48 minut

20. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — Vydání Vlasty Parkanové — Církevní restituce — Rathův dopis — Pětina maturantů propadla, skoro 7 000 se odvolává — Drama v Toulouse — Nová vláda v Řecku — Na Ztraceném v šumavském NP se bude znovu kácet — Kontroly VZP kvůli projektu IZIP — Zdravotní stav Mubaraka — Wiesel vrátil státní vyznamenání — Situace v Sýrii — Den před fotbalovým čtvrtfinále s Portugalskem — Češi ve čtvrtfinále — Věřitelé Sazky dostanou pětinu svých pohledávek — Modernizace D1 a dalších dálnic — Policie prověřuje Hadamczika kvůli Pozemkovému fondu — Rozsudek v kauze bankovní loupeže — Ocenění za záchranu lidského života — Poštovní známky s portréty — Julian Assange žádá o azyl — Spor o Falklandy — Rekonstrukce přistávací plochy — Chodící lidé — John zůstává v čele VV — Jižní zahrady Pražského hradu po rekonstrukci

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Vydání Vlasty Parkanové
   Místopředsedkyně sněmovny Vlasta Parkanová dostala pozvánku na další jednání mandátového a imunitního výboru. Může se tak hájit před poslanci.
   05:52
   Církevní restituce
    Poslancům se ani dnes nepodařilo schválit zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.
    07:44
    Rathův dopis
     Obviněný poslanec David Rath poslal do redakce Práva z litoměřické vazební věznice čtyřstránkový dopis. Popsal v něm své pocity těsně po květnovém zatčení.
     08:19
     Pětina maturantů propadla, skoro 7 000 se odvolává
      Ze souhrnných čísel letošních státních maturit také vyplývá, že nejtěžší byla matematika, nejlehčí naopak čeština. Ministr slibuje zásadní změny zkoušky.
      12:14
      Drama v Toulouse
       Francouzské Toulouse zažívá nové drama. Muž, který se hlásí k al-Káidě, vzal při přepadení banky jako rukojmí čtyři lidi.
       15:12
       Nová vláda v Řecku
        Antonis Samaras je novým řeckým premiérem. Lídr vítězných konzervativců získal pro svou vládu podporu dvou levicových stran: socialistů a Demokratické levice.
        15:55
        Na Ztraceném v šumavském NP se bude znovu kácet
         Správa parku potvrdila, že plánuje pokácení asi 1 500 stromů napadených kůrovcem. Aktivisté nevylučují blokádu po vzoru té loňské.
         18:17
         Kontroly VZP kvůli projektu IZIP
          Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes poslal do VZP rozsáhlou kontrolu. Ta by měla do dvou měsíců provést audit všech smluv týkajících se projektu IZIP.
          19:02
          Zdravotní stav Mubaraka
           Bývalý egyptský prezident Mubarak bojuje o život. Během noci se dokonce objevily zprávy, že je klinicky mrtvý.
           20:46
           Wiesel vrátil státní vyznamenání
            Laureát Nobelovy ceny míru Elie Wiesel vrátil Maďarsku státní vyznamenání. V dopise předsedovi parlamentu to odůvodňuje údajným zlehčováním maďarského podílu na holokaustu na oficiální úrovni.
            22:02
            Situace v Sýrii
             Americký prezident Barack Obama jednal na summitu G20 s ruským a čínským protějškem o situaci v Sýrii. Společnou řeč ale nenašli.
             22:04
             Den před fotbalovým čtvrtfinále s Portugalskem
              Český tým je ve Varšavě, kde mu kromě tisíců českých fanoušků bude fandit i řada Poláků.
              24:06
              Češi ve čtvrtfinále
               Dva fotbalové vlaky zítra ráno odvezou fanoušky do Varšavy na čtvrtfinálový zápas české reprezentace s portugalským výběrem.
               26:18
               Věřitelé Sazky dostanou pětinu svých pohledávek
                Věřitelé zkrachovalé Sazky dostanou vyplacenou až pětinu svých pohledávek - její insolvenční správce Josef Cupka uznal ty, které přesahují patnáct miliard korun.
                26:42
                Modernizace D1 a dalších dálnic
                 Začátek modernizace nejdůležitější dálnice v Česku mezi Prahou a Brnem se zase posunul. Začít by se mělo až v říjnu. Oznámil to ministr dopravy Pavel Dobeš.
                 28:29
                 Policie prověřuje Hadamczika kvůli Pozemkovému fondu
                  Policie začala prověřovat, za co dostala přítelkyně trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika 270 tisíc od Pozemkového fondu.
                  30:07
                  Rozsudek v kauze bankovní loupeže
                   Za největší českou loupež padly tresty. Zmizení 154 milionů z auta bezpečnostní agentury G4S potrestal soud souhrnným dvanáctiletým a desetiletým trestem.
                   31:59
                   Ocenění za záchranu lidského života
                    Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek dnes ocenil osm vojáků za záchranu lidského života. Mezi nimi i ty, kteří pomáhali při květnové nehodě ruského letounu Antonov.
                    37:34
                    Poštovní známky s portréty
                     Česká pošta chystá na září novinku - zájemci si budou moci objednat známku, kterou si sami navrhnou. Třeba i s vlastním portrétem.
                     39:20
                     Julian Assange žádá o azyl
                      Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange čeká na ekvádorské ambasádě v Londýně na vyřízení své žádosti o azyl.
                      41:17
                      Spor o Falklandy
                       Britsko-argentinský spor o Falklandy pronikl i na zasedání G20 v Mexiku. Britský premiér Cameron si tam vyměňoval názory s argentinskou prezidentkou Cristinou Fernándezovou.
                       41:38
                       Rekonstrukce přistávací plochy
                        Hlavní ranvej ruzyňského letiště dostává v těchto dnech nový kabát. Nejvytíženější přistávací plochu v Česku stavebníci opraví po částech.
                        43:24
                        Chodící lidé
                         Kampaň Chodící lidé.cz upozorňuje na to, že přehnaná pozornost a lítost zdravotně postiženým lidem nepomáhá.
                         45:14
                         John zůstává v čele VV
                          Příznivci Věcí veřejných v internetovém hlasování vybrali do čela strany Radka Johna. Do funkce stronového předsedy ho ještě musí potvrdit straníci na sobotní volební konferenci.
                          45:32
                          Jižní zahrady Pražského hradu po rekonstrukci
                           Strakonice nedostaly dotace na odstranění desítky tun jedů uložených v podzemí hradu. Práce přitom skončily a firmy chtějí peníze.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž48 minut
                           Další díl
                           21. červen 2012

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                           9. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           9. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Headlines — Zeman odmítl snížení plateb — Prezidentská veta Miloše Zemana — Reakce na prezidentské veto — Situace v Záporožské elektrárně — Vývoz obilí z Ukrajiny — Vyšetření válečných zločinů na Ukrajině — Nezaměstnanost v ČR — Hlinecký Megatech ukončí výrobu — Začíná festival Prague Pride — Čínské vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu pokračuje — Americký Senát schválil klimatický balík — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — Zpronevěra školních peněz v Olomouci — Povodně roku 2002 — Aukce na doplnění plynu v zásobnících — Zdroje tepla v domácnostech — Češi pořizují solární panely — Školení policistů — Jednání o školení policistů — Příměří mezi Izraelem a Islámským džihádem — Další lockdown v Číně — Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují — Bezpilotní letouny z Izraele — Víza pro ukrajinské uprchlíky — Návštěva Joea Bidena v Kentucky — Zemřel biskup Jozef Tomko — Žně letos postupují rychleji — Ukrajinská sochařka tvoří v Praze

                           8. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           8. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           8. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           7. srpen

                           Headlines — Větší výdaje krajů — Vyšší výdaje za energie pro kraje — Vládní kompenzace kvůli inflaci — Situace v Záporožské elektrárně — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Čínské cvičení útoku — Šíření covidu-19 v Česku — Výpadky léků v lékárnách — Prezident Joe Biden je negativní — Výstava celoživotního díla fotografky Mináčové — Česko se chce zlepšit v boji proti praní špinavých peněz — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Zájem o věci z druhé ruky — Noční požár bytu v Berouně si vyžádal jeden lidský život — Nadúroda jablek v Evropě — Nejničivější povodně v novodobé historii Česka — Příčiny povodní v Česku — Protržená hráz nad obcí Metly — Povodeň v Praze 2002 — 20 let od povodní v Česku — Boje v Gaze pokračují — Záchrana horníků v Mexiku — Fotbalová sezona v plném proudu — Oprava mostů na D1 — Úrazy turistů v Česku — Snaha o soběstačnost německých domácností — V Číně shořel nejdelší dřevěný most — Příspěvky pro lidi s celiakií — Jízda králů v Kunovicích

                           7. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           7. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           7. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám