48 minut

15. srpen 2012

Obsah dílu

Restituce v Senátu — OSN o Sýrii — Premiér Nečas kritizuje policejního prezidenta Lessyho — Posun budovy nemocnice — Nepokoje v Amiens — Zastupitelské úřady — Nelegální odposlechy — Stavba dálnice D8 může pokračovat — Změny hranic krajů — První výsledky auditu DPP — Vláda schválila loterijní zákon — Austrálie proti kurákům — Kriminalita ve vlacích — Falšovaný med — Řidiči kamionů — Nový Zéland likviduje vrak Reny — Obvinění lovce nacistickcých zločinců — Školní uniformy v Česku — Projekt Opencard stál nejmíň 1,25 miliardy korun — Výlov nádrže Jordán — Trest za korupci — Sestřelení stíhačky

Části dílu

00:36
Restituce v Senátu
  Další kolo boje o církevní zákon, tentokrát v horní komoře Parlamentu. Právě dnes se celý den o navrácení majetku církvím dohadovala koalice s opozicí v Senátu.
  09:16
  OSN o Sýrii
   Podle vyšetřovatelů OSN se údajně syrské vládní síly dopustily těžkých válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.
   12:36
   Premiér Nečas kritizuje policejního prezidenta Lessyho
    Označil jeho výroky za neúnosné. Právě kvůli jednomu z nich už se na Generální inspekci bezpečnostních sborů obrátil ministr vnitra Jan Kubice.
    13:14
    Posun budovy nemocnice
     V pražské motolské nemocnici se posunulo opravované křídlo dětského oddělení - za deset dní nejmíň o osm centimetrů.
     16:04
     Nepokoje v Amiens
      Dnes byly hlášeny pokusy o zapálení sedmi aut. V noci na včerejšek byla situace o poznání dramatičtější.
      18:14
      Zastupitelské úřady
       Po vlně zavírání ambasád má nejpozději v prvním pololetí příštího roku vzniknout pětice nových zastupitelských úřadů.
       18:37
       Nelegální odposlechy
        V tuzemsku se čím dál častěji objevují odposlechy, nad kterými nemá kontrolu policie, ale soukromníci.
        20:54
        Stavba dálnice D8 může pokračovat
         Ústecký Krajský úřad znovu zamítl odvolání odpůrců dálnice. Ti tvrdí, že sedmnáct let staré povolení pro půchod D8 Českým středohořím není platné.
         21:16
         Změny hranic krajů
          Karlovarský kraj se vzdá části svého území ve prospěch Ústeckého kraje. Přijde o sedm hektarů, tři osady a 20 obyvatel.
          22:54
          První výsledky auditu DPP
           Prověrka sporných zakázek dopravního podniku má první jasné výsledky.
           24:40
           Vláda schválila loterijní zákon
            Vláda dnes schválila nový návrh loterijního zákona. Ten mimo jiné cizincům dovoluje provozovat hazard v Česku.
            26:36
            Austrálie proti kurákům
             V Austrálii budou platit nejpřísnější pravidla na světě proti reklamě na cigarety.
             28:17
             Kriminalita ve vlacích
              Krádeže, výtržnosti nebo sexuální obtěžování. S těmito i dalšími kriminálními případy se stále častěji setkávají cestující ve vlacích.
              30:42
              Falšovaný med
               Skoro třetina medu, který lidé kupují v obchodech, nemusí mít s tím pravým, od včelaře, mnoho společného.
               32:46
               Řidiči kamionů
                Mají jasný úkol: dovézt zboží na místo určení rychle, i za cenu porušení předpisů. Mluvím o řidičích kamionů. Aby si udrželi práci, jezdí řada z nich taky v době, kdy by měli odpočívat.
                38:12
                Nový Zéland likviduje vrak Reny
                 Nový Zéland se chystá udělat tečku za největší ekologickou havárií své námořní historie. Záchranáři postupně rozřežou vrak kontejnerové lodi Rena.
                 39:36
                 Obvinění lovce nacistickcých zločinců
                  Maďarští nacionalisté ze strany Jobbik žalují lovce nacistických zločinců.
                  40:00
                  Školní uniformy v Česku
                   První běžná základní škola v Česku zavádí školní uniformy, které se doteď objevovaly jen v některých školách soukromých.
                   42:00
                   Projekt Opencard stál nejmíň 1,25 miliardy korun
                    Kritizovaný projekt Opencard už stál minimálně 1,25 miliardy; údaje o nákladech ještě nejsou kompletní. Vyplývá to z materiálu, který dostali radní města a z informací dopravního podniku. Kartu vlastní 950 tisíc Pražanů.
                    42:25
                    Výlov nádrže Jordán
                     V Táboře dnes začal výlov nádrže Jordán. Je to výjimečná událost. V nádrži z roku 1492 se totiž naposledy lovilo v roce 1830.
                     44:13
                     Trest za korupci
                      Brněnský krajský soud potvrdil trest za korupci pro bývalého náměstka věznice v Kuřimi.
                      44:35
                      Sestřelení stíhačky
                       Česká armáda má pouze jednoho pilota proudové stíhačky, který oficiálně sestřelil jiné proudové letadlo. V padesátých letech se to povedlo Jaroslavu Šrámkovi na Migu -15.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       16. srpen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       4. říjen

                       Headlines — Obranná strategie ČR — Detaily z obranné strategie — Diplomatické vztahy s Ruskem — Obranná strategie a armáda — Cvičení pozemních vojsk — Petr Pavel v Evropském parlamentu — Kontroly na hranicích — Jednání o evropské migrační politice — Republikání odvolali svého předsedu dolné komory — Vývoz obilí z Ruska — Hospodaření zdravotních pojišťoven — 25. ročník Designbloku — Škrty v dotacích — Omezení návštěv nemocnici v Šumperku — Kauza Diversity Capital — Prodej Jindřišské věže — Nehoda autobusu v Benátkách — Noví velvyslanci ČR — Říjnové počasí — Namátkové kontroly na hranicích — Nelegální migrace přes Slovensko — Situace na hranici s Německem — Hlavní migrační trasy — Poplatky za obnovitelné zdroje elektřiny — Zrušení rozsudku komunistické justice — Vyšetřování korupce na Slovensku — Konference britské konzervativní strany — Konec kojeneských ústavů — Nové nájemní byty v Opočně — Nobelova cena za chemii — Vyšetřování nehody na trati u Strakonic — Nové učebnice dějepisu v Rusku — Nová deska Ondřeje Pivce

                       4. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       4. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       4. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Headlines — Úspory ve výdajích státu — Škrtání ve státních dotacích — Další úspory — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Kontroly zavádí i Polsko — Smrtelná nehoda na trati — Spory uvnitř Republikánské strany v USA — Přestřelka v obchodním centru v Bangkoku — Platy učitelů — Povolební jednání na Slovensku — Nobelova cena za fyziku — Nehoda na D2 — Premiéra filmu Úsvit — Zelenskyj navštívil vojáky na frontě — Nevyužité uranové doly na Ukrajině — Konec tiskové mluvčí prezidenta — Lepší dostupnost záchranné služby na jižní Moravě — Vytažení výletní lodě Máj z vody — Kurz koruny — Očkování proti chřipce a covidu — Abnormálně teplé počasí — Letní počasí — Srovnání teplot — Vliv na přířodní cykly — Předpověď na další dny — Rozšiřování letiště Václava Havla — Prezident Pavel v Bruggách — Končí Oktoberfest — Únik látky v kroměřížském gymnáziu — Trénink na požár v dálničním tunelu — Loutkařský festival v Ostravě — Studenti z Ruska a Běloruska v Česku — Zemřel Richard Salzmann — Ochrana přírodních památek — Provoz úzkokolejky v jižnéch Čechách — Nehoda sanitky v Brně — 104letá žena skočila padákem

                       3. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       3. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       2. říjen

                       Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                       2. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       2. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                       1. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                       30. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 9. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám