46 minut

17. listopadu 2012

Obsah dílu

Pietní shromáždění u Hlávkovy koleje — Připomínka 17. listopadu na Národní třídě — Demonstrace na Václavském náměstí — Projev Václava Klause k 17. listopadu — Vzpomínky napříč Českem — Václav Klaus a Miloše Zeman společně na Národní třídě — Demonstrace v Česku — 17. listopad v maskách — Podpora Romana Smetany před pankráckou věznicí — Češi si připomínají 17. listopad — Ekumenická modlitba za oběti totalitních režimů — Situace v Izraeli — Tragédická nehoda autobusu v Egyptě — Gripeny pro ČR — Adam Plachetka v Praze — Vánoční stromky letos nepodraží — Náctiletí kuřáci — Volba prezidenta: Jiří Dienstbier — Energetický projekt v ohrožení — Situace v libyjském Benghází — Výstava počítačů z 80. let — Stavba mrakodrapu v Monaku — 60 let od vzniku Akademie věd — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
Pietní shromáždění u Hlávkovy koleje
  Státní svátek zahájila jako obvykle pietní shromáždění u Hlávkovy koleje v Praze, připomínající oběti nacistického teroru v roce 1939.
  01:06
  Připomínka 17. listopadu na Národní třídě
   Národní třída se stala místem připomínky téhož dne v roce 1989, kdy tu proti studentům zasáhla komunistická policie.
   01:22
   Demonstrace na Václavském náměstí
    Největší protestní shromáždění dne byla demonstrace proti vládě na Václavském náměstí.
    01:43
    Projev Václava Klause k 17. listopadu
     K uctění památky 17. listopadu prezident Václav Klaus pronesl hned ráno před Hlávkovou kolejí tradiční projev. Varoval v něm před zapomínáním, tleskáním gestům i před silným vlivem sociálních sítí a internetu.
     03:29
     Vzpomínky napříč Českem
      Pamětníci obou listopadových událostí, zástupci akademické obce i politici se sešli nejen u zmíněné Hlávkovy koleje. Svátek si připomněli i na dalších místech v zemi.
      05:57
      Václav Klaus a Miloše Zeman společně na Národní třídě
       V poledne se na Národní třídě setkal Václav Klaus na obědě s Milošem Zemanem. O čem se bavili, nechali bez komentáře. Prezident už dřív prohlásil, že mezi kandidáty na budoucí hlavu státu vidí jediného politika, kterým je právě někdejší premiér.
       06:14
       Demonstrace v Česku
        Odpoledne se už neslo ve znamení demonstrací. Nejvíc lidí se shromáždilo na Václavském náměstí, kam je svolala platforma Stop vládě.
        11:24
        17. listopad v maskách
         Češi ale vyrazili také na pochody, při kterých se naopak chtěli hlavně pobavit. V karnevalových maskách, s písničkami Karla Kryla nebo zapalováním lampionů - i tak se demonstrovalo v Česku.
         12:38
         Podpora Romana Smetany před pankráckou věznicí
          K dalšímu protestu se sešlo několik desítek lidí před pankráckou věznici, aby podpořili řidiče Romana Smetanu. Protest hlídalo i několik desítek policistů.
          13:56
          Češi si připomínají 17. listopad
           Jak se 17. listopad zapsal do historie.
           15:57
           Ekumenická modlitba za oběti totalitních režimů
            Na oběti totalitních režimů vzpomněla i církev. Ekumenickou modlitbu odsloužil v šest hodin večer v katedrále svatého Víta Kardinál Dominik Duka. Při té příležitosti odhalili v chrámu pamětní desku umučeným.
            16:50
            Situace v Izraeli
             Nad izraelským Tel Avivem se navečer znovu rozezněly sirény varující před úderem z Gazy. Střela nakonec město nezasáhla.
             18:57
             Tragédická nehoda autobusu v Egyptě
              50 dětí ve věku od 4 do 6 let zahynulo na jihu Egypta při srážce školního autobusu s vlakem. Po neštěstí rezignovali tamní ministr dopravy i ředitel železnic.
              19:12
              Gripeny pro ČR
               Ani po několika měsíčních vyjednáváních se Česko a Švédsko nedohodly na prodloužení pronájmu nadzvukových letadel Gripen. To má Ministerstvo obrany stále jako prioritu.
               22:11
               Adam Plachetka v Praze
                Jeden z nejúspěšnějších českých operních zpěváků sedmadvacetiletý basbarytonista Adam Plachetka, který je sólistou Vídeňské státní opery, nahrál své první album - Händlovy árie.
                24:21
                Vánoční stromky letos nepodraží
                 Stejnou nebo dokonce nižší cenu oproti loňsku slibují prodejci vánočních stromků.
                 25:42
                 Náctiletí kuřáci
                  Až čtyřicet procent českých adolescentů kouří. A průměrný věk, kdy si dají první cigaretu klesá až k devátému roku. Vyplývá to z dat České koalice proti tabáku.
                  28:05
                  Volba prezidenta: Jiří Dienstbier
                   37:53
                   Energetický projekt v ohrožení
                    Systém Desertec měl sluneční energií ze Severní Afriky zásobovat Evropu. Těsně před plánovaným zahájením stavby první zkušební elektrárny se ale z projektu stáhli dva velcí investoři: Siemens a Bosch.
                    39:56
                    Situace v libyjském Benghází
                     Smrtící útok na americký konzulát v libyjském Benghází byl teroristický čin. Před komisí amerického kongresu to prohlásil bývalý šéf CIA David Petreus.
                     40:16
                     Výstava počítačů z 80. let
                      Výpočetní techniku i programy z časů normalizace představuje výstava v jičínském muzeu. Kurátoři zdůrazňují, že některé exponáty jsou určené nejen očím, ale i k praktickému vyzkoušení.
                      41:09
                      Stavba mrakodrapu v Monaku
                       Ekonomická krize způsobila pokles realitního trhu i v tak bohatém státě, jako je Monako. I když ceny spadly o pouhých 5 %, knížectví se rozhodlo proti krizi bojovat porušením dlouholetého tabu a povolilo stavbu mrakodrapu.
                       42:56
                       60 let od vzniku Akademie věd
                        Přesně před šedesáti lety vznikla Československá akademie věd. Za dobu své existence jejími dveřmi prošla celá řada významných vědců. Mezi nimi i chemik Jaroslav Heyrovský.
                        44:16
                        Výhled na zítřek
                         Světový den obětí dopravních nehod, 100. finále Davis Cupu.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž46 minut
                         Další díl
                         18. listopadu 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Headlines — Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                         17. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                         16. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         16. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                         15. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         15. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         15. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                         14. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         14. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         14. 6. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                         13. 6. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         13. června

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         13. 6. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám