Nahrávám video

18. listopad 2012

Obsah dílu

Starostové proti rušení úřadů — Situace v pásmu Gazy — Prezident Obama v Barmě — Jak se fandilo na Davis Cupu — Čeští tenisté v bitvě o Davisův pohár — Nová verze státního rozpočtu — Skládka na Frýdlantsku hoří už druhý den — Další dvě otravy metylalkoholem — Nezaměstnaných absolventů přibývá — Havárie ve Smolensku rozděluje celé Polsko — Pomník Bedřicha Smetany — Den obětí dopravních nehod — Levné bydlení v Česku — Další krok v léčbě rakoviny — Volba prezidenta: Miloš Zeman — Uprchlíci v Sýrii — Nedostatek peněz ohrožuje výzkum českých egyptologů — Krtech na mincích — Výhled na zítřek

Části dílu

00:36
Starostové proti rušení úřadů
  Starostové se spojují proti plánovanému rušení stavebních úřadů a matrik na stovkách míst v Česku. Od zítřka začnou z radnic hromadně odcházet výzvy poslancům, senátorům i ministrům.
  06:30
  Situace v pásmu Gazy
   Izraelská armáda nově míří i na média, která spojuje s radikály. Zásah dostaly kanceláře televize Hamásu a kanálu al-Quds.
   08:44
   Prezident Obama v Barmě
    Historickou návštěvu jihovýchodní Asie zahájil Barack Obama. Přelomová je tím, že jako první americký prezident v historii zamíří i do Barmy.
    09:02
    Jak se fandilo na Davis Cupu
     V havířovské nemocnici skončili dva lidi po otravě metylalkoholem.
     09:46
     Čeští tenisté v bitvě o Davisův pohár
      Historický víkend nejen pro české tenisty.
      13:27
      Nová verze státního rozpočtu
       Ministr financí Miroslav Kalousek předloží vládě novou verzi státního rozpočtu na příští rok, která počítá s příjmy i výdaji nižšími zhruba o 4 miliardy korun.
       15:11
       Skládka na Frýdlantsku hoří už druhý den
        Na skládce jsou hlavně plasty a místní tak trápí štiplavý dým.
        16:37
        Další dvě otravy metylalkoholem
         V havířovské nemocnici skončili dva lidi po otravě metylalkoholem. Oba popíjeli z neokolkované láhve, která obsahovala vysokou koncentraci metanolu.
         16:55
         Nezaměstnaných absolventů přibývá
          Nezaměstnaných absolventů vysokých škol je nejvíc za poslední dva roky. Jen na úřadech práce je jich registrováno přes 30 000.
          18:39
          Havárie ve Smolensku rozděluje celé Polsko
           Žádostmi o hromadné exhumace hrozí polské vládě rodiny obětí havárie ze Smolenska.
           20:52
           Pomník Bedřicha Smetany
            Pomník skladatele Bedřicha Smetany na Vyšehradském hřbitově se dočkal nové podoby. Na odhalení se přišli podívat i jeho přímí potomci.
            22:51
            Den obětí dopravních nehod
             18. listopad připomíná oběti dopravních nehod po celém světě. K pietním akcím se připojila i česká města.
             24:44
             Levné bydlení v Česku
              Koupě vlastního domu nebo bytu je teď nejvýhodnější za poslední roky. Netvrdí to jen realitní makléři, ale potvrzují to i aktuální statistiky.
              26:52
              Další krok v léčbě rakoviny
               Látky z hlubin moře jako účinná léčba pro pacienty s rakovinou. Pod hladinou je hledají španělští vývojáři léků.
               29:07
               Volba prezidenta: Miloš Zeman
                38:41
                Uprchlíci v Sýrii
                 Situace uprchlíků v Sýrii se rapidně zhoršuje. Podle humanitárních organizací v zemi rychle docházejí zásoby jídla.
                 40:44
                 Nedostatek peněz ohrožuje výzkum českých egyptologů
                  Čeští egyptologové musejí omezovat svůj výzkum v Abúsíru. Dlouhodobě jim ubývá peněz na práci v terénu, která je ale v tomto oboru nutnou podmínkou úspěchu.
                  42:41
                  Krtech na mincích
                   Po prezidentech bude mít vlastní minci taky krtek. Kreslená postavička Zdeňka Milera se už brzy objeví na pamětních medailích.
                   44:25
                   Výhled na zítřek
                    Povolební situace v krajích a zasedání ministrů zahraničí v Bruselu.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    19. listopad 2012

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    27. září

                    Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                    27. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    27. září

                    Ve znakovém jazyce

                    27. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    26. září

                    Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                    26. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    26. září

                    Ve znakovém jazyce

                    26. 9. 2022 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                    25. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    25. září

                    Ve znakovém jazyce

                    25. 9. 2022 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám