48 minut

11. červen 2012

Obsah dílu

Headlines — Romové chtějí svého vládního zmocněnce a tvrdí, že protiromské nálady jsou na historickém maximu — Býchorský útok jde k soudu — Pomoc pro španělské banky — Obvinění kvůli úniku fotek Davida Rath — Bývalýústecký hejtman za ODS Jiří Šulc skončil v čele Výboru regionální rady Severozápad — Členové výboru viní Jiřího Šulce z nečinnosti, kvůli které Brusel zablokoval peníze pro Ústecký i Karlovarský kraj — Češi kupují státní dluhopisy — Kůrovec na ústupu — Objasnění záhadného pádu letounu nad Atlantikem? — Zpoplatnění velké části rehabilitační péče? — Divadelní ceny Tony — Pokuta za splašky v Labi — Kompromis u porodů? — Kompenzace za zpožděné lety a ztracená zavazadla — Stan, který přečká hurikán — V Německu se rozrůstá ultrakonzervativní islám — Krádeží kol přibývá — Buty se vrací s novým albem — Demonstrace kvůli dokumentu o Pinochetovi — Na dno Sloupsko-šošůvských jeskyní — Výhled na zítřek

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Romové chtějí svého vládního zmocněnce a tvrdí, že protiromské nálady jsou na historickém maximu
   Premiér Nečas jim slíbil, že se bude jejich požadavkem zabývat, konkrétní slib ale nedal.
   05:08
   Býchorský útok jde k soudu
    Po roce se k soudu dostává žhářský útok z Býchor na Kolínsku. Obžalováni jsou 4 místní mladíci.
    07:30
    Pomoc pro španělské banky
     Evropa jim přislíbila až 100 miliard eur, i přes prvotní pozitivní reakci trhů nemusí ve finále tyto peníze stačit.
     10:00
     Obvinění kvůli úniku fotek Davida Rath
      Bulváru je podle policie prodal praporčík z věznice Oráčov. Za částku 5 000 korun. Jeho a dalšího zaměstnance z Oráčova čeká soud.
      12:05
      Bývalýústecký hejtman za ODS Jiří Šulc skončil v čele Výboru regionální rady Severozápad
       Odvolal ho výbor ovládaný sociálními demokraty. Víc v živém vstupu Jan Stuchlík.
       13:03
       Členové výboru viní Jiřího Šulce z nečinnosti, kvůli které Brusel zablokoval peníze pro Ústecký i Karlovarský kraj
        Výbor Regionální rady Severozápad odvolal svého předsedu Jiřího Šulce
        14:08
        Češi kupují státní dluhopisy
         Na jaře si koupili spořící státní dluhopisy za 15,3 miliardy. I když jejich prostřednitvím nabízel 20 miliard, jej ministr Kalousek spokojený.
         16:00
         Kůrovec na ústupu
          Nižší výskyt lýkožrouta registrují lesníci v jižní části šumavského národního parku, úbytek potvrzují i jejich rakouští kolegové.
          18:13
          Objasnění záhadného pádu letounu nad Atlantikem?
           Podle americké ABC News může za zkázou airubusu Air France nejspíš pilot. V kritické chvíli nebyl v kokpitu, ale se svou milenkou. Při nehodě zemřelo všech 228 lidí na palubě.
           20:31
           Zpoplatnění velké části rehabilitační péče?
            Podle ministra Hegera si české zdravotnictví jen tak může zdržet kvalitní péči pro všechny.
            22:16
            Divadelní ceny Tony
             Muzikál Once si odnesl osm sošek
             24:20
             Pokuta za splašky v Labi
              Kvůli sporu s městem přestal v únoru provozovatel zdejší čističky odpadní vodu upravovat. I teď po skoro půl roce je situace stále napjatá a znovu hrozí, že provozovatel čističku zastaví.
              26:24
              Kompromis u porodů?
               Ve sporu o to, zda rodit v nemocnici nebo doma, zvolila ministerská komise kompromis - jmenuje se porodní domy a svá pravidla by měl mít do podzimu.
               28:13
               Kompenzace za zpožděné lety a ztracená zavazadla
                Češi patří mezi evropskými turisty k nejméně informovaným - často vůbec nevědí, že mají na kompenzace nárok.
                34:36
                Stan, který přečká hurikán
                 Nouzový stan ryze české výroby, který by měl přečkat hurikány, bouře i průtrže mračen. Jeho prototyp prošel posledními měřeními na Vysokém učení technickém v Brně.
                 36:20
                 V Německu se rozrůstá ultrakonzervativní islám
                  Německo se potýká se zvýšenou aktivitou salafistů – tedy příznivců ultrakonzervativní formy islámu. Nově uspořádali svůj kongres, pokračují taky v rozdávání koránu zdarma.
                  38:39
                  Krádeží kol přibývá
                   Sedm a půl tisíce jízdních kol - tolik jich zloději ukradli v Česku za minulý rok. A policisté varují: v teplých dnech začíná zlodějům sezona a právě teď by měli cyklisté věnovat svému vybavení zvýšenou pozornost.
                   40:25
                   Buty se vrací s novým albem
                    V názvu desky pojmenované Duperele stejně jako v patnácti nových písních na desce zní ostravské nářečí.
                    42:08
                    Demonstrace kvůli dokumentu o Pinochetovi
                     Chilský dokument natočili generálovi přívrženci. Aktivisté skupin sdružující oběti Pinochetovy diktatury ale oslavný snímek považují za urážku a pokusili se překazit jeho premiéru.
                     43:37
                     Na dno Sloupsko-šošůvských jeskyní
                      Turistům se na začátku prázdnin otevře nová trasa v Moravském krasu. Speleologové zpřístupní samotné dno Sloupsko-šošůvských jeskyní.
                      45:18
                      Výhled na zítřek
                       Češi proti Řekům, Sněmovna o vydání poslance Chaloupky
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       12. červen 2012

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                       30. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       30. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       30. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                       29. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       29. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       29. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                       28. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       28. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       28. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                       27. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       27. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 11. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       26. listopad

                       Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                       26. 11. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       26. listopad

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 11. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám