Události

21. červen 2012

48 minut

21. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — Církevní restituce - hlavní téma krajských voleb — Breivik naposledy u soudu — Evropská komise řeší kácení na Šumavě — V ČR ubývá jazykově nevzdělaných — Změna koridorů silnic na jižní Moravě — Změna koridorů silnic na jižní Moravě — Policie stíhá bývalé manažery Mostecké uhelné — Obvinění za mačetový útok v novoborském baru — O vyšetřovací spis CASA není zájem — Dodává CIA zbraně syrským rebelům? — 20 let za bombové útoky na Bali — Průlom v gynekologických operacích — Česko může přijít až o 22 miliard korun z fondů Evropské unie — Výtvarník Roman Týc znovu do vězení nepůjde — Rozsudek pro lékárnici — Českem se prohnala vlna bouřek — Vrtulníky Black Hawk a jejich český původ — Pojízdné banky — Největší pěstírna marihuany v ČR — Výcvik vojáků před odjezdem do Afghánistánu — Světoví fyzikové v Praze

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Církevní restituce - hlavní téma krajských voleb
   Sociální demokracie přiznává, že právě tohle téma bude jedním z hlavních pro letošní krajské volby. Opakuje se tak čtyři roky stará situace, kdy ČSSD - tehdy úspěšně - vsadila na celostátní téma.
   08:07
   Breivik naposledy u soudu
    Norský masový vrah Breivik podle obžaloby není duševně zdravý. Proto by ho měl soud poslat na doživotí do psychiatrické léčebny.
    09:56
    Evropská komise řeší kácení na Šumavě
     Spor o kácení na Šumavě začíná znovu gradovat. Razantně se teď ozývá Evropská komise.
     11:58
     V ČR ubývá jazykově nevzdělaných
      Nejmíň jedním cizím jazykem mluví v tuzemsku 49 procent lidí. Republika tak nedosahuje průměru Evropské unie.
      12:19
      Změna koridorů silnic na jižní Moravě
       Nejvyšší správní soud zrušil stěžejní dokument, který vymezoval koridory páteřních silnic na jižní Moravě.
       13:01
       Změna koridorů silnic na jižní Moravě
        Živý vstup Petra Malého.
        14:42
        Policie stíhá bývalé manažery Mostecké uhelné
         Policie upřesnila důvod, proč stíhá šest bývalých manažerů Mostecké uhelné společnosti - ČT o faktu včera informovala jako první.
         16:52
         Obvinění za mačetový útok v novoborském baru
          Jeden z nich policii pořád uniká. Incident odstartoval na severu Čech sérii následných nepokojů.
          17:44
          O vyšetřovací spis CASA není zájem
           Zájem poslanců nahlédnout do vyšetřovacího spisu ke kauze nákupu letadel CASA není velký. Během včerejšího dne si dokumenty přišlo prostudovat 8 z 18 poslanců.
           20:11
           Dodává CIA zbraně syrským rebelům?
            Agenti americké CIA podle NY Times dohlížejí na rozdělování zbraní syrským rebelům. Chtějí tak zajistit, aby zbraně dodané Tureckem, Saúdskou Arábií a Katarem nepadly do rukou islamistů.
            22:12
            20 let za bombové útoky na Bali
             Na 20 let za mříže poslal soud v Jakartě jednoho ze strůjců bombových útoků na Bali. Umar Patek pomáhal s výrobou náloží.
             22:30
             Průlom v gynekologických operacích
              Čeští porodníci budou moct operovat lidské plody s vrozenými vadami přímo v děloze matky. Umožní to první specializované centrum ve střední Evropě, které právě otevřel Ústav pro péči o matku a dítě v Praze.
              24:18
              Česko může přijít až o 22 miliard korun z fondů Evropské unie
               Ministerstva zvažují přesun části peněz do méně problematických programů.
               24:37
               Výtvarník Roman Týc znovu do vězení nepůjde
                Výtvarník Roman Týc nepůjde do vězení za únorovou potyčku s pražskými strážníky. Soud dnes odmítl, že se umělec při konfliktu dopustil násilí proti úřední osobě.
                26:26
                Rozsudek pro lékárnici
                 Čtyři roky vězení - verdikt soudu nad lékárnicí z Pohořelic Sylvou Kolleovou - za nadměrný prodej léků, z nichž se vyrábí pervitin.
                 27:00
                 Českem se prohnala vlna bouřek
                  Zaplavené domky, auta i silnice, vyvrácené stromy i poničený plynovod. Bouřky, které se v noci přehnaly nad Českem, nadělaly největší problémy na jihu a západě země.
                  28:59
                  Vrtulníky Black Hawk a jejich český původ
                   Jedna z nejdůležitějších částí - kabina pilota - se teď vyrábí v Česku. Aero Vodochody letos dodá podle informací České televize americké firmě Sikorsky kolem třiceti kusů těchto kokpitů.
                   32:14
                   Pojízdné banky
                    České banky mají pojízdné pobočky - klientům taky chtějí ušetřit čas a cestu za nimi.
                    40:16
                    Největší pěstírna marihuany v ČR
                     13 zadržených a konopí na půl tuny marihuany. Policie se pochlubila zatím největším odhaleným případem.
                     42:10
                     Výcvik vojáků před odjezdem do Afghánistánu
                      Generálkou před odjezdem do Afghánistánu prošlo ve výcvikovém středisku u Vyškova skoro 300 vojáků, kteří v půlce příštího měsíce zamíří do provincie Logar.
                      43:51
                      Světoví fyzikové v Praze
                       Přední světoví fyzikové diskutují v Praze o výsledcích jednoho z největších vědeckých projektů, na kterém se významně podílí i Česko.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       22. červen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       16. květen

                       Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                       Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       16. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       15. květen

                       Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                       Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       15. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       14. květen

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                       Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       14. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám