44 minut

10. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — 1942: vyhlazení Lidic — Letecká neštěstí — Soukromý cvičný tryskáč typu L 29 havaroval poblíž Žatce. — Úprava zákona o veřejných zakázkách — Budoucnost Opencard — Světový podnikatel roku — Problémy českých věznic — Konec razií v obydlených částech Afghánistánu — Pomoc španělským bankám — Zpoplatnění silnice R6 — Problémy slevového portálu — Pražská muzejní noc — Rekonstrukce paneláků — Jak bydlí čeští fotbalisté — Kauza Investiční a Poštovní banky — Cena pro českou animaci — Závišův kříž

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:47
  1942: vyhlazení Lidic
   Desátý červen – den, kdy Česko vzpomíná na oběti z vypálených Lidic. Dnes je to přesně sedmdesát let od okamžiku, kdy nacisti vyhladili středočeskou obec.
   11:29
   Letecká neštěstí
    Požár na ruzyňském letišti, zřícení letadla na Lounsku a pády dalších strojů po celém světě za jediný den.
    14:49
    Soukromý cvičný tryskáč typu L 29 havaroval poblíž Žatce.
     Pilot na místě zahynul, třicetiletá pasažérka byla s těžkými zraněními převezena do nemocnice.
     17:26
     Úprava zákona o veřejných zakázkách
      Chybějící vyhlášky, které mají upřesnit zadávání veřejných zakázek podle nového zákona, nabírají další zpoždění.
      19:18
      Budoucnost Opencard
       Podle serveru iDNES.cz měli o budoucnosti Opencard rozhodnout experti už v červnu, termín ale posunuli. S čím přijdou, není jasné.
       19:34
       Světový podnikatel roku
        Nejlepším podnikatelem na světě se stal Keňan James Mwangi, ředitel Equity bank. Pod heslem " Bez účtu se chudoby nezbavíte" se stará o rozvoj bankovních služeb v Africe.
        22:10
        Problémy českých věznic
         Emotivní projev Davida Ratha ve sněmovně upozornil na problém, který české vězeňství trápí už dlouho. Ve vazbě je v Česku teprve obviněný člověk často v horších podmínkách než ten odsouzený.
         25:08
         Konec razií v obydlených částech Afghánistánu
          NATO už v nebude v Afghánistánu útočit v obydlených oblastech. Oznámil to afghánský prezident Hamíd Karzáí po jednání s americkým velvyslancem v Kábulu.
          26:59
          Pomoc španělským bankám
           Španělsko oznámilo, že požádá o zahraniční pomoc pro své banky; přesnou sumu chce stanovit až po nezávislém auditu jejich stavu.
           27:25
           Zpoplatnění silnice R6
            Situace kolem zpoplatnění krátkého úseku rychlostní silnice R6 v Karlovarském kraji se vyhrocuje. Cizinci si na jednodenní výlety do českého příhraničí odmítají kupovat dálniční známky.
            29:14
            Problémy slevového portálu
             Lidé, kteří si koupili zájezd do italského zábavního parku na slevovém portálu Intertip, nikam neodjeli. A hrozí, že přijdou o peníze.
             31:07
             Pražská muzejní noc
              Rekordních 200.000 návštěvníků zavítalo na Pražskou muzejní noc.
              33:03
              Rekonstrukce paneláků
               Začínají rekonstrukce, které dávají dosud šedým panelovým domům barvy a mění dispozice normovaných bytů. A právě neřízené domácí přestavby začínají děsit statiky.
               36:13
               Jak bydlí čeští fotbalisté
                Čeští fotbalisté, kteří dnes mají volno, bydlí ve Wroclawi na prestižní adrese: v historickém hotelu Metropol, kde v minulosti pobývaly všechny předchozí VIP návštěvy.
                38:32
                Kauza Investiční a Poštovní banky
                 Za ztráty v kauze Investiční a Poštovní banky nejspíš nikdo neponese následky. Podle časopisu Týden Nejvyšší státní zastupitelství případ téměř po roce a půl odložilo.
                 38:56
                 Cena pro českou animaci
                  Animovaný snímek Tramvaj režisérky Michaely Pavlátové si odnesl hlavní cenu z prestižního filmového festivalu, který o víkendu skončil ve francouzském Annecy.
                  40:19
                  Závišův kříž
                   Jeden z nejslavnějších relikviářů světa Závišův kříž opustil dočasně trezor. Česká pošta ho chce zobrazit na známce.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž48 minut
                   Další díl
                   11. červen 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž50 minut

                   13. srpen

                   Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                   13. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   13. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   13. 8. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   12. srpen

                   Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                   12. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   12. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   12. 8. 2022 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   11. srpen

                   Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   11. srpen

                   Ve znakovém jazyce

                   11. 8. 2022 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám