48 minut

15. srpen 2012

Obsah dílu

Restituce v Senátu — OSN o Sýrii — Premiér Nečas kritizuje policejního prezidenta Lessyho — Posun budovy nemocnice — Nepokoje v Amiens — Zastupitelské úřady — Nelegální odposlechy — Stavba dálnice D8 může pokračovat — Změny hranic krajů — První výsledky auditu DPP — Vláda schválila loterijní zákon — Austrálie proti kurákům — Kriminalita ve vlacích — Falšovaný med — Řidiči kamionů — Nový Zéland likviduje vrak Reny — Obvinění lovce nacistickcých zločinců — Školní uniformy v Česku — Projekt Opencard stál nejmíň 1,25 miliardy korun — Výlov nádrže Jordán — Trest za korupci — Sestřelení stíhačky

Části dílu

00:36
Restituce v Senátu
  Další kolo boje o církevní zákon, tentokrát v horní komoře Parlamentu. Právě dnes se celý den o navrácení majetku církvím dohadovala koalice s opozicí v Senátu.
  09:16
  OSN o Sýrii
   Podle vyšetřovatelů OSN se údajně syrské vládní síly dopustily těžkých válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.
   12:36
   Premiér Nečas kritizuje policejního prezidenta Lessyho
    Označil jeho výroky za neúnosné. Právě kvůli jednomu z nich už se na Generální inspekci bezpečnostních sborů obrátil ministr vnitra Jan Kubice.
    13:14
    Posun budovy nemocnice
     V pražské motolské nemocnici se posunulo opravované křídlo dětského oddělení - za deset dní nejmíň o osm centimetrů.
     16:04
     Nepokoje v Amiens
      Dnes byly hlášeny pokusy o zapálení sedmi aut. V noci na včerejšek byla situace o poznání dramatičtější.
      18:14
      Zastupitelské úřady
       Po vlně zavírání ambasád má nejpozději v prvním pololetí příštího roku vzniknout pětice nových zastupitelských úřadů.
       18:37
       Nelegální odposlechy
        V tuzemsku se čím dál častěji objevují odposlechy, nad kterými nemá kontrolu policie, ale soukromníci.
        20:54
        Stavba dálnice D8 může pokračovat
         Ústecký Krajský úřad znovu zamítl odvolání odpůrců dálnice. Ti tvrdí, že sedmnáct let staré povolení pro půchod D8 Českým středohořím není platné.
         21:16
         Změny hranic krajů
          Karlovarský kraj se vzdá části svého území ve prospěch Ústeckého kraje. Přijde o sedm hektarů, tři osady a 20 obyvatel.
          22:54
          První výsledky auditu DPP
           Prověrka sporných zakázek dopravního podniku má první jasné výsledky.
           24:40
           Vláda schválila loterijní zákon
            Vláda dnes schválila nový návrh loterijního zákona. Ten mimo jiné cizincům dovoluje provozovat hazard v Česku.
            26:36
            Austrálie proti kurákům
             V Austrálii budou platit nejpřísnější pravidla na světě proti reklamě na cigarety.
             28:17
             Kriminalita ve vlacích
              Krádeže, výtržnosti nebo sexuální obtěžování. S těmito i dalšími kriminálními případy se stále častěji setkávají cestující ve vlacích.
              30:42
              Falšovaný med
               Skoro třetina medu, který lidé kupují v obchodech, nemusí mít s tím pravým, od včelaře, mnoho společného.
               32:46
               Řidiči kamionů
                Mají jasný úkol: dovézt zboží na místo určení rychle, i za cenu porušení předpisů. Mluvím o řidičích kamionů. Aby si udrželi práci, jezdí řada z nich taky v době, kdy by měli odpočívat.
                38:12
                Nový Zéland likviduje vrak Reny
                 Nový Zéland se chystá udělat tečku za největší ekologickou havárií své námořní historie. Záchranáři postupně rozřežou vrak kontejnerové lodi Rena.
                 39:36
                 Obvinění lovce nacistickcých zločinců
                  Maďarští nacionalisté ze strany Jobbik žalují lovce nacistických zločinců.
                  40:00
                  Školní uniformy v Česku
                   První běžná základní škola v Česku zavádí školní uniformy, které se doteď objevovaly jen v některých školách soukromých.
                   42:00
                   Projekt Opencard stál nejmíň 1,25 miliardy korun
                    Kritizovaný projekt Opencard už stál minimálně 1,25 miliardy; údaje o nákladech ještě nejsou kompletní. Vyplývá to z materiálu, který dostali radní města a z informací dopravního podniku. Kartu vlastní 950 tisíc Pražanů.
                    42:25
                    Výlov nádrže Jordán
                     V Táboře dnes začal výlov nádrže Jordán. Je to výjimečná událost. V nádrži z roku 1492 se totiž naposledy lovilo v roce 1830.
                     44:13
                     Trest za korupci
                      Brněnský krajský soud potvrdil trest za korupci pro bývalého náměstka věznice v Kuřimi.
                      44:35
                      Sestřelení stíhačky
                       Česká armáda má pouze jednoho pilota proudové stíhačky, který oficiálně sestřelil jiné proudové letadlo. V padesátých letech se to povedlo Jaroslavu Šrámkovi na Migu -15.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       16. srpen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       20. září

                       Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                       20. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       20. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       19. září

                       Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                       19. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       19. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       18. září

                       Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                       18. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       18. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       17. září

                       Platy státních zaměstnanců — Zmrazení platů státních zaměstnaců — Počet státních zaměstnanců — Válka na Ukrajině — Nelegální migrace ukrajinských mužů — Novela zákoníku práce bude platit — Návrat návštěvníků do lázní — Členství Švédska v NATO — Žatec a UNESCO — Zpomalení inflace — Německá ekomika zpomaluje — Slovensko před volbami — 30 let od vydání alba In Utero — Milosti jen od prezidenta — Jednání poslaneckých výborů — Systém penzijního spoření — 30 let od rozsudku pro Pavla Minaříka — Dobré podmínky pro houbaře — Popraskaný povrch dálnic — Energie pro spotřebitele zlevňují — Poplatky za obnovitelné zdroje — Počet domácností v Česku a hlavní zdroje vytápění — Situace na Lampeduse — Společné bydlení studentů a seniorů — Most nad Orlickou přehradou — Podzimní samosběr brambor — Dny NATO v Ostravě — Vlajky EU ve Velké Británii — Provazochodci v Kladně — Opravy krnovské textilky Karnola

                       17. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       17. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       16. září

                       Spor o spotřební daň z tichého vína — Debaty o dani na tiché víno, medovinu a cider — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Komplikace při schvalování úsporného balíčku? — Vývoz obilí z Ukrajiny — Zákaz vzjezdu aut s ruskou RZ do Polska — Úspory Čechů na stáří — Mimořádné volby do zastupitelstev v 10 obcích — Vzdor íránských žen proti režimu — Vztahy Turecka a EU — Představení Doma u Hitlerů v divadle DISK — Demonstrace proti vládě — Lídři kandidátek do eurovoleb — Péče o děti v náhradní rodině — Podíl obyvatel s vysokoškolským vzděláním — Požár haly v Července na Olomoucku — Ovoce zpracované v obecní sušárně — Dny NATO — Přehlídka armádní techniky — Nedělní program přehlídky — Modernizace české armády — Vesnice roku 2023 — Ukliďme Česko — Drahé německé dřevo — Dárcovství kostní dřeně — Oktoberfest v Mnichově — Složité cestování Palestinců — Ceny Františka Filipovského za dabing — Bubenické paličky z jihočeské dílny

                       16. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       16. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       16. 9. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám