Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Novinky kolem sKaret

sKarty, kterými chce stát do budoucna vyplácet sociální dávky, se vůbec nebudou týkat důchodců. V Otázkách Václava Moravce to řekla ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová.

Tunel v Japonsku zavalil několik aut

Záchranáři v Japonsku našli těla tří obětí, které zasypal silniční tunel blízko Tokia. Záchranné práce trvaly celý den, přesto ani teď nikdo neví, kolik dalších lidí může být pod troskami.

Kauza metanol po čtvrt roce

Metanolová kauza trvá tři měsíce a podle všeho stále ještě není u konce. Policie netuší, kolik toxického alkoholu ještě může být mezi lidmi, a proto pořád počítá s původním odhadem 5 tisíc litrů.

Prezidenštní kandidáti o Palestině

Na kontroverzní téma, tedy na hodnocení postoje tuzemské diplomacie k uznání Palestiny jako nečlenského státu, se Česká televize ptala kandidátů na hlavu státu.

Začíná advent

Živý vstup Aůexandrřy Přečkové z ostravské katedrály Božského spasitele

"Evropský Oscar" pro Aloise Nebela

Sice ne po trati, ale letecky si z Malty právě přiváží "evropského Oskara" snímek Alois Nebel za nejlepší animovaný film.

Zákon o úřednících

Dlouho odkládaný zákon o úřednících pod palbou kritiky. S novelou z dílny Ministerstva vnitra nesouhlasí opozice, neziskovky, ale dokonce ani členové vlády.

Australský boj proti kouření

V Austrálii od včerejška odrazují kuřáky krabičky cigaret polepené odstrašujícími obrázky následků kouření. Evropské země zatím k tak drastickým opatřením nesáhly.

Praha se připravuje na návštěvu Hillary Clintonové

Do Česka míří americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Její speciál přistane na letišti Václava Havla Praha zhruba za sedm hodin. Do Prahy jede podpořit firmu Westinghouse v tendru na rozšíření Jaderné elektrárny Temelín.

Prevence rakoviny

Zájem o prevenci rakoviny roste – vyplývá to ze zkušeností pracovníků Masarykova onkologického ústavu, který jako jediný v ČR nabízí komplexní vyšetření zaměřené právě na různé druhy onkologických onemocnění.

Adventní neděle odstartovala nákupní horečku

Obchodníci mají za sebou první adventní víkend. Během roku Češi při nákupech docela šetří. Jak to bude před Vánoci?

Nebezpečné železniční přejezdy

Na českých a slovenských železnicích zemře nadprůměrný počet lidí. Vyplývá to ze zprávy statistického úřadu Evropské unie Eurostat.

Předvídání epileptických záchvatů

Tým českého vědce udělal krok k předvídání epileptických záchvatů. Jako jeden z prvních na světě objevil v mozku epileptiků signály, které akutním záchvatům spolehlivě předcházejí.

Summit EU-Čína

Evropa má za sebou jedno z prvních vrcholných setkání s novou čínskou garniturou. Summit EU-Čína v Hamburku odhalil sebevědomí nejlidnatější země světa. Peking už nechce být lacinou dílnou planety a sází na vyspělé technologie.

Vandalové, kteří ničili hroby, dopadeni

Policie po měsíci pátrání dopadla vandaly, kteří na konci října zničili 65 hrobů v Přibicích a Vranovcích na Brněnsku. Štábu České televize se dnes podařilo sehnat výpovědi obou pachatelů.

Česko: země obrázků pro děti

Ty nejlepší dětské ilustrace dneška vystavuje Muzeum hlavního města Prahy. Jedenáct mladých ilustrátorů pokračuje v tradici.

Výhled na zítřek

Hillary Clintonová v Praze; ministr Dobeš končí ve funkci

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST