Nahrávám video

23. leden 2012

Obsah dílu

Průhlednější hospodaření obcí? — EU přestane kupovat íránskou ropu — Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností — Exekuce vinou úřednice — Nové platby u zubaře — Gradující boj o vedení pražské ODS — Příliš mnoho jelenů na Šumavě — G. Giffordsová odchází z politiky — Kde hrozí nepokoje? — Francie: zaslíbená země českých animátorů — Francie uznala genocidu Arménů — Rekordně obývaná a stárnoucí Praha — Na silnicích zbytečně pomalu — Novinky v umělém oplodnění — Práce pro zdravotně postižené — Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka — Auta na českých silnicích stárnou

Části dílu

00:33
Průhlednější hospodaření obcí?
  Obce čekají revoluční změny - novela zákona, kterou dokončuje Ministerstvo vnitra, zařídí, že na hospodaření s majetkem bude mnohem víc vidět. Vůbec poprvé se do boje proti nevýhodným nebo podezřelým pronájmům a prodejům budou moct pustit i sami občané.
  02:40
  EU přestane kupovat íránskou ropu
   Evropská unie se přidala k USA a uvalila ropné embargo na Írán. Další sankce míří proti centrální bance a zakazuje obchody se zlatem a drahokamy. To vše kvůli podezření, že Teherán vyvíjí atomové zbraně.
   04:29
   Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností
    I kvůli ropnému embargu na Írán dál rostou ceny pohonných hmot v ČR. Aktuální čísla v živém vstupu Zuzana Luňáková.
    06:42
    Exekuce vinou úřednice
     Za exekuci na majetek Prahy může chyba úřednice. Pracovnice podle magistrátu zapomněla zaplatit dluh 163 tisíc korun bytovému družstvu. Tři dny pak metropole nemohla s majetkem nakládat. Dnes peníze odešly a exekuce skončila.
     09:46
     Nové platby u zubaře
      Opravy umělých zubních náhrad přímo v ordinacích nově neplatí zdravotní pojišťovny. Stomatologové sice nedělají podobné výkony příliš často, přesto za ně třeba VZP ročně dala na třicet milionů.
      12:01
      Gradující boj o vedení pražské ODS
       Oblastní konference mají tento týden říct, koho by chtěly na postu vidět. Kromě primátora Svobody hodlá kandidovat taky exposlanec Jiří Janeček.
       13:55
       Příliš mnoho jelenů na Šumavě
        Skoro 700 jelenů, laní a kolouchů loni zastřelili šumavští myslivci. Jde o nejvyšší počet od roku 2002, kdy se tam zvěř přemnožila naposledy.
        15:56
        G. Giffordsová odchází z politiky
         Nemůže se naplno věnovat práci kongresmanky a taky kvůli tomu, aby se úplně zotavila.
         18:05
         Kde hrozí nepokoje?
          V 35 regionech v Česku hrozí riziko sociálních nepokojů. Upozorňuje na to analýza odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, která zkoumala poměry na 77 místech.
          22:55
          Francie: zaslíbená země českých animátorů
           Do francouzských kin míří rekordních 50 kopií třetího dílu Fimfára. Jeho autoři se těší na velkou návštěvnost, protože z příkladu dřívějších českých animovaných filmů vědí, že Francouzi na ně chodí rádi.
           25:31
           Francie uznala genocidu Arménů
            Příslušný zákon schválila po dolní i horní komora francouzského parlamentu. Paříž se tak jasně vyhranila v historickém sporu Turecka a Arménie.
            28:00
            Rekordně obývaná a stárnoucí Praha
             Na 100 seniorů starších 64 let v metropoli připadá jen 77 dětí do 15 let. Praha má také historicky nejvíc obyvatel.
             30:50
             Na silnicích zbytečně pomalu
              Místo 130 km/h často jen 90, nebo dokonce 60. Taková je realita řady silnic v ČR. A to i na místech, která prošla opravou jen nedávno. Třeba úsek na silnici R52 mezi Brnem a Rajhradem.
              32:34
              Novinky v umělém oplodnění
               Využít při umělém oplodnění jen jedno embryo - varianta, kterou zvýhodňuje nová legislativa. A podle gynekologů by měla snížit počet vícečetných těhotenství a ušetřit peníze.
               34:36
               Práce pro zdravotně postižené
                Mají chuť pracovat, ale o jejich služby není velký zájem. Řeč je o lidech se zdravotním postižením, kterým se dlouhodobě nedaří najít zaměstnání. Stejnou zkušenost měla Renata Žáková z Holic.
                36:25
                Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka
                 Na karlovarské soše T. G. Masaryka, kterou si ruští turisté s Leninem pletou, se teď objevila plaketa připomínající ruského revolucionáře. Neznámý člověk k ní přiložil i věnec. V sobotu totiž bylo výročí Leninovy smrti.
                 37:55
                 Auta na českých silnicích stárnou
                  Jejich průměrný věk loni mírně stoupl na 13 a tři čtvrtě roku.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž39 minut
                  Další díl
                  24. leden 2012

                  Přehled dílů

                  Stopáž50 minut

                  28. září

                  Headlines — Řešení energetické krize — Státní podpora velkoodběratelům energií — Příspěvky na energie — Protivládní demonstrace — Přerušené dodávky plynu z Ruska — Nezákonná referenda na okupované Ukrajině — Návrh nových sankcí proti Rusku — Policejní kontroly na hranicích se Slovenskem — Hraniční kontroly kvůli nelegální migraci — Žaloba Agrofertu na Evropský parlament — Česká filharmonie zahajuje novou sezonu — Vláda letos nepočítá s růstem minimální mzdy — Přibývá nakažených koronavirem — Požár stodoly v Království — Nový pavilon goril v pražské zoo — Příspěvky domácnostem z úsporného tarifu — Výše příspěvků na energie — Dotazky kolem úsporného tarifu — Hurikán Ian míří na Floridu — Zmenšování švýcarských ledovců — Oslavy Dne české státnosti — Nové triky nekalých prodejců — Energetické úspory v Paříži — Josef Mašín v Bruselu — Den otevřených dveří ve Strakově akademii — Pamětní medaile Senátu — Filmový festival v Plzni

                  28. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  28. září

                  Ve znakovém jazyce

                  28. 9. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  27. září

                  Headlines — Návrh státního rozpočtu — Deficit rozpočtu: 295 miliard korun — Rozpočty ministerstev — Úniky plynu z podmořského potrubí — Válka na Ukrajině — Okupovaná území na Ukrajině — Proces v kauze Čapí hnízdo — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Japonci uctili památku bývalého premiéra Šinzóa Abeho — Divadla a drahé energie — Rozhodnutí o koalici v Ostravě — Bezvýsledné vyjednávání v Praze — Povolební vyjednávání v Brně — Koalice v Karlových Varech — Vývoj počtu nakažených — Vítr na Sněžce — Minimální teploty ve školách — Kontroly na hranicích — Česko obnoví kontroly na hranicích — Nelegální migranti zadržení v ČR — Migranti na pražském hlavním nádraží — Senátor Zdeněk Hraba odchází z hnutí STAN — Evropské politické společenství — Opravy pražského Barrandovského mostu — Národní Svatováclavská pouť — Zásah asteroidu — Ředitel nového útvaru — Nový adaptační program pro žáky a studenty z Ukrajiny — Výtržnosti na hokejovém zápase — Stavba obchvatu Rokytna a Býště — Konec ruských vrtulníků v české armádě — Ocenění bratrů Formanů

                  27. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  27. září

                  Ve znakovém jazyce

                  27. 9. 2022 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  26. září

                  Headlines — Povolební vyjednávání — Vyjednávání o koalici v hlavním městě — Výsledek jednání v Praze — Koalice v krajských městech — Jednání o spolupráci v Brně — Povolební jednání v Ostravě — Nej letošních voleb — Úprk Rusů před mobilizací — Referenda v okupovaných oblastech — Rozpočet na příští rok — Volební model – srpen — Obří záchyt efedrinu k výrobě pervitinu — Pokračuje soud v kauze Čapí hnízdo — Vláda o snížení teploty v zaměstnání — Maximální teplota na pracovišti — Spotřeba energií — Nesnáze sportovních spolků — Důvěra v českou ekonomiku — Útok v ruské škole — Německý kancléř má covid-19 — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Výměna šéfa NP České Švýcarsko — Povolební uspořádání v Itálii — Zmařený pokus o únos belgického ministra — Tragédie v Měšicích u Prahy — Vznik ústavu pro výzkum rakoviny — Přemlouvání Čechů ke Green Dealu — Obžaloba v kauze vraždy učitele — Pokus o odklon asteroidu — Výstava snímků Emila Fafeka

                  26. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  26. září

                  Ve znakovém jazyce

                  26. 9. 2022 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám