30 minut

29. leden 2011

Obsah dílu

Headlines — Protesty v Egyptě nepolevují, hlášeno až 100 mrtvých — Klíčová je reakce egyptské armády, která v ulicích hlídkuje — Konec Egypta coby turistické destinace? — Trvalé bydliště statisíců Čechů: radnice — Obyčejné plomby za peníze? — Sobotka stahuje Haškův náskok v boji o předsedu ČSSD — Bezpečnost na sjezdovkách — Vietnamská miss ČR — John: ať jsou volby jednotné — Umělé srdce — Španělsko: hromadná žaloba kvůli nuceným adopcím za Frankova režimu — Východní Asie vstupuje do roku králíka — 125. výročí automobilu

Části dílu

00:28
Headlines
  Přehled zpráv
  01:39
  Protesty v Egyptě nepolevují, hlášeno až 100 mrtvých
   Prezident Mubarak odvolal vládu a jmenoval nového premiéra. Lidi v ulicích ale dál požadují jeho odstoupení. Demonstrace pokračují i přes zákaz vycházení.
   03:40
   Klíčová je reakce egyptské armády, která v ulicích hlídkuje
    Podrobnosti o její případné reakci přímo z Káhiry Martin Jonáš.
    05:54
    Konec Egypta coby turistické destinace?
     V zemi je na tisíc českých turistů. Nepokoje se letovisek u Rudého moře netýkají. V Káhiře jsou ale památky zavřené.
     07:47
     Trvalé bydliště statisíců Čechů: radnice
      Lidé si mění trvalé bydliště buď ze strachu z exekutorů, kteří by mohli zabavit i věci rodinných příslušníků, anebo z vidiny dalších sociálních dávek. Rychle jich přibývá.
      09:51
      Obyčejné plomby za peníze?
       Jejich zpoplatnění plánuje ministr Heger, který chce ušetřené peníze dát na platy lékařů a dražší léčbu. Není to ale to jediné, co by přestalo být placené ze zdravotního pojištění.
       12:27
       Sobotka stahuje Haškův náskok v boji o předsedu ČSSD
        Sobotku podpořily olomoucká a jihomoravská organizace. V ČSSD se také ukazují kandidátky na post místopředsedkyně.
        15:42
        Bezpečnost na sjezdovkách
         Na sjezdovce v Orlických horách se v pátek ráno těžce zranila třináctiletá dívka - při neopatrné jízdě. Neštěstí přinutilo správce horských středisek, aby znovu lidem připomněli základy bezpečnosti.
         17:25
         Vietnamská miss ČR
          V ČR žije nejvíc Vietnamců v celé EU. Dívky musely ukázat, že ovládají češtinu i vietnamštinu.
          19:37
          John: ať jsou volby jednotné
           Místo odlišných zákonů pro volby do Parlamentu, zastupitelstev obcí, zastupitelstev krajů a do Evropského parlamentu navrhuje Ministerstvo vnitra jediný volební zákoník a řadu změn.
           21:21
           Umělé srdce
            V České republice momentálně žije rekordní počet lidí s umělým srdcem.
            23:27
            Španělsko: hromadná žaloba kvůli nuceným adopcím za Frankova režimu
             Pravicová diktatura úředně odebírala děti svých odpůrců. Systém připomínající nacistický systém převýchovy trval až do roku 1975, kdy Franco zemřel.
             26:18
             Východní Asie vstupuje do roku králíka
              Stamiliony Číňanů, kteří nepracují v místě svého bydliště, se daly do pohybu. Příchod lunárního nového roku je pro ně obvykle jedinou šancí, jak vidět rodinu.
              28:34
              125. výročí automobilu
               29. ledna 1886 si ho nechal patentovat Karl Benz.
               Přehrát celé video
               Stopáž30 minut
               Další díl
               30. leden 2011

               Přehled dílů

               Stopáž54 minut

               9. červen

               Headlines — Sněmovna schválila v prvním čtení zpomalení valorizace penzí — Noční jednání o penzích — Hospodaření systému důchodového pojištění — Změny penzijního systému — Boje na Ukrajině — Zničení Kachovské přehrady — Pomoc Ukrajině — Olomoucký vrchní státní zástupce rezignoval — Pošta nekoupí První novinovou společnost — Migrační reforma — Mimořádná schůze kvůli migrační politice — Kontroly na hranicích — Snímky Andrese Serrana v DOXu — Nehoda autobusu v Litvínově — Čína hrozí kvůli tchajwanské návštěvě — Příjmy z emisních povolenek — Cena emisní povolenky — Obvinění Donalda Trumpa — Vykolejený vlak na Kutnohorsku — Nelegální prodej pyrotechniky ve Hřensku — Značení turistických tras — Klub českých turistů — Dovolená v karavanu — Nová identita pro děti bez jména — Útok ve Francii — Nové policejní radary v Českém Krumlově — Čínská převýchova mladých v Hong Kongu — Vytopené domy na Opavsku — Pomoc s dluhy vůči institucím — Požáry v Kanadě — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Nová lávka v Ostravě — Zločiny nacismu v Oradour sur Glane — Prenatální operace vícerčat

               9. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               9. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               9. 6. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               8. červen

               Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

               8. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               8. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               8. 6. 2023 na ČT24
               Stopáž54 minut

               7. červen

               Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

               7. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž54 minut

               7. červen

               Znakový jazyk a skryté titulky

               7. 6. 2023 na ČT24

               Události na sociálních sítích

               Napište nám