podepsaný prezidentem - totiž církve od daně z příjmu za prodaný majetek.

Sjezd KDU-ČSL v Jihlavě

KDU-ČSL si ponechá v názvu slovo československá, delegáti na sjezdu v Jihlavě odmítli zkrácení na česká strana lidová. A už nechce být mluvčím žádné konkrétní církve.

Transplantace plic v Česku

V Česku lékaři transplantují plíce už 15 let. Za tuto dobu zvládli už 200 operací.

Nová ústava v Egyptě

Po devatenáctihodinovém hlasování v pátek přijal egyptský parlament nové znění ústavy. Dokument už čeká jen schválení v referendu.

Severní Korea pokračuje v testování raket dlouhého doletu

Předchozí pokusy selhali, i tak Severní Korea ohlásila testování raket na období mezi 10.-22. prosincem.

Praha slaví 20 let na seznamu UNESCO

Mezi nejvýznamnější světové památky se v roce 1992 dostaly celé Hradčany s Pražským hradem, Malá Strana, Staré i Nové Město a Vyšehrad.

Nežádoucí běloruské fotografie

Bělorusko chce spálit katalogy ze soutěže Belarus Press Photo. Údajně nesplňují standardy země.

Tvrdý protikuřácký zákon v Austrálii

Ode dneška žádná loga ani barvy výrobců na obalech tabáku nebo cigaret. V Austrálii začal platit nejpřísnější protikuřácký zákon na světě.

Den boje proti AIDS

Svět si připomíná den boje proti AIDS. HIV pozitivních je na planetě skoro 34 milionů lidí, drtivá většina v chudých oblastech Afriky a Asie.

Smlouvy mezi rodiči a školami

Proti zlobení ve školách smlouvy s rodiči. Projekt trvá rok - a problémy s nenošením pomůcek, úkolů nebo se špatnou prací žáků podle Ministerstva školství ubývají. A tak experiment pokračuje.

Výzvy proti rušení stavebních úřadů

Přes 600 tuzemských radnic už podepsalo výzvu proti plánovanému rušení stavebních úřadů a matrik. Další stovky starostů a zastupitelstev to udělají v příštích dnech.

Vánoční trhy v Česku

Právě na Staroměstském náměstí je největší vánoční trh v Česku. Jen speciální ozdoby na vánoční strom vyšly zhruba na milion korun.

Vánoční trhy po Evropě

Jak se slaví v Drážďanech v Bratislavě nebo v Bruselu?

Hobbymarkety a zájem kutilů

Za stejné peníze toho chtějí víc než dřív – tak se teď podle posledního průzkumu snaží nakupovat čeští kutilové. Hobbymarkety věří, že bude líp, a navzdory recesi otvírají nové prodejny.

207 let od bitvy u Slavkova

Víc než 10 000 lidí si připomnělo bitvu u Slavkova bojovou ukázkou pod kopcem Santon u obce Tvarožná.

Amerika léčí homosexualitu

V Americe se rozpoutal právní boj o to, jestli je možné vyléčit homosexualitu. Čtyři gayové žalují zařízení, kde jim slibovali, že je zbaví touhy po mužích.

Otužilci si přijeli zaplavat do Hradce Králové

Na břehu Labe v centru Hradce Králové to dnes vypadalo jako v létě. Zaplavat si tam přišlo téměř 170 otužilců z Česka i ciziny.

Plovoucí koupaliště na Vltavě

Za návrhem stojí tři mladí architekti, kteří se inspirovali v zahraničí. Zatím ale nenašli nikoho, kdo by jim pomohl s financováním stavby.

Mrazy v Česku

Na některých místech Česka udeřily mrazy v plné síle. Největší zima byla ráno v osadě Jizerka, kde rtuť teploměru klesla až k -14 °C.

Rudá turistika v Číně

Revoluční zrod komunistické republiky připomínají v Číně desetitisíce muzeí a památníků. V roce 2005 přišla vláda s konceptem takzvané rudé turistiky. Ta má zvýšit zájem Číňanů o tato místa.

Neonové srdce se rozsvítí v Bruselu

Známé neonové srdce Jiřího Davida se rozsvítí v Bruselu 17. prosince, na budově Evropského parlamentu. Zářit tam bude do konce ledna 2013.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST