49 minut

14. srpna 2012

Část: Na vozíku Prahou

Obsah dílu

Headlines — Církevní restituce — Česká ekonomika se dál propadá — Štáb ČT v Sýrii — Premiér Petr Nečas bude obhajovat křeslo předsedy strany — Brusel trestá — Násilí ve Francii — Útok v Afghánistánu — Revoluční změny v pražské MHD — Petr Očko v čele CzechInvestu — Voda pro obyvatele Přednádraží — Plán české finanční pomoci Afghánistánu — LOH 2016: přípravy startují — Softwarové pirátství — Povodeň v metru — Zaměstnávání cizinců — Čínský bankovní lupič dopaden — Testování letadla X-51 — Konec brněnské Vlněny — Konec pastelkovného — Trať z Rybníku do Lipna nad Vltavou se o prázdninách zastavila sedmkrát — Drop in na Bulovce až od srpna — Nový film Zdeňka Tyce — Na vozíku Prahou

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Církevní restituce
   Už zítra začne v horní komoře další kolo boje o církevní restituce. Sociální demokraté, kteří mají v Senátu převahu, chtějí zákon za každou cenu zamítnout.
   08:31
   Česká ekonomika se dál propadá
    Ve druhém čtvrtletí byl tuzemský hrubý domácí produkt ještě o dvě desetiny nižší než v předchozím kvartálu. Míň se dařilo průmyslu, dál se zhoršovaly i výsledky stavebních firem a obchodníků.
    10:13
    Štáb ČT v Sýrii
     Živý vstup Jana Moláčka.
     13:22
     Premiér Petr Nečas bude obhajovat křeslo předsedy strany
      Svoji kandidaturu Nečas potvrdil České televizi, jeho současný mandát vyprší na konci roku.
      13:40
      Brusel trestá
       Evropská unie neproplácí ČR projekty, které zatím ze státních peněz dotuje operační program Severovýchod. Brusel odhalil vysokou míru chyb.
       16:19
       Násilí ve Francii
        Severofrancouzské město Amiens se probírá z noci plné násilí. Stovky mladých přistěhovalců vypálily desítky aut, několik veřejných budov, a dokonce i mateřskou školu.
        18:20
        Útok v Afghánistánu
         Nejméně 35 lidí zahynulo při útoku hned čtyř sebevražedných atentátníků na jihozápadě Afghánistánu.
         18:38
         Revoluční změny v pražské MHD
          V hlavním městě začnou platit už od září. Radní přes výhrady dopravních odborníků a některých městských částí novinky definitivně posvětili.
          22:34
          Petr Očko v čele CzechInvestu
           Státní agenturu CzechInvest vede ode dneška dočasně Petr Očko, který má na Ministerstvu průmyslu na starosti evropské fondy.
           24:24
           Voda pro obyvatele Přednádraží
            Zhruba stovka obyvatel romského ghetta Přednádraží se zatím nemusí bát nedostatku vody.
            26:04
            Plán české finanční pomoci Afghánistánu
             Rada bezpečnosti státu představila plán finanční pomoci Afghánistánu do roku 2017.
             26:24
             LOH 2016: přípravy startují
              Rio de Janeiro oficiálně zahájilo přípravy na pořádání příští letní olympiády. Spustil je starosta po návratu z Londýna.
              28:23
              Softwarové pirátství
               Softwarové pirátství v Česku dlouhodobě klesá, přesto je stále každý třetí nainstalovaný program nebo počítačová hra nelegální.
               30:17
               Povodeň v metru
                18 zaplavených stanic, miliardové škody - pražské metro postihla před deseti lety nebývale ničivá povodeň.
                35:08
                Zaměstnávání cizinců
                 Česká republika se odmítla připojit k úmluvě Mezinárodní organizace práce o zaměstnávání cizinců v domácnostech. Smlouvu vláda nepřijala.
                 37:11
                 Čínský bankovní lupič dopaden
                  Hon na nejhledanějšího čínského zločince skončil – policisté ho zastřelili nad ránem při jedné z největších pátracích akcích v historii země.
                  38:49
                  Testování letadla X-51
                   O rychlost přes 7 000 kilometrů v hodině se pokusí letadlo X-51 americké armády.
                   39:06
                   Konec brněnské Vlněny
                    Bývalý tovární areál Vlněny v centru Brna se může celý zbourat.
                    40:58
                    Konec pastelkovného
                     Ministerstvo školství od září zruší od září takzvané pastelkovné - příspěvek na pomůcky prvňákům.
                     41:18
                     Trať z Rybníku do Lipna nad Vltavou se o prázdninách zastavila sedmkrát
                      Na vině jsou prudké deště a silný vítr. SŽDC chce proto jednat o kácení v koridoru trati.
                      43:06
                      Drop in na Bulovce až od srpna
                       Metadonovému centru Drop in vyprší koncem měsíce smlouva - nové prostory pavilonu Nemocnice Na Bulovce pro něj budou připravené až od prosince.
                       43:26
                       Nový film Zdeňka Tyce
                        Režisér Zdeněk Tyc začal natáčet nový film s názvem Jako nikdy. Vybral si společensky závažné a zároveň tabuizované téma smrti a umírání.
                        45:04
                        Na vozíku Prahou
                         Projížďka hlavním městem tramvají nebo metrem jako olympijské klání. Pro vozíčkáře, matky s kočárkem nebo důchodce se cesta MHD mnohdy od olympijských disciplín příliš neliší.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         15. srpna 2012

                         Přehled dílů

                         8323 dostupných
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Headlines — Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhové pride v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Závěr Colours of Ostrava — Násilnosti v Bangladéši — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                         20. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž49 minut

                         20. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Headlines — Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                         19. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         19. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž55 minut

                         18. července

                         Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                         18. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž55 minut

                         18. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         18. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         17. července

                         Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                         17. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         17. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         17. 7. 2024 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         16. července

                         Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                         16. 7. 2024 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         16. července

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         16. 7. 2024 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám