40 minut

23. ledna 2012

Obsah dílu

Průhlednější hospodaření obcí? — EU přestane kupovat íránskou ropu — Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností — Exekuce vinou úřednice — Nové platby u zubaře — Gradující boj o vedení pražské ODS — Příliš mnoho jelenů na Šumavě — G. Giffordsová odchází z politiky — Kde hrozí nepokoje? — Francie: zaslíbená země českých animátorů — Francie uznala genocidu Arménů — Rekordně obývaná a stárnoucí Praha — Na silnicích zbytečně pomalu — Novinky v umělém oplodnění — Práce pro zdravotně postižené — Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka — Auta na českých silnicích stárnou

Části dílu

00:33
Průhlednější hospodaření obcí?
  Obce čekají revoluční změny - novela zákona, kterou dokončuje Ministerstvo vnitra, zařídí, že na hospodaření s majetkem bude mnohem víc vidět. Vůbec poprvé se do boje proti nevýhodným nebo podezřelým pronájmům a prodejům budou moct pustit i sami občané.
  02:40
  EU přestane kupovat íránskou ropu
   Evropská unie se přidala k USA a uvalila ropné embargo na Írán. Další sankce míří proti centrální bance a zakazuje obchody se zlatem a drahokamy. To vše kvůli podezření, že Teherán vyvíjí atomové zbraně.
   04:29
   Řidiči jako rukojmí diplomatické války mocností
    I kvůli ropnému embargu na Írán dál rostou ceny pohonných hmot v ČR. Aktuální čísla v živém vstupu Zuzana Luňáková.
    06:42
    Exekuce vinou úřednice
     Za exekuci na majetek Prahy může chyba úřednice. Pracovnice podle magistrátu zapomněla zaplatit dluh 163 tisíc korun bytovému družstvu. Tři dny pak metropole nemohla s majetkem nakládat. Dnes peníze odešly a exekuce skončila.
     09:46
     Nové platby u zubaře
      Opravy umělých zubních náhrad přímo v ordinacích nově neplatí zdravotní pojišťovny. Stomatologové sice nedělají podobné výkony příliš často, přesto za ně třeba VZP ročně dala na třicet milionů.
      12:01
      Gradující boj o vedení pražské ODS
       Oblastní konference mají tento týden říct, koho by chtěly na postu vidět. Kromě primátora Svobody hodlá kandidovat taky exposlanec Jiří Janeček.
       13:55
       Příliš mnoho jelenů na Šumavě
        Skoro 700 jelenů, laní a kolouchů loni zastřelili šumavští myslivci. Jde o nejvyšší počet od roku 2002, kdy se tam zvěř přemnožila naposledy.
        15:56
        G. Giffordsová odchází z politiky
         Nemůže se naplno věnovat práci kongresmanky a taky kvůli tomu, aby se úplně zotavila.
         18:05
         Kde hrozí nepokoje?
          V 35 regionech v Česku hrozí riziko sociálních nepokojů. Upozorňuje na to analýza odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, která zkoumala poměry na 77 místech.
          22:55
          Francie: zaslíbená země českých animátorů
           Do francouzských kin míří rekordních 50 kopií třetího dílu Fimfára. Jeho autoři se těší na velkou návštěvnost, protože z příkladu dřívějších českých animovaných filmů vědí, že Francouzi na ně chodí rádi.
           25:31
           Francie uznala genocidu Arménů
            Příslušný zákon schválila po dolní i horní komora francouzského parlamentu. Paříž se tak jasně vyhranila v historickém sporu Turecka a Arménie.
            28:00
            Rekordně obývaná a stárnoucí Praha
             Na 100 seniorů starších 64 let v metropoli připadá jen 77 dětí do 15 let. Praha má také historicky nejvíc obyvatel.
             30:50
             Na silnicích zbytečně pomalu
              Místo 130 km/h často jen 90, nebo dokonce 60. Taková je realita řady silnic v ČR. A to i na místech, která prošla opravou jen nedávno. Třeba úsek na silnici R52 mezi Brnem a Rajhradem.
              32:34
              Novinky v umělém oplodnění
               Využít při umělém oplodnění jen jedno embryo - varianta, kterou zvýhodňuje nová legislativa. A podle gynekologů by měla snížit počet vícečetných těhotenství a ušetřit peníze.
               34:36
               Práce pro zdravotně postižené
                Mají chuť pracovat, ale o jejich služby není velký zájem. Řeč je o lidech se zdravotním postižením, kterým se dlouhodobě nedaří najít zaměstnání. Stejnou zkušenost měla Renata Žáková z Holic.
                36:25
                Karlovarská záměna: Lenin místo Masaryka
                 Na karlovarské soše T. G. Masaryka, kterou si ruští turisté s Leninem pletou, se teď objevila plaketa připomínající ruského revolucionáře. Neznámý člověk k ní přiložil i věnec. V sobotu totiž bylo výročí Leninovy smrti.
                 37:55
                 Auta na českých silnicích stárnou
                  Jejich průměrný věk loni mírně stoupl na 13 a tři čtvrtě roku.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž40 minut
                  Další díl
                  24. ledna 2012

                  Přehled dílů

                  Stopáž56 minut

                  18. dubna

                  Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým mstem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                  18. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž56 minut

                  18. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  18. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  17. dubna

                  Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                  17. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  17. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  17. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  16. dubna

                  Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  16. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  16. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž55 minut

                  15. dubna

                  Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž55 minut

                  15. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  15. 4. 2024 na ČT24
                  Stopáž49 minut

                  14. dubna

                  Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                  14. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž49 minut

                  14. dubna

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  14. 4. 2024 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám