Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Regulace internetu

Česko chystá cenzuru internetu prostřednictvím novely loterijního zákona. Počítá s tím, že poskytovatelé internetu musí zablokovat stránky, které nabízejí hazardní hry nepovolené českými úřady.

Kdo zastavil vyšetřování jedné z kauz exministra Drobila?

O tom se dohaduje protikorupční policie s Městským státním zastupitelstvím v Praze. Policie tvrdí, že dostala příkaz věc odložit. Žalobci kontrují, že se policie jen přidala k jejich názoru.

Stávka je minulostí, požadavky odborů nikoli

Sotva jedna stávka v Česku skončila, už se mluví o dalších protestech. V pondělí odboráře čeká nové kolo jednání se zaměstnavateli a vládou. A rozhodně se nechtějí spokojit jen s drobnými ústupky v reformních zákonech. Požadují jejich úplné stažení.

Spadlý most u Studénky míří k soudu

Hlavní obžalovaní z firmy Bögl a Krýsl poukazují na to, že před soud by měli předstoupit i další.

Nový díl řecké agónie

Země má nového ministra financí, který slibuje, že bude pokračovat v zavádění tvrdých úspor. O situaci v zemi jednali klíčoví evropští hráči - Francie a Německo.

Tresty za zahlazování dopravních nehod

Bývalý šéf odboru dopravních přestupků na pražském magistrátu Zbyněk Bernat dostal 4 roky. Potrestáni byli i další 4 muži včetně 2 expolicistů.

Přibývá žádostí o odklad školní docházky

Stále více rodičů chce, aby jejich dítě šlo do školy o rok později, odklad ale skutečně potřebuje daleko méně dětí.

Příšerné děti v bohnické léčebně

Národní divadlo zasadilo operu Philipa Glasse do nezvyklého prostředí - bývalé kuchyně v bohnické léčebně. Režíruje ji Alice Nellis.

Můžou lékaři za trvalé poškození zdraví nyní 5leté holčičky?

Soud ve Valašském Meziřící začal projednávat případ, ve kterém rodiče požadují odškodné ve výši 16,5 milionu. Na vážný otok mozku přišli lékaři až ve třetí nemocnici. A po 4 dnech.

Zmizí kolony před Tauernským tunelem?

Rakousko 30. června zprovozní druhý tubus tunelu na dálnici A10. Zmizí tak jeden z nejproblémovějších bodů evropské dálniční sítě.

Neobvyklá operace v olomoucké nemocnici

Pacientovi tam z těla odstranili elektrodu více než 25 let starý kardiostimulátor. A to bez otevření hrudníku. Víc v sobotu v pořadu Tep ČT24.

Berlín a Paříž pro tvrdší sankce proti Sýrii

Syrské tanky zamířily k dalším městům na severu země. Pokračují v násilném potlačení demonstrací proti prezidentu Asadovi. K tvrdším sankcím kvůli tomu nejnověji vyzvaly Francie a Německo.

Koně Převalského z pražské zoo vypuštěni v mongolské rezervaci

Nejdelší přeprava koní Převalského v dějinách skončila úspěšně. Tři klisy a hřebec vypravení pražskou zoo se teď budou seznamovat s novým stádem.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST