40 minut

24. ledna 2012

Obsah dílu

Hrozba pro nedisciplinované pacienty — Miroslav Kalousek v Bruselu: zopakoval, že ČR by měla přispět do fondu na záchranu eurozóny — Internetová skupina Anonymous začala operovat i v Česku — Kritika na adresu akademiků. Prezidentovi se nelíbí jejich odpor k reformám univerzit — USA v hledáčku českých zbrojařů — Hasičský rok 2011 v číslech — Konec oscarových nadějí pro Aloise Nebela — Emoce a zmatky na úřadech práce — Sčítání lidu, domů a bytů: zajímavosti z krajů — Výběr českého designu v NTM — Zívání jako přenášená emoce — Vzácné vykopávky u Pardubic — Nižší odměny při vymáhání pokut? — Českým autem roku je Ford Focus — Už 16. oběť ztroskotané Concordie — Cukrář žaluje patentový úřad — Jak se vyznat v nabídkách operátorů — Méně peněz pro handicapované děti

Části dílu

00:37
Hrozba pro nedisciplinované pacienty
  Nové zdravotní zákony dovolí lékařům, aby vyřadili z péče ty lidi, kteří nebudou dodrožovat jejich pokyny v léčbě.
  02:29
  Miroslav Kalousek v Bruselu: zopakoval, že ČR by měla přispět do fondu na záchranu eurozóny
   O věci bude zítra jednat vláda, z Bruselu víc Eva Hrnčířová.
   05:15
   Internetová skupina Anonymous začala operovat i v Česku
    Aktivisté včera na několik hodin vyřadili z provozu stránku České protipirátské unie. Akcí hrozí i na Slovensku. To vše kvůli ukončení provozu serveru Megaupload.com.
    07:13
    Kritika na adresu akademiků. Prezidentovi se nelíbí jejich odpor k reformám univerzit
     Václav Klaus je dosavadním postupem zástupců vysokých škol pobouřen.
     07:52
     USA v hledáčku českých zbrojařů
      Se svým americkým protějškem ve Washingtonu jednal ministr obrany Alexandr Vondra. Příslušnou smlouvu, která by českým firmám největší zbrojní trh na světě otevřela, chce podepsat v březnu.
      10:28
      Hasičský rok 2011 v číslech
       Zasahovali u 25 tisíc požárů, 400 se jich v práci zranilo. Jejich rozpočet ale už druhý rok po sobě klesá.
       12:32
       Konec oscarových nadějí pro Aloise Nebela
        Český snímek nepronikl do finalové pětice ani v kategorii animovaných filmů. 11 nominací získal film Hugo a jeho velký objev Martina Scorseseho.
        14:47
        Emoce a zmatky na úřadech práce
         Po třech týdnech fungování nového systému si zaměstnanci úřadů práce stále stěžují na stejné problémy - nespolehlivý systém a nezvladatelné množství práce. K tomu se přidávají i verbální útoky klientů.
         17:09
         Sčítání lidu, domů a bytů: zajímavosti z krajů
          V živém vstupu představí Tereza Kručinská.
          20:45
          Výběr českého designu v NTM
           Práce nominované na ceny Czech Grand Design jsou k vidění v Národním technickém muzeu. Ani šestý ročník nevybočuje z tradičního zaměření na grafiku, fotografii nebo módu.
           22:59
           Zívání jako přenášená emoce
            Vědci z italské Pisy rok sledovali 100 lidí a jejich závěry jsou jasné: Citová vazba nutí člověka přejímat určité chování včetně zívání.
            25:04
            Vzácné vykopávky u Pardubic
             V Třebosicích na Pardubicku archeologové našli stovky úlomků z období neolitu a raného středověku. Jsou pozůstatkem někdejšího osídlení a důkazem obchodních aktivit.
             26:41
             Nižší odměny při vymáhání pokut?
              ČT má k dispozici novou vyhlášku Ministerstva spravedlnosti, která snižuje odměny advokátů a exekutorů. A často velmi citelně.
              28:25
              Českým autem roku je Ford Focus
               Vítěze ankety vyhlásil Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu. Bodovala taky Škoda CitiGo.
               30:11
               Už 16. oběť ztroskotané Concordie
                Záchranáři vylovili tělo starší ženy. Nejmíň dalších 16 lidí se stále pohřešuje.
                31:53
                Cukrář žaluje patentový úřad
                 Jaroslav Angelmaier na počátku 90. let chtěl patentovat netradiční typ lízátka a dalších cukrovinek. Chybou, kterou úřad přiznává, ale jeho postupy a metody unikly na veřejnost. Teď chce 7 milionů.
                 33:45
                 Jak se vyznat v nabídkách operátorů
                  Tři čtvrtiny lidí se nevyznají v nabídce mobilních operátorů a často platí víc, než je nutné. Český telekomunikační úřad pro ně připravil speciální webovou kalkulačku, kde si můžou vypočítat své optimální účty.
                  35:25
                  Méně peněz pro handicapované děti
                   Rodiče dětí s postižením dostávají od Nového roku od státu míň peněz, některé příspěvky a dávky se totiž nově sloučily - rodiny kvůli tomu přišly až o tisíce. Takové děti přitom vyžadují neustálou péči.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž40 minut
                   Další díl
                   25. ledna 2012

                   Přehled dílů

                   8317 dostupných
                   Stopáž54 minut

                   17. července

                   Dostavba jaderných bloků v Česku — Tendr na dostavbu jaderných bloků — Jaderné elektrárny v Česku — Reakce opozice na průběh a výsledek tendru — Model financování dostavby Dukovan — Okolnosti tendru na dostavbu Dukovan — Firmy o výsledku tendru — Nikki Haleyová na sjezdu republikánů — Pokles cen u zemědělců — Sporný německý rozpočet — Starostka Paříže plavala v Seině — Výstava děl Jana Zrzavého v Humpolci — První zasedání nového britského parlamentu — Fronty na doklady na poslední chvíli — Předčasný konec tábora kvůli nákaze — Hasiči a vrtulníky do Bulharska — Letní omezení provozu nemocnic — Omezený provoz nemocnic — Záchranáři jako pacienti — Sklizeň a cena okurek — Požár na českém velvyslanectví v Paříži — Rezoluce o trvalé podpoře Ukrajině — Munice pro vrtulníky — Češi jako první na vrcholu Muchu Chhisch — Vyšetřování úmrtí Vientnamců v Bangkoku — Film o pokořitelce La Manche — 10 let od sestřelení letu MH17 — Oprava menších silnic — Ochrana ohroženého tetřeva hlušce — Zpvačka zkazila hymnu — Záplavy v Torontu — První den Colours of Ostrava — Prezidentův dík za rozvoj regionů

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   17. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   17. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   16. července

                   Společné jednání vlád Česka a Ukrajiny — Podpora napadené země — Memoranda o spolupráci ČR s Ukrajinou — Vývoz z Česka na Ukrajinu — Nominační sjezd Republikánů v Milwaukee — Trumpův výběr viceprezidenta — Kdo je J. D. Vance — Zájem o fotovoltaiku — Stávková pohotovost pracovníků letiště — Konec tištěných Lidových novin — Ustavující schůze Evropského parlamentu — Vrtulníky do Bulharska — Debata o růstu platů ve veřejné sféře — Závěry jednání tripartity — Střelba na Sokolovsku — Výdej léků na předpis v zahraničí — Výročí přistání na Měsíci — Čím se letí k Měsíci — Přistávací moduly — Detaily mise Apollo 11 — Vzpomínky astronauta Charlieho Duka — Mýty kolem přistání na Měsíci — Návrat na Měsíc — Demise francouzské vlády — Zpoždění na železnici — Soudní rehabilitace zastřeleného rybáře — Odsouzený senátor — Nedostupnost domácí péče — Letní slavnosti staré hudby — Konec lhůty pro kandidátní listiny do krajských voleb — Nebezpečné jezy — Rudí skřítci na nebi — Kroužkování ptáků — Nový seriál ČT — Kolekce oblečení pro české olympioniky — Aktualita ze Štrasburku

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   16. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   16. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž54 minut

                   15. července

                   Útok na Donalda Trumpa — Vyšetřování útoku — Na místě útoku sobotního atentátu — Šance na znovuzvolení Donalda Trumpa — Nominační sjezd — Sjezd republikánské strany — Vyšetřování atentátu na Donalda Trumpa — Chyby tajné služby — Státní podpora na penzijní spoření — Možnosti penzijního spoření — Vzdání se mandátu — ÚS vyhověl stížnosti disidenta Wonky — Trestní novela na Slovensku — Videohry jako umělecká forma — Návrh na zavedení tzv. klouzavého mandátu — NKÚ o zrušení EET — Počasí zpomalilo žně — Případ vraždy ve Slopném — Škody po bouřkách — Jak nahlásit škodu — Štěnovice po deštích — Škody po bouřkách v lesích — Dražba aut i jízdních kol — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty — Čínská ekonomika — Kaja Kallasová podala demisi — Padla překážka při dostavbě D11 — Trest za vraždu na nádraží v Hradci Králové — Československá stopa v Projektu Manhattan — Evakuační šestikolky pro Ukrajinu — Oprava mostů v Týně nad Vltavou — Olympijský oheň v Paříži — Olympijský festival v Mostě — Dotace na likvidaci černých skládek

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž54 minut

                   15. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   15. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                   14. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž50 minut

                   14. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   14. 7. 2024 na ČT24
                   Stopáž51 minut

                   13. července

                   Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                   13. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž51 minut

                   13. července

                   Znakový jazyk a skryté titulky

                   13. 7. 2024 na ČT24

                   Události na sociálních sítích

                   Napište nám