48 minut

16. srpen 2012

Obsah dílu

Headlines — Senát zamítl zvyšování DPH — Pavel Tykač znovu před soudem — Pokračující kampaně prezidentských kandidátů — Azyl pro Assange — Zatýkání násilníků v Amiens — Rath stále ve vazbě — Pokračování sporu v ostravském ghettu — Lich skončil v čele DPP — Bombardování civilistů v Sýrii — Útok v Pákistánu — Křídlo motolské nemocnice je podle statika stabilní — Energetická koncepce vlády údajně otevře dveře k prolomení hnědouhelných limitů — Západonilský virus v USA — 10 let od povodní na Mělnicku — Pohonné hmoty výrazně zdražily — Zvýšení rychlosti se začne testovat — Krvavé vyvrcholení týdenní stávky v JAR — Předražené zakázky na Ministerstvu spravedlnosti — Záhady bitevního křižníku Hood — Napojení neonacistické skupiny na Ku-klux-klan — Poplatky za nařízené toxikologické testy — Nehody vyhlídkových letadel — Mezinárodní vesmírná stanice na dlani — Film Holoubci sklízí úspěchy doma i v zahraničí

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Senát zamítl zvyšování DPH
   Podle levicové opozice, která horní komoru Parlamentu ovládá, vyšší DPH ekonomice uškodí. Proti vyšší DPH je i nově část pravicových zákonodárců, ti se bojí, že by mohlo ještě víc zbrzdit křehkou ekonomiku.
   08:36
   Pavel Tykač znovu před soudem
    Miliardář Pavel Tykač bude znovu čelit trestnímu stíhání kvůli vytunelovaným CS fondům.
    10:54
    Pokračující kampaně prezidentských kandidátů
     Pokračují kampaně prezidentských kandidátů - senátor ČSSD Jiří Dienstbier oznámil, že chce homosexuálním párům umožnit adopci dětí.
     11:17
     Azyl pro Assange
      Ekvádor udělil azyl Julianu Assangovi. Jednačtyřicetiletý Australan se na jeho ambasádě v Británii skrývá už od června.
      13:21
      Zatýkání násilníků v Amiens
       Francouzská policie zatkla ve městě Amiens prvních pět násilníků. V noci na úterý tam rozlícený dav zapálil desítky aut, sportoviště a školku.
       13:39
       Rath stále ve vazbě
        David Rath zůstává ve vazbě i proto, že by jako poslanec mohl pokračovat v trestné činnosti - píše se v odůvodnění pražského krajského soudu.
        15:52
        Pokračování sporu v ostravském ghettu
         Ostravský stavební úřad stále trvá na svém rozhodnutí, že domy v Přednádraží jsou nebezpečné a jejich obyvatelé se musí ihned vystěhovat.
         18:21
         Lich skončil v čele DPP
          Vladimír Lich skončil v čele pražského dopravního podniku. Z postu generálního ředitele ho odvolalo představenstvo.
          21:13
          Bombardování civilistů v Sýrii
           Kvůli čím dál krutějšímu válečnému běsnění pozastavila Organizace islámské spolupráce členství Sýrii.
           23:18
           Útok v Pákistánu
            Přísně střeženou leteckou základnu v Pákistánu přepadlo v noci po zuby vyzbrojené komando místního Talibanu.
            23:36
            Křídlo motolské nemocnice je podle statika stabilní
             Křídlo dětského pavilonu motolské nemocnice, které se včera pohnulo o 8 centimetrů, je stabilní a dál se posunovat nebude - konstatoval statik potom, co budovu ohledal.
             25:12
             Energetická koncepce vlády údajně otevře dveře k prolomení hnědouhelných limitů
              Tvrdí to ČSSD. Surovinová politika je údajně podobně vstřícná i k těžbě břidlicových plynů.
              25:47
              Západonilský virus v USA
               Spojené státy čelí největší epidemii západonilského viru za posledních osm let. Nejmíň 26 lidí už zemřelo, skoro 700 se nakazilo.
               27:53
               10 let od povodní na Mělnicku
                Města a obce se s následky povodní vyrovnávaly různě. Například v Mělníku už stojí část protipovodňového valu.
                29:44
                Pohonné hmoty výrazně zdražily
                 Cena nejprodávanějšího Naturalu 95 vyskočila v uplynulém týdnu celkem o 58 haléřů - litr tak stojí průměrně 37 korun a 40 haléřů.
                 30:00
                 Zvýšení rychlosti se začne testovat
                  Na silnici z Hradce Králové do Pardubic se zřejmě v říjnu začne zkoušet plánované zvýšení rychlosti z 90 na 110 kilometrů v hodině.
                  36:00
                  Krvavé vyvrcholení týdenní stávky v JAR
                   Při zásahu policie proti horníkům z platinového dolu zemřelo nejmíň 10 lidí.
                   37:23
                   Předražené zakázky na Ministerstvu spravedlnosti
                    Ministerstvo spravedlnosti čelí kritice, že zmanipulovalo výběrové řízení na zakázku za 15 milionů korun. Hledalo dodavatele systému na přepis řeči na soudech a státních zastupitelstvích.
                    39:16
                    Záhady bitevního křižníku Hood
                     Jednu ze záhad druhé světové války se chystá rozluštit britské královské námořnictvo - jak přesně se potopil legendární bitevní křižník Hood.
                     40:54
                     Napojení neonacistické skupiny na Ku-klux-klan
                      Německá neonacistická skupina, která má na svědomí život devíti přistěhovalců a jedné policistky, byla napojená na německou odnož Ku-klux-klanu. Informuje o tom berlínský deník TAZ.
                      41:16
                      Poplatky za nařízené toxikologické testy
                       Kdo má podle zákona vymáhat pohledávky za pozitivní lékařské rozbory krve? To je otázka, o které se dohadují policisté s nemocnicemi.
                       42:56
                       Nehody vyhlídkových letadel
                        U Dolního Benešova na Opavsku se po poledni zřítilo malé vyhlídkové letadlo. Nehodu nepřežili oba muži, kteří v něm letěli - pilot a pasažér.
                        43:12
                        Mezinárodní vesmírná stanice na dlani
                         3D vizualizace mladých českých vývojářů otevírá skrze chytré telefony a tablety dveře do kosmu. Aplikace vznikla ve spolupráci s americkou NASA.
                         44:56
                         Film Holoubci sklízí úspěchy doma i v zahraničí
                          Český film ve znakovém jazyce sklízí úspěchy. Snímek Holoubci byl vybrán do soutěže Golden Egg Competition.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          17. srpen 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                          20. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                          19. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          18. únor

                          Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                          18. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          18. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          17. únor

                          Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                          17. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          17. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 2. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. únor

                          Smrt ruského opozičníka Alexeje Navalného — Příčina úmrtí Alexeje Navalného — Reakce lídrů na úmrtí Navalného — Pieta v Moskvě — Pietní místo a protest u ruské ambasády — Bezpečnostní konference v Mnichově — Boje na Ukrajině — Bezpečnostní dohoda mezi Francií a Ukrajinou — Forma protestu evropských zemědělců — Pondělní protest zkomplikuje dopravu — Změny ve slovenském trestním právu — Výměna hradního kancléře — Pohledávky klientů zkrachovalé Sberbank — Nabucco ve Státní opeře — Měnová politika při oslabování koruny — Počet firem v Česku — Incident z pražského metra — Rekordně teplý den — Opravy rozbitých silnic — Následky jízdy přes výmoly — Délka silniční sítě — Opravy silnic na jihu Čech — Vláda o ruském podniku spravujícím budovy v Česku — Nové uplatnění pro chátrající objekty — Stejnopohlavní sňatky v Řecku — Protesty v Maďarsku kvůli milosti — Likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou — Pěstírna léčebného konopí — Otevírání FF UK po střelbě — Návrat seniorů do domova po požáru — Zatýkání islamistů v Turecku — Stavba silnice do Svitav — Skupiny pro děti zdravotníků v nemocnicích — Bobři táhnou do měst — Noc mladých vědců

                          16. 2. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. únor

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 2. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám