Události

18. listopad 2012

44 minut

18. listopad 2012

Obsah dílu

Starostové proti rušení úřadů — Situace v pásmu Gazy — Prezident Obama v Barmě — Jak se fandilo na Davis Cupu — Čeští tenisté v bitvě o Davisův pohár — Nová verze státního rozpočtu — Skládka na Frýdlantsku hoří už druhý den — Další dvě otravy metylalkoholem — Nezaměstnaných absolventů přibývá — Havárie ve Smolensku rozděluje celé Polsko — Pomník Bedřicha Smetany — Den obětí dopravních nehod — Levné bydlení v Česku — Další krok v léčbě rakoviny — Volba prezidenta: Miloš Zeman — Uprchlíci v Sýrii — Nedostatek peněz ohrožuje výzkum českých egyptologů — Krtech na mincích — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
Starostové proti rušení úřadů
  Starostové se spojují proti plánovanému rušení stavebních úřadů a matrik na stovkách míst v Česku. Od zítřka začnou z radnic hromadně odcházet výzvy poslancům, senátorům i ministrům.
  06:30
  Situace v pásmu Gazy
   Izraelská armáda nově míří i na média, která spojuje s radikály. Zásah dostaly kanceláře televize Hamásu a kanálu al-Quds.
   08:44
   Prezident Obama v Barmě
    Historickou návštěvu jihovýchodní Asie zahájil Barack Obama. Přelomová je tím, že jako první americký prezident v historii zamíří i do Barmy.
    09:02
    Jak se fandilo na Davis Cupu
     V havířovské nemocnici skončili dva lidi po otravě metylalkoholem.
     09:46
     Čeští tenisté v bitvě o Davisův pohár
      Historický víkend nejen pro české tenisty.
      13:27
      Nová verze státního rozpočtu
       Ministr financí Miroslav Kalousek předloží vládě novou verzi státního rozpočtu na příští rok, která počítá s příjmy i výdaji nižšími zhruba o 4 miliardy korun.
       15:11
       Skládka na Frýdlantsku hoří už druhý den
        Na skládce jsou hlavně plasty a místní tak trápí štiplavý dým.
        16:37
        Další dvě otravy metylalkoholem
         V havířovské nemocnici skončili dva lidi po otravě metylalkoholem. Oba popíjeli z neokolkované láhve, která obsahovala vysokou koncentraci metanolu.
         16:55
         Nezaměstnaných absolventů přibývá
          Nezaměstnaných absolventů vysokých škol je nejvíc za poslední dva roky. Jen na úřadech práce je jich registrováno přes 30 000.
          18:39
          Havárie ve Smolensku rozděluje celé Polsko
           Žádostmi o hromadné exhumace hrozí polské vládě rodiny obětí havárie ze Smolenska.
           20:52
           Pomník Bedřicha Smetany
            Pomník skladatele Bedřicha Smetany na Vyšehradském hřbitově se dočkal nové podoby. Na odhalení se přišli podívat i jeho přímí potomci.
            22:51
            Den obětí dopravních nehod
             18. listopad připomíná oběti dopravních nehod po celém světě. K pietním akcím se připojila i česká města.
             24:44
             Levné bydlení v Česku
              Koupě vlastního domu nebo bytu je teď nejvýhodnější za poslední roky. Netvrdí to jen realitní makléři, ale potvrzují to i aktuální statistiky.
              26:52
              Další krok v léčbě rakoviny
               Látky z hlubin moře jako účinná léčba pro pacienty s rakovinou. Pod hladinou je hledají španělští vývojáři léků.
               29:07
               Volba prezidenta: Miloš Zeman
                38:41
                Uprchlíci v Sýrii
                 Situace uprchlíků v Sýrii se rapidně zhoršuje. Podle humanitárních organizací v zemi rychle docházejí zásoby jídla.
                 40:44
                 Nedostatek peněz ohrožuje výzkum českých egyptologů
                  Čeští egyptologové musejí omezovat svůj výzkum v Abúsíru. Dlouhodobě jim ubývá peněz na práci v terénu, která je ale v tomto oboru nutnou podmínkou úspěchu.
                  42:41
                  Krtech na mincích
                   Po prezidentech bude mít vlastní minci taky krtek. Kreslená postavička Zdeňka Milera se už brzy objeví na pamětních medailích.
                   44:25
                   Výhled na zítřek
                    Povolební situace v krajích a zasedání ministrů zahraničí v Bruselu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    19. listopad 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    17. květen

                    Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                    Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    17. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    16. květen

                    Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    16. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    15. květen

                    Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                    Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    15. květen

                    Ve znakovém jazyce

                    Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám