39 minut

26. leden 2012

Obsah dílu

ČNB rozhodla o půjčce pro MMF — Další VŠ proti Dobešově reformě — Jádro sporů mezi akademiky a Ministerstvem školství — Jak řidiči dodržují povinné zimní obutí — Další problém s tendry Lesů ČR — Konkurenční boj pražských taxikářů — Zatčení kvůli vadným implantátům — Jak levněji spravovat firemní data — Turecko ze zlobí na Francii za zákon proti popírání genocidy a začíná s diplomatickou ofenzivou — Cena Karla Čapka pro Pavla Šruta — Omluva za protižidovské kázání — Dílčí vítězství zastánců domácích porodů — Česko jako uranová velmoc? — Co dokáže navigace řízená z Prahy — Negativní dopady solení silnic a chodníků — Český podíl na sledování globálního klimatu — O krok blíž identitě mrtvých od Dobronína — Dnes je to přesně čtyřicet let od okamžiku, kdy se na Srbskou Kamenici na Děčínsku po výbuchu zřítilo malé dopravní letadlo

Části dílu

00:36
ČNB rozhodla o půjčce pro MMF
  Bankovní rada rozhodla, že 38 miliard na záchranu eurozóny ze svých devizových rezerv poskytne, chce ale státní záruky od Parlamentu. Půjčka se nedotkne státního rozpočtu.
  02:39
  Další VŠ proti Dobešově reformě
   Univerzitám se nelíbí, že by studenti měli slabší zastoupení v akademických senátech. Taktéž finanční pomoc pro ně považují za nedostatečnou. Brněnští vysokoškoláci se chystají demonstrovat, pokud ministerstvo příslušné zákony nepřepíše.
   04:42
   Jádro sporů mezi akademiky a Ministerstvem školství
    V živém vstupu Lenka Drmotová.
    06:23
    Jak řidiči dodržují povinné zimní obutí
     Podle policejních kontrol jezdí zhruba každé osmé nákladní a každé patnácté osobní auto v ČR na letních gumách i v měsících, kdy to zákon nedovoluje. Nejhorší situace je v Plzeňském kraji, nejlepší na Karlovarsku nebo Pardubicku.
     11:50
     Další problém s tendry Lesů ČR
      Firma nestihla podepsat všechny smlouvy na práce v letošním roce. To podle některých dřevozpracovatelů ohrožuje jejich zásoby. A silná slova padají od politiků. Věci veřejné žádají rezignaci ředitele Sýkory.
      14:19
      Konkurenční boj pražských taxikářů
       Vysoké ceny nafty a benzinu přiměly pražské taxikáře k akci - chtějí po magistrátu, aby stanovil minimální sazbu za kilometr. Chtějí tak vyrazit z rukou trumf nejlevnější konkurenci.
       16:34
       Zatčení kvůli vadným implantátům
        Šéf francouzské firmy PIP, která prodala statisíce nebezpečných implantátů z neschváleného průmyslového silikonu, je ve vazbě. Jean-Claude Mas unikal Interpolu několik týdnů. Hrozí mu obvinění ze zabití.
        18:25
        Jak levněji spravovat firemní data
         Podle průzkumu KPMG se stále víc firem a lidí rozhoduje pro tzv. cloudové služby. Tedy schraňování veškerých dat na vzdálených serverech.
         20:30
         Turecko ze zlobí na Francii za zákon proti popírání genocidy a začíná s diplomatickou ofenzivou
          Turci odvolávají velvyslance z Paříže a plánují další kroky proti Francii.
          22:07
          Cena Karla Čapka pro Pavla Šruta
           Podle Českého centra PEN klubu, pořadatele ceny, vynikají Šrutovy texty vtipem a hravostí. Šrut je nejznámější zřejmě textem k písni Michala Prokopa Kolej Yesterday.
           23:46
           Omluva za protižidovské kázání
            Předseda tuzemské muslimské nadace Hassan Muneeb se omluvil židovské obci za nenávistné kázání, které zaznělo v brněnské mešitě. Jeden z českých vyznavačů koránu tam citoval pasáže, které ponoukají k likvidaci druhé komunity.
            26:18
            Dílčí vítězství zastánců domácích porodů
             Pražský městský soud přiznal ženě, která chtěla rodit doma, právo na porodní asistentku ze spádové nemocnice. Zatím jde o obecné konstatování, česká legislativa s takovými případy totiž nepočítá.
             28:11
             Česko jako uranová velmoc?
              Pod Dolní Rožínkou na Vysočině jsou potvrzené zásoby uranu na 5 let, ještě bohatští ložisko je ve Stráži pod Ralskem. Celková hodnota zásob v ČR se odhaduje na 500 miliard korun v současných cenách. Uran přitom stále zdražuje.
              30:10
              Co dokáže navigace řízená z Prahy
               V pátek dojde k podpisu smlouvy, která Praze definitivně přisoudí řídící centrum evropského navigačního systému Galileo.
               32:20
               Negativní dopady solení silnic a chodníků
                Škody na domech a zeleni, nepříjemnosti pro zvířata - podle ochránců přírody to jediné, co Praze přinese solná vyhláška. Chemický posyp se totiž od února do hlavního města vrací.
                34:24
                Český podíl na sledování globálního klimatu
                 Vlastní modely ke sledování klimatických změn vymysleli a zkonstruovali přírodovědci z Univerzity Karlovy. O projekt Czech Globe projevila zájem NASA nebo Meteo France.
                 36:24
                 O krok blíž identitě mrtvých od Dobronína
                  Devět blízkých dostalo podle médií zprávy o tom, že jejich vzorky DNA se shodují s těmi odebranými z odhalených ostatků.
                  38:17
                  Dnes je to přesně čtyřicet let od okamžiku, kdy se na Srbskou Kamenici na Děčínsku po výbuchu zřítilo malé dopravní letadlo
                   Letělo z Kodaně do Záhřebu v tehdejší Jugoslávii. Tragédii přežila pouze letuška. Dalších 27 lidí na palubě při pádu zemřelo. Neštěstí si dnes přímo na místě připomněli místní obyvatelé i pamětníci.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž39 minut
                   Další díl
                   27. leden 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   30. listopad

                   Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                   30. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   30. listopad

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   30. 11. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   29. listopad

                   Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                   29. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   29. listopad

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   29. 11. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   28. listopad

                   Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                   28. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   28. listopad

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   28. 11. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   27. listopad

                   Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                   27. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   27. listopad

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   27. 11. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   26. listopad

                   Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                   26. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   26. listopad

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   26. 11. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám