39 minut

24. leden 2012

Obsah dílu

Hrozba pro nedisciplinované pacienty — Miroslav Kalousek v Bruselu: zopakoval, že ČR by měla přispět do fondu na záchranu eurozóny — Internetová skupina Anonymous začala operovat i v Česku — Kritika na adresu akademiků. Prezidentovi se nelíbí jejich odpor k reformám univerzit — USA v hledáčku českých zbrojařů — Hasičský rok 2011 v číslech — Konec oscarových nadějí pro Aloise Nebela — Emoce a zmatky na úřadech práce — Sčítání lidu, domů a bytů: zajímavosti z krajů — Výběr českého designu v NTM — Zívání jako přenášená emoce — Vzácné vykopávky u Pardubic — Nižší odměny při vymáhání pokut? — Českým autem roku je Ford Focus — Už 16. oběť ztroskotané Concordie — Cukrář žaluje patentový úřad — Jak se vyznat v nabídkách operátorů — Méně peněz pro handicapované děti

Části dílu

00:37
Hrozba pro nedisciplinované pacienty
  Nové zdravotní zákony dovolí lékařům, aby vyřadili z péče ty lidi, kteří nebudou dodrožovat jejich pokyny v léčbě.
  02:29
  Miroslav Kalousek v Bruselu: zopakoval, že ČR by měla přispět do fondu na záchranu eurozóny
   O věci bude zítra jednat vláda, z Bruselu víc Eva Hrnčířová.
   05:15
   Internetová skupina Anonymous začala operovat i v Česku
    Aktivisté včera na několik hodin vyřadili z provozu stránku České protipirátské unie. Akcí hrozí i na Slovensku. To vše kvůli ukončení provozu serveru Megaupload.com.
    07:13
    Kritika na adresu akademiků. Prezidentovi se nelíbí jejich odpor k reformám univerzit
     Václav Klaus je dosavadním postupem zástupců vysokých škol pobouřen.
     07:52
     USA v hledáčku českých zbrojařů
      Se svým americkým protějškem ve Washingtonu jednal ministr obrany Alexandr Vondra. Příslušnou smlouvu, která by českým firmám největší zbrojní trh na světě otevřela, chce podepsat v březnu.
      10:28
      Hasičský rok 2011 v číslech
       Zasahovali u 25 tisíc požárů, 400 se jich v práci zranilo. Jejich rozpočet ale už druhý rok po sobě klesá.
       12:32
       Konec oscarových nadějí pro Aloise Nebela
        Český snímek nepronikl do finalové pětice ani v kategorii animovaných filmů. 11 nominací získal film Hugo a jeho velký objev Martina Scorseseho.
        14:47
        Emoce a zmatky na úřadech práce
         Po třech týdnech fungování nového systému si zaměstnanci úřadů práce stále stěžují na stejné problémy - nespolehlivý systém a nezvladatelné množství práce. K tomu se přidávají i verbální útoky klientů.
         17:09
         Sčítání lidu, domů a bytů: zajímavosti z krajů
          V živém vstupu představí Tereza Kručinská.
          20:45
          Výběr českého designu v NTM
           Práce nominované na ceny Czech Grand Design jsou k vidění v Národním technickém muzeu. Ani šestý ročník nevybočuje z tradičního zaměření na grafiku, fotografii nebo módu.
           22:59
           Zívání jako přenášená emoce
            Vědci z italské Pisy rok sledovali 100 lidí a jejich závěry jsou jasné: Citová vazba nutí člověka přejímat určité chování včetně zívání.
            25:04
            Vzácné vykopávky u Pardubic
             V Třebosicích na Pardubicku archeologové našli stovky úlomků z období neolitu a raného středověku. Jsou pozůstatkem někdejšího osídlení a důkazem obchodních aktivit.
             26:41
             Nižší odměny při vymáhání pokut?
              ČT má k dispozici novou vyhlášku Ministerstva spravedlnosti, která snižuje odměny advokátů a exekutorů. A často velmi citelně.
              28:25
              Českým autem roku je Ford Focus
               Vítěze ankety vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Bodovala taky Škoda CitiGo.
               30:11
               Už 16. oběť ztroskotané Concordie
                Záchranáři vylovili tělo starší ženy. Nejmíň dalších 16 lidí se stále pohřešuje.
                31:53
                Cukrář žaluje patentový úřad
                 Jaroslav Angelmaier na počátku 90. let chtěl patentovat netradiční typ lízátka a dalších cukrovinek. Chybou, kterou úřad přiznává, ale jeho postupy a metody unikly na veřejnost. Teď chce 7 milionů.
                 33:45
                 Jak se vyznat v nabídkách operátorů
                  Tři čtvrtiny lidí se nevyznají v nabídce mobilních operátorů a často platí víc, než je nutné. Český telekomunikační úřad pro ně připravil speciální webovou kalkulačku, kde si můžou vypočítat své optimální účty.
                  35:25
                  Méně peněz pro handicapované děti
                   Rodiče dětí s postižením dostávají od Nového roku od státu míň peněz, některé příspěvky a dávky se totiž nově sloučily - rodiny kvůli tomu přišly až o tisíce. Takové děti přitom vyžadují neustálou péči.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž39 minut
                   Další díl
                   25. leden 2012

                   Přehled dílů

                   Stopáž54 minut

                   6. prosinec

                   Headlines — Češi i nadále méně utrácejí — Propad tržeb — Vývoj inflace — Vánoční odměny pro zaměstnance — Válka na Ukrajině — Obvinění z válačných zločinů — Výjezdní zasedání vlády — Podvody na internetových bazarech — Izraelská armáda postupuje v Chán Júnisu — Boris Johnson o covidu — Perinbaba a dva světy — Změny ve slovenské justici — Český knižní trh v r. 2022 — Svoboda slova vs. propagace válečných zločinů — Rekordně teplý podzim — Cestování vlakem za silných mrazů — Loučení s Karlem Schwarzenbergem — Poslední rozloučení se státními poctami — Pohřeb Karla Schwarzenberga — Verdikt nad Karlem "Charliem" Soukupem — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Kevin McCarthy odchází z Kongresu — Zničené provizorní dopravní značení — Prezident na Broumovsku — Summit EU-Čína — Osobnost roku dle Time — 35 let od návratu raketoplánu Discovery — Přestavba královopolského nádraží — Robotické centrum na léčbu urologických obtíží — Led na Lipně — Město plné betlémů

                   6. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   6. prosinec

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   6. 12. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   5. prosinec

                   Napětí mezi odbory a vládou — Odbory znovu připraveny stávkovat — Růst regulované složky energií — Americká pomoc Ukrajině — Přebytek hospodaření od ledna do září 2023 — Prasklé potrubí kvůli mrazu — Ministři vnitra EU o migraci — Tvrdé boje na jihu Pásma Gazy — Žádost o odškodnění za neoprávněné odsouzení — Pohledávky vůči Sberbank — Adventní koncert na Pražském hradě — Zásady kodexu chování poslanců — Ekonomická předpověď pro r. 2024 — Obvinění bývalého špiona Manuela Rochy — Soud o ČKD Praha DIZ — Rekordně teplý podzim — Mikulášská nadílka na jihu Čech — Čerti s tradicí — Úrazy kvůli namrzlým chodníkům — Sníh na střechách — ÚS o diskriminaci dítěte — Prezident v Královéhradeckém kraji — Změny u parkování v centru Prahy — Další mrtví po erupci sopky na Sumatře — Krize na realitním trhu v Hongkongu — Prodej poštovní centrály — Výroba dronů pro NATO v Česku — Hrozba srážky české družice — Srovnání znalostí žáků — Rozvoj mobility v obcích — Oprava hráze v mrazech — Nový ředitel Památníku národního písemnictví a Muzea literatury — Pták roku 2024 — Mezinárodní den dobrovolníků — Mikuláš pro Ukrajinu

                   5. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   5. prosinec

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   5. 12. 2023 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   4. prosinec

                   Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                   4. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   4. prosinec

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   4. 12. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   3. prosinec

                   Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                   3. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   3. prosinec

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   3. 12. 2023 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   2. prosinec

                   Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                   2. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   2. prosinec

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   2. 12. 2023 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám