Události

27. leden 2012

39 minut

27. leden 2012

Obsah dílu

Úřady práce se připravují na krach — Některé úřady práce se připravují na to, že odeslat peníze přes banku nebo poštou nebude možné a že je čeká vyplácení v hotovosti — Internetové útoky kvůli přísnějším zákonům — Pětiletý trest pro poslance Wolfa — Slovenské bouře kvůli spisu Gorila — Ceny benzinu na nových rekordech — Vystoupení mezzosopranistky Kožené a Berlínské filharmonie i v Praze — Lesy ČR vypíšou nová výběrou řízení na lesní práce — Úspory energií pod dohledem počítače — Novozélandské národní klenoty se vrací domů — Cenu diváků výstavy Czech Press Photo 2011 dostane snímek Vojtěcha Herouta nazvaná Václav Havel nakukuje — Odsouzený Petr Smetka z H-Systemu má jít z vězení — Dobešův resort bez části dotací — Německá vzpomínka na Lidice — Putin před prezidentskými volbami — Města na horách se topí ve sněhu — Policisté zkouší nové lovce pirátů — Příroda se lidskými plány neřídí — Budějovické školy se zbavují azbestu — Trend: příliš tmavá autoskla

Části dílu

00:37
Úřady práce se připravují na krach
  Stovky úředníků čeká další pracovní víkend. Úřady práce totiž stále nestihly zanést do systému dávky a odeslat je všem klinetům. A některé pobočky dnes navíc dostaly e-mail od ostravského úřadu práce, aby kvůli nové dávky nezpracovávaly.
  02:44
  Některé úřady práce se připravují na to, že odeslat peníze přes banku nebo poštou nebude možné a že je čeká vyplácení v hotovosti
   Na co se mají lidé v pondělí připravit, v živém vstupu Markéta Šenkýřová.
   04:15
   Internetové útoky kvůli přísnějším zákonům
    22 členských zemí EU včetně ČR podepsalo v Tokiu mezinárodní smlouvu ACTA. Ta umožňuje aktivnější potírání internetového pirátství a padělatelství. Reakce aktivistů byly rychlé, nápor jejich útoku nevydrželo několik stránek včetně Úřadu vlády.
    06:11
    Pětiletý trest pro poslance Wolfa
     Bývalý poslanec sociální demorkacie Petr Wolf má jít, zatím nepravomocně, na pět let do vězení kvůli dotačnímu podvodu.
     08:50
     Slovenské bouře kvůli spisu Gorila
      V bratislavských ulicích protestovaly tisícovky Slováků. A to kvůli informacím ve spisu Gorila. Ten mluví o údajném rozdělování korupčních peněz z privatizace státních podniků během vlády premiéra Dzurindy.
      10:49
      Ceny benzinu na nových rekordech
       Nejprodávanější Natural 95 zdražil na průměrných 36,25 korun, nafta na 36,91 koruny.
       11:12
       Vystoupení mezzosopranistky Kožené a Berlínské filharmonie i v Praze
        Přenos nabízí pražské Kině Oko. Víc z místa živě Lucie Klímová.
        14:22
        Lesy ČR vypíšou nová výběrou řízení na lesní práce
         Celkem jde o 22 případů, kdy vítězná firma odmítla podepsat smlouvu.
         14:43
         Úspory energií pod dohledem počítače
          Chytrá domácnost nebo také inteligentní bydlení se stále víc prosazuje. A to paradoxně i kvůli ekonomické krizi.
          17:17
          Novozélandské národní klenoty se vrací domů
           Z Francie se po 200 letech na Nový Zéland dostanou potetované hlavy maorských bojovníků. Těch je na celém světě asi jen 500.
           18:44
           Cenu diváků výstavy Czech Press Photo 2011 dostane snímek Vojtěcha Herouta nazvaná Václav Havel nakukuje
            Fotografie zachycuje bývalého prezidenta ve chvíli, kdy jako debutující režisér sleduje reakce diváků při premiéře filmu Odcházení.
            18:59
            Odsouzený Petr Smetka z H-Systemu má jít z vězení
             Klíčový odsouzený v miliardovém podvodu v kauze H-System Petr Smetka má být propuštěn z vězení. Rozhodl o tom, zatím nepravomocně, Obvodní soud pro Prahu 4.
             21:36
             Dobešův resort bez části dotací
              Evropská komise splnila své hrozby a zastavila proplácení části dotací pro ministerstvo školství.
              24:23
              Německá vzpomínka na Lidice
               V bývalém nacistickém koncentračním táboře Ravensbrück se konala pieta za 196 žen a dětí, které sem přijely z vyhlazených Lidic. Útržky jejich psaných vzpomínek četli žáci tamních škol.
               27:21
               Putin před prezidentskými volbami
                O prezidentský post se v březnu utká 5 kandidátů. Jasný favorit je jediný - Vladimir Putin. Ten se představil v další ze svých rolí, tentokrát jako architekt a urbanista.
                29:19
                Města na horách se topí ve sněhu
                 Za posledních čtrnáct dní ho totiž leckde napadly i tři metry. Třeba v Černém Dole je ho letos nejvíc za posledních patnáct let.
                 31:18
                 Policisté zkouší nové lovce pirátů
                  Prvních 50 policistů se na polygonu v Mostě učí jezdit v nových speciálních vozech určených ke stíhání silničních pirátů.
                  33:31
                  Příroda se lidskými plány neřídí
                   Táborskou nádrž Jordán se před obnovou nedaří vypustit. Během ledna napršelo tolik vody, že je hladina dokonce vyšší než před začátkem vypouštění.
                   35:10
                   Budějovické školy se zbavují azbestu
                    Na základních školách na sídlišti Máj začala likvidace nebezpečného azbestu. Trvat bude 45 dní, v budovách pracuje 12 hodin denně 80 specialistů. Čistí úplně vše.
                    37:03
                    Trend: příliš tmavá autoskla
                     Tónovaná skla jsou často tmavší, než zákony dovolují. Potvrdila to dnešní policejní akce ve Znojmě, kde si řidiči mohli nechat změřit propustnost skel bez rizika postihu. Jinak je může čekat pokuta a v budoucnu by neprošli ani technickou kontrolou.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž39 minut
                     Další díl
                     28. leden 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     18. květen

                     Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                     Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     18. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     17. květen

                     Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                     Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     17. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     16. květen

                     Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                     Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     16. květen

                     Ve znakovém jazyce

                     Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám