48 minut

21. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — Církevní restituce - hlavní téma krajských voleb — Breivik naposledy u soudu — Evropská komise řeší kácení na Šumavě — V ČR ubývá jazykově nevzdělaných — Změna koridorů silnic na jižní Moravě — Změna koridorů silnic na jižní Moravě — Policie stíhá bývalé manažery Mostecké uhelné — Obvinění za mačetový útok v novoborském baru — O vyšetřovací spis CASA není zájem — Dodává CIA zbraně syrským rebelům? — 20 let za bombové útoky na Bali — Průlom v gynekologických operacích — Česko může přijít až o 22 miliard korun z fondů Evropské unie — Výtvarník Roman Týc znovu do vězení nepůjde — Rozsudek pro lékárnici — Českem se prohnala vlna bouřek — Vrtulníky Black Hawk a jejich český původ — Pojízdné banky — Největší pěstírna marihuany v ČR — Výcvik vojáků před odjezdem do Afghánistánu — Světoví fyzikové v Praze

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Církevní restituce - hlavní téma krajských voleb
   Sociální demokracie přiznává, že právě tohle téma bude jedním z hlavních pro letošní krajské volby. Opakuje se tak čtyři roky stará situace, kdy ČSSD - tehdy úspěšně - vsadila na celostátní téma.
   08:07
   Breivik naposledy u soudu
    Norský masový vrah Breivik podle obžaloby není duševně zdravý. Proto by ho měl soud poslat na doživotí do psychiatrické léčebny.
    09:56
    Evropská komise řeší kácení na Šumavě
     Spor o kácení na Šumavě začíná znovu gradovat. Razantně se teď ozývá Evropská komise.
     11:58
     V ČR ubývá jazykově nevzdělaných
      Nejmíň jedním cizím jazykem mluví v tuzemsku 49 procent lidí. Republika tak nedosahuje průměru Evropské unie.
      12:19
      Změna koridorů silnic na jižní Moravě
       Nejvyšší správní soud zrušil stěžejní dokument, který vymezoval koridory páteřních silnic na jižní Moravě.
       13:01
       Změna koridorů silnic na jižní Moravě
        Živý vstup Petra Malého.
        14:42
        Policie stíhá bývalé manažery Mostecké uhelné
         Policie upřesnila důvod, proč stíhá šest bývalých manažerů Mostecké uhelné společnosti - ČT o faktu včera informovala jako první.
         16:52
         Obvinění za mačetový útok v novoborském baru
          Jeden z nich policii pořád uniká. Incident odstartoval na severu Čech sérii následných nepokojů.
          17:44
          O vyšetřovací spis CASA není zájem
           Zájem poslanců nahlédnout do vyšetřovacího spisu ke kauze nákupu letadel CASA není velký. Během včerejšího dne si dokumenty přišlo prostudovat 8 z 18 poslanců.
           20:11
           Dodává CIA zbraně syrským rebelům?
            Agenti americké CIA podle NY Times dohlížejí na rozdělování zbraní syrským rebelům. Chtějí tak zajistit, aby zbraně dodané Tureckem, Saúdskou Arábií a Katarem nepadly do rukou islamistů.
            22:12
            20 let za bombové útoky na Bali
             Na 20 let za mříže poslal soud v Jakartě jednoho ze strůjců bombových útoků na Bali. Umar Patek pomáhal s výrobou náloží.
             22:30
             Průlom v gynekologických operacích
              Čeští porodníci budou moct operovat lidské plody s vrozenými vadami přímo v děloze matky. Umožní to první specializované centrum ve střední Evropě, které právě otevřel Ústav pro péči o matku a dítě v Praze.
              24:18
              Česko může přijít až o 22 miliard korun z fondů Evropské unie
               Ministerstva zvažují přesun části peněz do méně problematických programů.
               24:37
               Výtvarník Roman Týc znovu do vězení nepůjde
                Výtvarník Roman Týc nepůjde do vězení za únorovou potyčku s pražskými strážníky. Soud dnes odmítl, že se umělec při konfliktu dopustil násilí proti úřední osobě.
                26:26
                Rozsudek pro lékárnici
                 Čtyři roky vězení - verdikt soudu nad lékárnicí z Pohořelic Sylvou Kolleovou - za nadměrný prodej léků, z nichž se vyrábí pervitin.
                 27:00
                 Českem se prohnala vlna bouřek
                  Zaplavené domky, auta i silnice, vyvrácené stromy i poničený plynovod. Bouřky, které se v noci přehnaly nad Českem, nadělaly největší problémy na jihu a západě země.
                  28:59
                  Vrtulníky Black Hawk a jejich český původ
                   Jedna z nejdůležitějších částí - kabina pilota - se teď vyrábí v Česku. Aero Vodochody letos dodá podle informací České televize americké firmě Sikorsky kolem třiceti kusů těchto kokpitů.
                   32:14
                   Pojízdné banky
                    České banky mají pojízdné pobočky - klientům taky chtějí ušetřit čas a cestu za nimi.
                    40:16
                    Největší pěstírna marihuany v ČR
                     13 zadržených a konopí na půl tuny marihuany. Policie se pochlubila zatím největším odhaleným případem.
                     42:10
                     Výcvik vojáků před odjezdem do Afghánistánu
                      Generálkou před odjezdem do Afghánistánu prošlo ve výcvikovém středisku u Vyškova skoro 300 vojáků, kteří v půlce příštího měsíce zamíří do provincie Logar.
                      43:51
                      Světoví fyzikové v Praze
                       Přední světoví fyzikové diskutují v Praze o výsledcích jednoho z největších vědeckých projektů, na kterém se významně podílí i Česko.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       22. červen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       3. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       3. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       3. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       2. říjen

                       Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                       2. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       2. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       2. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                       1. 10. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       1. říjen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       1. 10. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                       30. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       30. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 9. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. září

                       Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                       29. 9. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. září

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 9. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám