46 minut

2. prosince 2012

Obsah dílu

Novinky kolem sKaret — Tunel v Japonsku zavalil několik aut — Kauza metanol po čtvrt roce — Prezidenštní kandidáti o Palestině — Začíná advent — "Evropský Oscar" pro Aloise Nebela — Zákon o úřednících — Australský boj proti kouření — Praha se připravuje na návštěvu Hillary Clintonové — Prevence rakoviny — Adventní neděle odstartovala nákupní horečku — Nebezpečné železniční přejezdy — Předvídání epileptických záchvatů — Summit EU-Čína — Vandalové, kteří ničili hroby, dopadeni — Česko: země obrázků pro děti — Výhled na zítřek

Části dílu

00:35
Novinky kolem sKaret
  sKarty, kterými chce stát do budoucna vyplácet sociální dávky, se vůbec nebudou týkat důchodců. V Otázkách Václava Moravce to řekla ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.
  06:36
  Tunel v Japonsku zavalil několik aut
   Záchranáři v Japonsku našli těla tří obětí, které zasypal silniční tunel blízko Tokia. Záchranné práce trvaly celý den, přesto ani teď nikdo neví, kolik dalších lidí může být pod troskami.
   08:47
   Kauza metanol po čtvrt roce
    Metanolová kauza trvá tři měsíce a podle všeho stále ještě není u konce. Policie netuší, kolik toxického alkoholu ještě může být mezi lidmi, a proto pořád počítá s původním odhadem 5 tisíc litrů.
    11:34
    Prezidenštní kandidáti o Palestině
     Na kontroverzní téma, tedy na hodnocení postoje tuzemské diplomacie k uznání Palestiny jako nečlenského státu, se Česká televize ptala kandidátů na hlavu státu.
     14:47
     Začíná advent
      Živý vstup Aůexandrřy Přečkové z ostravské katedrály Božského spasitele
      16:02
      "Evropský Oscar" pro Aloise Nebela
       Sice ne po trati, ale letecky si z Malty právě přiváží "evropského Oskara" snímek Alois Nebel za nejlepší animovaný film.
       20:41
       Zákon o úřednících
        Dlouho odkládaný zákon o úřednících pod palbou kritiky. S novelou z dílny Ministerstva vnitra nesouhlasí opozice, neziskovky, ale dokonce ani členové vlády.
        24:11
        Australský boj proti kouření
         V Austrálii od včerejška odrazují kuřáky krabičky cigaret polepené odstrašujícími obrázky následků kouření. Evropské země zatím k tak drastickým opatřením nesáhly.
         26:36
         Praha se připravuje na návštěvu Hillary Clintonové
          Do Česka míří americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Její speciál přistane na letišti Václava Havla Praha zhruba za sedm hodin. Do Prahy jede podpořit firmu Westinghouse v tendru na rozšíření Jaderné elektrárny Temelín.
          28:52
          Prevence rakoviny
           Zájem o prevenci rakoviny roste – vyplývá to ze zkušeností pracovníků Masarykova onkologického ústavu, který jako jediný v ČR nabízí komplexní vyšetření zaměřené právě na různé druhy onkologických onemocnění.
           30:44
           Adventní neděle odstartovala nákupní horečku
            Obchodníci mají za sebou první adventní víkend. Během roku Češi při nákupech docela šetří. Jak to bude před Vánoci?
            34:33
            Nebezpečné železniční přejezdy
             Na českých a slovenských železnicích zemře nadprůměrný počet lidí. Vyplývá to ze zprávy statistického úřadu Evropské unie Eurostat.
             36:38
             Předvídání epileptických záchvatů
              Tým českého vědce udělal krok k předvídání epileptických záchvatů. Jako jeden z prvních na světě objevil v mozku epileptiků signály, které akutním záchvatům spolehlivě předcházejí.
              38:33
              Summit EU-Čína
               Evropa má za sebou jedno z prvních vrcholných setkání s novou čínskou garniturou. Summit EU-Čína v Hamburku odhalil sebevědomí nejlidnatější země světa. Peking už nechce být lacinou dílnou planety a sází na vyspělé technologie.
               41:42
               Vandalové, kteří ničili hroby, dopadeni
                Policie po měsíci pátrání dopadla vandaly, kteří na konci října zničili 65 hrobů v Přibicích a Vranovcích na Brněnsku. Štábu České televize se dnes podařilo sehnat výpovědi obou pachatelů.
                43:14
                Česko: země obrázků pro děti
                 Ty nejlepší dětské ilustrace dneška vystavuje Muzeum hlavního města Prahy. Jedenáct mladých ilustrátorů pokračuje v tradici.
                 44:37
                 Výhled na zítřek
                  Hillary Clintonová v Praze; ministr Dobeš končí ve funkci
                  Přehrát celé video
                  Stopáž49 minut
                  Další díl
                  3. prosince 2012

                  Přehled dílů

                  8307 dostupných
                  Stopáž55 minut

                  12. července

                  Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  12. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  12. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  11. července

                  Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  11. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  11. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  10. července

                  Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  10. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  10. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  9. července

                  Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  9. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  9. 7. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  8. července

                  Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  8. července

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  8. 7. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám